Seniausia alaus darykla Lietuvoje aktyviai atsinaujina. Prieš porą metų „Gubernijos“ darykloje modernizuota pagrindinė gamybos linija, kurioje gėrimai pilstomi į skardines. Dabar atėjo laikas modernizuoti kitas dvi linijas, kuriose produkcija pilstoma į PET plastiko butelius ir KEG statines. Kartu su naujais įrengimais į Šiaulius atkeliavo ir laboratorinė įranga, kuri padės nuolat užtikrinti taros kokybę. Į linijų atnaujinimą investavus apie 1,5 mln. eurų, taip pat stiprinama specialistų komanda, kuri naujoves išnaudos pilnu pajėgumu ir puoselės šimtametes aludarystės tradicijas.

„Kitąmet 360 metų švęsiančią „Guberniją“ siekiame paversti viena konkurencingiausių alaus daryklų regione ir sustiprinti pozicijas rinkose. Dėl to investuojame į pirmaujančių tarptautinių gamintojų įrangą, kuri pakelia gamybos procesus į naują efektyvumo lygmenį ir atveria kelią dirbti našiau ir tvariau. Diegdami naujoves ir automatizuodami procesus, kartu kuriame aukštesnės pridėtines vertės darbo vietas – esame atviri talentams“, – sako Algirdas Čiburys, bendrovės „MV GROUP Production“ generalinis direktorius.

Alaus daryklą Šiauliuose valdanti bendrovė „MV GROUP Production“ į gamybos liniją, kurioje pradėtos naudoti čia pat iš ruošinių pagamintos PET plastiko pakuotės, investavo beveik 1 mln. eurų. Pakuočių gamybos technologija atkeliavo iš Italijos bendrovės „SMI Group“, buvo sėkmingai įdiegta ir jau veikia. Kartu įsigyta laboratorinė įranga, kuria nuolat stebimi ir tikrinami taros kokybiniai parametrai. „Siekiant kuo didesnio tvarumo, šiuolaikinė pakuotė gaminama kuo lengvesnė, sunaudojant kuo mažiau žaliavos. Be to, yra galimybė pakuotę gaminti iš antrinių, perdirbto plastiko, žaliavų“, – privalumus vardija A. Čiburys. Anksčiau pakuotes iš ruošinių daryklai gamino mūsų partneriai, o dabar visa atsakomybė – pačios „Gubernijos“ specialistų rankose. Kai pagaminti gėrimai supilstomi į ką tik čia pat suformuotus PET butelius, sumažėja įvairių rizikų ir lengviau užtikrinami lietuviškos produkcijos kokybės standartai. 

Gerinti eksporto rodiklius bendrovei padės ir nauja KEG pilstomo alaus linija. Joje sumontuota Vokietijos bendrovės „KEG-Technik“ pagaminta įranga, plačiai naudojama aludarių visame pasaulyje. Apie 400 tūkst. eurų kainavusi įranga Lietuvos įmonei atvers didesnių eksporto galimybių – „MV GROUP Production“ klientai tolimesniame užsienyje galės gauti šviežio pilstomo „Gubernijos“ alaus ar giros. Galimybes eksportuoti gėrimus KEG talpose atvėrė sprendimas naudoti vienkartines KEG talpas iš plastiko, kuris yra 100 proc. perdirbamas.

KEG talpos iš plastiko eksporto atveju įgyja ne vieną pranašumą prieš įprastas metalines KEG talpas. Pirma, produkcijos tiekimas metalinėse statinėse yra brangesnis, nes gamintojui tenka susigrąžinti tuščias talpas. Antra, į specialias vienkartines KEG talpas išpiltas alus gali galioti iki 1 metų, kai vidutiniškai įprastose metalinėse KEG talpose alus galioja 2-3 mėnesius. Tai suteikia galimybes gerokai išplėsti eksporto geografiją ir taip išpilstytą alų gabenti didesnius atstumus. Be jau išvardintų privalumų, nauja įranga leis gamyklai taupyti ir  taros plovimui naudojamą vandenį. Apskaičiuota, kad naujoji technologija daryklai Šiauliuose leis perpus sumažinti vandens suvartojimą šioje gamybos linijoje. 

Akivaizdu, kad sprendimas „Gubernijos“ produkciją pilstyti ir į vienkartinio perdirbamo plastiko KEG yra gerai pasvertas, tvaresnis ir ekonomiškai naudingesnis. Nauja galimybė gauti lietuviškų gėrimų KEG talpose jau domina „MV GROUP Production“ klientus JAV ir Azijoje.   

Plačiau atverti eksporto rinkas užsibrėžusi „Gubernija“ tuo pat metu siekia ir efektyviau valdyti išteklius. Kitąmet 360 metų sulauksianti darykla šiuo metu diegia energetinių resursų (vartojimo) monitoringo sistemą. Kadangi gėrimų gamybos procesai yra imlūs energijai, renkant ir analizuojant monitoringo duomenis galima atrasti sprendimų, kurie įmonei būtų labai naudingi, finansiškai apsimokėtų. Įvairiuose taškuose realiu laiku stebėti elektros, dujų, vandens suvartojimą leidžianti sistema specialistams padės užčiuopti, kur galima sutaupyti ir išteklius panaudoti efektyviau. 

„MV GROUP Production“ vadovas A. Čiburys tvirtina, kad įdiegtos naujovės sukuria poreikį sparčiau plėsti komandos kompetencijas ir kelti darbuotojų kvalifikaciją. Todėl įmonėje organizuojami mokymai, kad specialistai kuo geriau išnaudotų modernios įrangos privalumus ir pajėgumus. 

„Gubernija“ visada yra atvira naujiems talentams iš Šiaulių ir kitų Lietuvos regionų. Darykloje dirbantys specialistai teigia, kad čia yra puiki vieta mokytis ir augti, nes „Gubernija“ priklauso „MV GROUP Production“ bendrovei, kuri valdo ir lietuviškas „Alitos“, „Anykščių vyno“, „Stumbro“ gamyklas. Gėrimų gamintojų komandos tarpusavyje dalijasi žiniomis, idėjomis ir atradimais – plėtojama sinergija. 

„Gubernija“ kartu su gamyklomis „Stumbras“, „Anykščių vynas“ ir „Alita“ priklauso gėrimų gamybos įmonei „MV GROUP Production“. Šią akcinę bendrovę valdo „MV GROUP“ – viena didžiausių įmonių grupių Baltijos šalyse, vienijanti alkoholinių ir kitų gėrimų gamybos, didmeninės bei mažmeninės prekybos ir logistikos bendroves Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje.

Pranešimą paskelbė: Karolis Adamonis, Fabula ir partneriai, UAB
Į viršų