Vis garsiau kalbama apie meditacijos naudą, privalumus, kuriuos suteikia gebėjimas sutelkti, nuraminti mintis. Specialistai pabrėžia, jog labai svarbus suvokimas – griežtų ribų čia nėra ir vadinamoji meditacija neturi apsiriboti keliais tradiciniais tokios praktikos būdais. Savą ramybę atrasti bei susikoncentruoti žmonėms padeda įvairiausi metodai, veiklos, susikurti dienos ritualai. Toliau – 5 įkvepiantys pavyzdžiai.

1. Žalumos stebėjimas ir gėlių priežiūra

Moksliškai įrodyta, kad įvairi augmenija, šios stebėjimas bei priežiūra suteikia nepaprastai daug naudos – supantys lapuočiai ir kvapnūs gėlių žiedai suteikia atsipalaidavimo jausmą, skatina kūrybiškumą, padeda kovoti su nerimu, stresu, gerina atmintį. Ne be reikalo sakoma, kad besirūpindami augalais, rūpinamės ir savo emocine gerove. Kaip tai pritaikyti neturint savo kiemo? Juk šiandien šviežios gėlės Klaipėdoje, Kaune, Vilniuje, visoje Lietuvoje gali būti pristatomos tiesiai į namus.

2. Aktyvi veikla

Tie, kurie lyg juokais teigia, kad geriausia jų meditacija yra sportas, iš tikrųjų nė kiek neklysta! Mėgstama fizinė veikla išties veikia ne tik fizinę, bet ir emocinę mūsų savijautą. Patys psichologai savo pacientams neretai suformuoja užduotį – susirasti mėgstamą veiklą, pasižyminčią bent minimaliu fiziniu krūviu. Bet koks sportas teigiamai veikia vadinamojo laimės hormono pusiausvyrą, suteikia daugiau energijos, o svarbiausia – padeda atitrūkti nuo kasdienio lėkimo, problemų.

3. Knygos skaitymo ar tylos valanda

Ar esate bandę išbūti visiškai ramiai, be išmaniųjų įrenginių, bet kokios veiklos valandą ar kelias? Šiais laikais tai nelengvas iššūkis, mat mūsų smegenys įpratusios nuolat apdoroti didelius kiekius informacijos. Tačiau gebėjimas visa tai paleisti ir suteikti erdvės savoms mintims padeda tiek geriau įsiklausyti į save, tiek tiesiog pailsėti. Tiesa, jei sunku išbūti su „savimi”, rekomenduojama išsirinkti įtraukiančią knygą. Visiškas susikoncentravimas į vieną veiklą gali būti vadinamas savotiška meditacija.

4. Reguliarūs žygiai gamtoje

Minėdami buvimą gamtoje ir ramybę atgauti padėsiančius žygius, specialistai omenyje turi procesą, kurio neblaško išmanūs įrenginiai bei socialinių tinklų žinutės. Besileidžiant į pasivaikščiojimą pajūriu, reikėtų stengtis pilnai palikti kasdienius darbus, visą šurmulį. Kaip tai padaryti? Mintis atitraukti nuo „triukšmo” padeda maksimalus įvairiausių pojūčių pasitelkimas. Pavyzdžiui, vaikštant pajūryje, svarbu susikaupti, stebėti aplinką, justi smėlį, uosti jūros gaivą, klausytis paukščių.

5. Sąmoningi ir lėti įprasti dienos ritualai

Galiausiai, nebūtina ieškoti naujos veiklos ar mintis išlaisvinsiančių stebuklingų metodų. Žmogaus elgseną tiriantys specialistai pataria tobulinti kasdien praktikuojamus, būtinus ar savo malonumui susikurtus procesus. Pavyzdžiui, pusryčiai, kavos pertraukos, bėgimas po dienos darbų. Raginama stengtis sąmoningai įsijausti į procesus ir atsisakyti daugiaveikos. Bėgant dėmesį sutelkti į supančią aplinką, o ne trankią muziką, valgant pusryčius galvoti apie tai, iš kur atkeliavo produktai, o ne tai, kokie darbai turi būti atlikti pirmi.

Jaučiate, kad sudėtinga susikaupti, nuraminti minčių „šurmulį”? Panašu, jog laikas leistis į atsipalaidavimo bei savitų meditacijos būdų paieškas. Nuo ko pradėti? Užsisakykite mėgstamiausių gėlių puokštę ar įsileiskite į namus daugiau gryno oro, šviesos. Nebijokite eksperimentuoti, ieškoti idėjų ir dar aiškiau įsiklausyti į save.

Į viršų