Ukrainos Prezidentas Volodymyras Zelenskis valstybiniu Ukrainos apdovanojimu – I laipsnio Kunigaikštienės Olgos ordinu – už reikšmingą asmeninį indėlį stiprinant tarptautinį bendradarbiavimą, už Ukrainos valstybės suvereniteto ir teritorinio vientisumo palaikymą, už Ukrainos valstybės populiarinimą pasaulyje apdovanojo Lietuvos pirmąją ponią Dianą Nausėdienę.

Prasidėjus karui Ukrainoje Lietuvos Prezidento sutuoktinė ėmėsi lyderystės telkiant pagalbą nuo karo Ukrainoje nukentėjusiems žmonėms, ypač moterims ir vaikams. Kartu su Ukrainos pirmąja ponia Olena Zelenska D. Nausėdienė inicijavo Ukrainos centro Vilniuje steigimą. Donorų visame pasaulyje dėka Ukrainos centras galėjo operatyviai suteikti visokeriopą pagalbą ukrainiečiams, pasitraukusiems iš karo draskomos tėvynės, sustiprinti jų šeimas ir visą ukrainiečių bendruomenę Lietuvoje. Ilgainiui centras tūkstančiams ukrainiečių tapo saugiu prieglobsčiu ir vilties bei Ukrainos integracijos į Europą žiburiu.

Šią savaitę Lietuvos pirmoji ponia D. Nausėdienė Niujorke dalyvavo 78-osios Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos renginyje „Kova už ateitį: Ukrainos vaikai kare“, kurį organizavo Ukrainos pirmoji ponia Olena Zelenska. Pirmoji ponia pabrėžė, kad demokratinis pasaulis privalo padaryti viską, jog sustabdytų Rusijos pradėtą karą, kuriame Ukrainos vaikai yra žudomi, žalojami, prievartaujami fiziškai, moraliai ir ideologiškai, netenka teisės į saugią aplinką, visavertį švietimą, socialinį aprūpinimą, priverčiami palikti savo namus, Tėvynę, atskiriami nuo šeimos. „Negalime pamesti nei vieno vaiko, nes už kiekvieno skaičiaus slypi žmogaus ir jo šeimos likimas, o kartu ir visos Ukrainos bei Europos ateitis. Viso civilizuoto pasaulio ateitis“, – sakė D. Nausėdienė. Tai buvo pirmas kartas istorijoje, kai Lietuvos pirmoji ponia pasisakė Jungtinių Tautų formato renginyje.

2021 m. Ukrainos Prezidentas Volodymyras Zelenskis už išskirtinius nuopelnus Ukrainai ir jos žmonėms Jaroslavo Išmintingojo I laipsnio ordinu yra apdovanojęs Lietuvos Prezidentą Gitaną Nausėdą.

Pranešimą paskelbė: Ridas Jasiulionis, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Į viršų