„Metų sultonu“ tituluotas šiaulietis Laimontas Dinius neteko frakcijos seniūno posto.   
Redakcijos archyvo nuotr.
Benas RUDYS
Antradienį „Vienos Lietuvos“ frakcijos seniūnu Seime tapo Aleksandras Sacharukas. Jis pakeitė pastaruoju metu šalies spaudoje už šeimos verslo skolas ir santykius su jaunesne moterimi skalpuojamą šiaulietį Laimontą Dinių.
 
Netapo net pavaduotoju
 
Už A. Sacharuką, kaip naująjį frakcijos seniūną, balsuota vienbalsiai. Iš viso frakcijoje yra vienuolika narių.
 
Frakcija išsirinko ir du pirmininko pavaduotojus.  Jais tapo Valdemaras Valkiūnas ir Jonas Stanevičius.
 
Iki šiol Tautos prisikėlimo partijos frakcijai, o vėliau, po skyrybų su Arūnu Valinsku, L. Dinius vadovavo „Vienos Lietuvos“ frakcijai.
 
Pareigų netekimas, greičiausiai, kirs ir per L. Diniaus piniginę. Frakcijos seniūnas gauna didesnį atlyginimą už eilinį frakcijos narį. 
 
Ministras – be universiteto diplomo?
 
L. Dinius ne tik sugebėjo „susirieti“ su į Seimą jį atvedusiu Arūnu Valinsku (Šiaulių rajono vienmandatėje rinkimų apylinkėje L. Dinius prapylė), bet ir, panašu, susigadino reputaciją valdančiosios koalicijos akyse.
 
Kalbėdamas per radiją Andrius Kubilius pastebėjo, kad L. Diniaus „vienalietuvininkams“ stinga vidinio susikaupimo ir apsisprendimo, ko jie nori.
 
Kalbama, kad „vienalietuvininkai“ pretenduoja į Kultūros ir Teisingumo ministerijas. Kaip kandidatas į kultūros ministrus įvardytas pats L. Dinius. 
 
Politikas ir pats yra prisipažinęs, kad jam „minusas“ yra tai, kad neturi aukštojo mokslo diplomo. L. Dinius sovietmetyje mokėsi Šiaulių K. Didžiulio politechnikume autoremontininko amato, buvo du kartus pašalintas iš Šiaulių universiteto, neįveikė Maskvos M. Lomonosovo universiteto, į kurį, kaip pats teigia, buvo įstojęs maždaug prieš du dešimtmečius.
 
Vilniuje – jauna draugė, Šiauliuose – žmona su skolomis
 
L. Diniaus vadovauti „vienalietuvininkai“ galėjo keiksmažodžiu tapti ir tiems, kuriems Seimo dauguma nukarpė socialines išmokas bei pensijas. Nors savo balsais galėjo sukliudyti mažinti išmokas, rūpestį tauta deklaravę „vienalietuvininkai“ to nepadarė.
 
Pastaraisiais metais paties L. Diniaus pavardė skamba gerokai pikantiškesnėmis aplinkybėmis. L. Dinius buvo užkluptas su į dukras tinkančia buvusia šiauliete, su kuria draugauja jau ne vienerius metus. Vienąkart politikas buvo nufotografuotas su drauguže, kitąkart – po jos buto langais, po pietų grįžtantis į Seimą.
 
L. Diniaus šeimos valdoma įmonė prasiskolinusi Savivaldybės Kultūros centrui. Apie septyniasdešimt tūkstančių litų skolos grąžino pernai, kai įsiskolinimais ėmėsi domėti prokuratūra, o pastaruoju metu skola su delspinigiais vėl ūgtelėjo iki 35 tūkstančių litų.
 
Savivaldybės Kultūros centrui įsiskolinusią bendrovę „Šiaulių Max’o plėtra“ valdo L. Diniaus žmona ir dukra.
 
Klausimai – be aiškių atsakymų
 
L. Dinius nenoriai kalba apie šeimos verslo problemas, tikina su įmone nieko bendra neturįs. Kadangi L. Dinius telefonu nebendrauja (gal bijo nusikeikti ar kaip kitaip nesusivaldyti?), tad į klausimus atsakinėja elektroniniu paštu. Pateikiame L. Diniaus atsakymus į jam nusiųstus klausimus.  
 
- Kada Jūsų šeimos įmonė sumokės skolas Šiaulių miesto kultūros centrui?
 
L. Dinius:
 
- Klausimus, susijusius su juridinių subjektų komercine veikla, užduokite įmonių ir organizacijų vadovams. (Galima pamanyti, kad L. Diniaus žmona slepia nuo savo vyro informaciją apie šeimos verslo problemas, - red. past.)
 
 - Ar nejaučiate atsakomybės, kad Jūsų šeimai priklausanti įmonė neatsiskaito su biudžetine įstaiga?
 
- Mano šeimai priklausiusi įmonė per daugiau nei penkiolika veiklos metų sumokėjo mokesčių valstybei bei biudžetinėms įstaigoms daugiau nei Jūsų laikraštis ir Jūs asmeniškai per visą savo veiklos laikotarpį. (Prieš užsidarant „Max’ui” už skolas valstybei grasinta atimti licenciją, red. past.) Kiek man žinoma, šiuo metu dėl Kultūros centro vadovybės apsileidimo yra apribotos galimybės vykdyti komercinę veiklą nuomojamose patalpose. (Kuo tas Kultūros centras apsileidęs, L. Dinius nenurodė, gal turėjo omenyje, kad vangiai iš jo šeimos įmonės išieško skolas? - red. past.)
 
- Ar galite garantuoti, kad jūsų šeimos įmonė nebankrutuos ir atsiskaitys su Šiaulių miesto kultūros centru?
 
- Skaitykite atsakymą į pirmąjį klausimą.
 
- Kokie santykiai Jus šiuo metu sieja su I. L. (minėta, į dukras tinkančia jauna moterimi, aprašyta ne tik „Šiaulių naujienose“, bet ir žurnale „Ekstra“ ir „Lietuvos ryte“, - red. past.)?
 
- Nepilnavertiškumo kompleksų kamuojamų asabų apkalbų nekomentuoju.
 
- Kaip vertinate „Ekstros“ žurnalo Jums suteiktą nominaciją „Metų sultonas“ (už santykius su minėta mergina, - red. past.)?
 
- Kaip karštligiškas geltonosios spaudos paieškas „perlų“, kurie, matyt, reikalingi apkalboms ir penui menko išprusimo žmonėms, vis dar skaitantiems tą „literatūrą“. (Kalba netaisyta.)Į viršų