05-06-2015 19

Namiškių masažavimas visapusiškai gerina šeimos narių santykius ir bendravimą.
Artūro STAPONKAUS nuotr.

Akvilė PUŠINSKAITĖ
Įsisukę į šiuolaikinį skubėjimą, rūpesčius, įtampą, stresą ir įsipareigojimus nė nepastebime pajuodusių paakių, pavargusios odos, dažnesnio skausmo. Susivokiame tik tada, kai tenka apsilankyti pas gydytojus dėl kilusių rimtesnių sveikatos sutrikimų. Vertėtų nepamiršti Antikos išminčių auksinės minties – sveikame kūne, sveika siela.
„Organizmui reikalingas poilsis. Tie, kurie tai suvokia, ir supranta, kad jau viskas, reikia sustoti – ateina masažuotis – sako Šiauliuose dirbanti masažuotoja Jurgita Balčiūnienė. – Masažai – labai seniai išbandyta priemonė, be vaistų gerinanti savijautą, atstatanti darbingumą ir fizines, psichines žmogaus jėgas. Tai pasyvi mankšta raumenims – kaip aš sakau, tinginiukams, kurie tingi mankštintis.“

Hobis masažuoti virto darbu
Dvejus metus dirbanti savame kabinete J. Balčiūnienė sako, jog masažais pradėjo domėtis seniai. „Masažavimas buvo kaip hobis daug metų – gal kokius 10–15 metų, – sako masažuotoja. – Vėliau, ieškodama papildomo darbo, pasirinkau tai, kas man patinka.“ J. Balčiūnienė masažus pradėjo praktikuoti su savo namiškiais. Kai vaikai sirgo plaučių ligomis, teko praleisti nemažai laiko sanatorijose, kur ji ir susidomėjo masažais. „Vaikai sakydavo: mama, tu čia tikra masažistė, – pasakoja J. Balčiūnienė. – Tokių komplimentų sulaukusi, pradėjau galvoti apie tai. Iš pradžių mokiausi savarankiškai – pirkausi knygas, domėjausi ir skaičiau, o paskui baigiau masažavimo kursus Šiauliuose.“
Pasak masažuotojos, idealu, jeigu masažą daro šeimos narys. Kodėl? Ajurvedos gyvenimo moksle sakoma, kad namiškių masažavimas visapusiškai gerina šeimos narių santykius ir bendravimą. J. Balčiūnienė savo iniciatyva domėjosi ajurvediniais masažais ir sako, kad juose intensyviai naudojami aliejai – tai tiesiog privaloma. Ypač populiarus sezamo aliejus, kurį galima naudoti ne tik masažavimui, bet ir grožio procedūroms. Rekomenduojama juo išsitepti rytą prieš einant į dušą – sakoma, jog taip valosi toksinai iš organizmo.
„Sezamo aliejus veikia šildančiai, gerina kraujotaką, iš odos valo nešvarumus, yra gerai toleruojamas ir nedirgina odos, tinka veido ir viso kūno masažui. Aliejus apsaugo odą nuo sausumo, jį naudojant gerėja kraujo apytaka, jis padeda sumažinti spazmus, raumenų ir sąnarių skausmus. Šis aliejus lygina raukšles, o vienas arbatinis šaukštelis sezamo aliejaus atitinka visos dienos kalcio normą“, – pasakoja J. Balčiūnienė.

Masažuose svarbiausias nuoseklumas
Pasak J. Balčiūnienės, norintiems savamoksliškai daryti masažus, svarbiausia – nuoseklumas. Žmogus turi žinoti, nuo ko pradėti, kaip užbaigti, kad nebūtų chaoso organizmui. Kitu atveju gali išeiti atvirkštinė reakcija – žmogus gali nepailsėti ar susinervinti.
„Aišku, iš vidaus turi eiti geras jausmas, pats turi būti gerai nusiteikęs, negali būti susinervinęs, – sako J. Balčiūnienė. – Kas mane dabar irgi labai įpareigoja – laikytis režimo, laiku gultis, nepervargti, nes aš turiu būti visada geros formos. Atėjusi į darbą negaliu būti pavargusi ar išsiderinusi.“
Kodėl J. Balčiūnienei patinka šis darbas? „Apskritai, daryti gera kitiems – toks mano tikslas, mano specialybė, – teigia masažuotoja. – Norisi kažką padaryti gero. Tai darydama su meile, nuoširdžiai tikrai nepavargsti, bet atvirkščiai – įgauni energijos“, – sako masažuotoja.
Pasak J. Balčiūnienės, masažus dažniau darosi moterys – tikriausiai jos labiau rūpinasi sveikata. Šiuo metu populiariausia daryti nugaros arba pečių juostos masažus. Masažuotoja juokauja – visi lyg susitarę. Matyt, per daug rūpesčių kraunam ant pečių ir jie taip slegia tuos pečius, kad pradedame justi skausmus.

Masažas grąžina gyvenimo džiaugsmą
Dažniausiai žmonės ateina darytis masažą, kai pradeda skaudėti. Yra žmonių ne tik su fizinėmis sveikatos problemomis, bet ir emociniais sutrikimais – liūdesiu, depresija ir pan. „Tokiems sakau: sugrąžinsiu aš tau gyvenimo džiaugsmą, – šypsosi J. Balčiūnienė. – Ir tikrai – su šypsena išeina, atsigavę, net nustembę, kad gavo galimybę galų gale išsitiesti, atsigulti ir su ramia muzika bei masažu atsipalaiduoti.“
Darant masažus, svarbios aromatų ir muzikos terapijos. J. Balčiūnienė naudoja levandų kvapo eterinį aliejų ir nerafinuotą, ekologišką sezamo aliejų. Šis derinys visapusiškai gerai veikia žmogaus organizmą. Tuo tarpu muzikos garsai veikia sielą, vidinį pasaulį, emocijas, intelektą, nuotaiką, veiklumą.
„Rami muzika padeda atsikratyti įtampos, nerimo, baimės ir nemigos būsenos, padeda įveikti protinį pervargimą, neurozes, psichomatines ligas. Atpalaiduojanti muzika, aromaterapija ir klasikinis masažas padeda atgauti jėgas ir grąžina gyvenimo džiaugsmą“, – teigia J. Balčiūnienė.
Pasak jos, masažo metu žmogus pailsi giliau – pasitaiko, kad ir apsiverkia, ir užmiega. Masažas padeda ne tik geriau jaustis fiziškai, bet ir dvasiškai.
Masažai pašalina raumenų bei emocinę įtampą, suteikia žvalumo, stimuliuoja kraujo bei limfos įtampą, šalina galvos, nugaros skausmus, pagerina bendrą kūno būseną po didelių apkrovų. Vienas klasikinis masažas – tai patikimiausias būdas per pusvalandį ar valandą atsikratyti savo rūpesčių. Profilaktiškai rekomenduojama masažus daryti iki 10 kartų dukart per metus.
„Žmonės turėtų kuo daugiau laiko skirti sau, nepamiršti savęs ir mylėti save. Tik sveikas žmogus yra darbingas, gražus ir pozityvus“, – sako J. Balčiūnienė.

Į viršų