facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Asta VOLKOVAITĖ

Kiekvieną pavasarį mašinas nuo vejų „šienaujantys” pareigūnai patys nevengia ant šaligatvių palikti tarnybinius automobilius. Kai kurių Kelių eismo taisyklių pareigūnams leidžiama nepaisyti, jei jie yra įjungę švyturėlius. Deja, švyturėliai, it kokie jonvabaliai, žybsi ne visada.

G. Smagriūnienė: buvo iškilusi grėsmė žmonių sveikatai

Jau ne pirmą kartą ant šaligatvio palikti policijos tarnybiniai automobiliai kelia šiauliečių pasipiktinimą. Taip nutiko ir šįsyk, kai Aušros alėja žingsniavęs vyras pastebėjo ant šaligatvio stovintį policijos automobilį.

„Nuo kada galima mašinas statyti ant šaligatvio?” - klausia nuotraukas, kuriose užfiksuotas ant šaligatvio paliktas policijos tarnybinis automobilis, atsiuntęs gyventojas.

„Nuotraukoje užfiksuotas ant šaligatvio stovintis policijos automobilis čia patrulių buvo atvairuotas ne pasismaginti, o vykdant tarnybines pareigas”, - atsakė Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė. Anot jos, policijos pareigūnams pranešta, jog Šiaulių miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriuje lankytojas pažeidžia viešąją tvarką ir grasina sumušti darbuotojas.

„Kadangi buvo iškilusi grėsmė žmonių sveikatai, patruliai privalėjo kuo operatyviau reaguoti ir apginti šio skyriaus darbuotojas, tad su įjungtais švyturėliais privažiavo prie Socialinės paramos skyriaus ir, palikę automobilį prie durų, nubėgo teikti pagalbą”, - pasakoja G. Smagriūnienė.

Išjungus variklį užgęsta švyturėliai

„Kelių eismo taisyklės numato, kad Specialiųjų transporto priemonių vairuotojai, važiuodami su įjungtais mėlynais ir raudonais (arba tik mėlynais) žybčiojančiais švyturėliais bei specialiais garso signalais, turi teisę ir gali nepaisyti šių taisyklių X, XIII, XIV, XV, XVI, XVII, XVIII, XIX skyrių reikalavimų tuo atveju, kai tai nekelia pavojaus kitiems eismo dalyviams”, - įvardija G. Smagriūnienė. Šalia Šiaulių miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriaus palikto policijos tarnybinio automobilio švyturėliai nežybsėjo. To neneigė ir policijos atstovė spaudai. Anot jos, dėl visko kaltas buvo... variklis.

„Švyturėliai neveikė, nes, išjungus variklį, išsijungia ir švyturėliai, o palikti automobilį su neišjungtu varikliu ir neužrakintą yra nesaugu ir neleistina. Taigi patruliai veikė pagal Patrulių veiklos instrukciją”, - įtikinėja G. Smagriūnienė.

Kitame numeryje

Į viršų