facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovei spaudai Gailai Smagriūnienei kovo 8-oji dėl komisaro malonės tapo valstybine švente. Vaido SIMANAUSKO nuotr.

Asta VOLKOVAITĖ

Panašu, kad Šiaulių vyriausiajame policijos komisariate švenčiamos net ir tos šventės, kurios kitose šalies įstaigose ar įmonėse yra eilinės darbo dienos. Antai vakar Šiaulių apskrities vyriausiajame policijos komisariate mažiausiai vienam žmogui Kovo 8-oji tapo valstybine švente – tai yra ne darbo diena.

Policijos atstovė spaudai išėjo popiet

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė, vakar mobiliojo ryšio telefonu „Šiaulių naujienų” žurnalistei atsisakiusi atsakyti į klausimą, vėliau darbo telefonu tapo nepasiekiama. Tad popiet ją nutarėme aplankyti darbo kabinete.

„Ji jau su paltu išėjo. Žinote, net ministras Masiulis šiandien savo darbuotojus anksčiau laiko išleido”, - užsimena komisariato pirmajame aukšte ateinančius interesantus sutinkanti darbuotoja.

Darbo kabinete „Šiaulių naujienų” žurnalistę sutinka plačiai besišypsantis Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešųjų ryšių poskyrio viršininkas Artūras Šliavas. Jis ne iš karto patvirtina komisariato darbuotojos žodžius, jog G. Smagriūnienė komisariatą paliko toli gražu nepasibaigus darbo valandoms.

Klausiame, gal kas rimto nutiko, ar kokios bėdos policijos atstovę spaudai prispaudė. „Ne, nieko nenutiko”, - rimtu veidu atsako A. Šliavas. Vėliau jis pripažįsta G. Smagriūnienę išleidęs iš darbo anksčiau.

„Kadangi ji visą savaitę dirbo per pietus...” - bandė argumentuoti G. Smagriūnienės išleidimo iš darbo motyvus A. Šliavas. Išgirdęs, jog žurnalistė prieš dieną per pietus matė policijos atstovę spaudai centrinėje miesto turgavietėje, A. Šliavas pasitaisė.

„Gal dirbo ne tą, o kitas dienas”, - apie darbo valandomis dažnai mieste besisukinėjančią pavaldinę atsiliepia A. Šliavas. Jam kažkodėl kalbos apie anksčiau iš darbo išleidžiamus darbuotojus pasirodo juokingos - nuo komisaro veido beveik viso pokalbio metu nedingsta šypsena ir pajuokavimai. Taip pasirodo vardu (kiek neįprasta) vadintai žurnalistei.

„Gal nesismulkinkim”, - dar kartą paklaustas apie pavaldinės išleidimo priežastis paprašo A. Šliavas.

Komisariato viršininkas nebuvo informuotas

„Nežinau, ar ji (G. Smagriūnienė – aut. past.) išėjo, gal su kokiu tarnybiniu reikalu”, - svarstė Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Egidijus Lapinskas teigdamas, jog Kovo 8-oji – pareigūnams darbo diena. Žurnalistei pranešus, jog G. Smagriūnienę iš darbo išleido A. Šliavas, komisaras ir toliau laikėsi savo nuomonės.

„Gal ji kažką dirbo”, - toliau svarstė E. Lapinskas ir neprašytas žadėjo pasidomėti situacija. Komisaro teigimu, A. Šliavas jam tėra netiesioginis pavaldinys.

„A. Šliavas išleidimą (G. Smagriūnienės – aut. past.) turėjo derinti su Valdymo organizavimo skyriaus viršininku Giedriumi Urbonu”, - teigė E. Lapinskas, žadėdamas su juo pasikalbėti.

Pavaldinė išleista be viršininko žinios

Aiškėja, jog A. Šliavas savo pavaldinę išleido be savo viršininko žinios. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Valdymo organizavimo skyriaus viršininkui Giedriui Urbonui tai, kad G. Smagriūnienė buvo išleista iš darbo gerokai anksčiau, buvo naujiena. „Ne, nežinojau”, - „Šiaulių naujienų” žurnalistei pripažino G. Urbonas. Jis taip pat nebuvo girdėjęs, jog G. Smagriūnienė būtų dirbusi ir per pietų pertraukas. Šis faktas, komisaro žodžiais, turėjo būti užfiksuotas darbo laiko apskaitos žiniaraščiuose. Jie esą ir yra A. Šliavo žinioje.

A. Šliavas paprašytas parodyti darbo laiko apskaitos žiniaraščius atsakė, jog jie pildomi mėnesio pabaigoje. Šie komisaro žodžiai turėtų sudominti Valstybinės darbo inspekcijos pareigūnus. „Žiniaraščiai turi būti pildomi kiekvieną dieną”, - teigia Valstybinės darbo inspekcijos Šiaulių skyriaus viršininkas Zenonas Griguola. Pasak jo, tokią tvarką reglamentuoja ne tik Vyriausybės nutarimas, bet ir kiti teisės aktai.

Beje, komisaro A. Šliavo malonės vakar nusipelnė tik G. Smagriūnienė. Kalbėdamas apie kitą pavaldinę, komisaras juokavo, kad ši nenorėjusi eiti namo.

Kitame numeryje

Į viršų