Kazimiero Simonavičiaus universitetas (KSU) atidaro pirmąją Aviacijos ir kosmoso akademiją Lietuvoje, kuri suburs aviacijos ir kosmoso entuziastus. Pirmieji 12 savaičių mokymai startuos jau šį rugsėjį. Apie poreikį steigti Akademiją, jos tikslus kalbame su KSU Verslo inovacijų ir komunikacijos mokyklos vadove, Nacionalinės aviacijos asociacijos LAVIA valdybos nare  dokt. Deimante Žilinskiene.

Kaip kilo mintis steigti Kosmoso ir aviacijos akademiją universitete?

Aviacijos vadybos studijos KSU vykdomos jau dešimt metų, per šį laiką universitetas sukaupė didelį ekspertiškumą šioje srityje. Natūralu, kad žiniomis norime pasidalinti su aviacijos srities entuziastais. Noras ir poreikis steigti Aviacijos ir kosmoso akademiją KSU atsirado jau senokai, o šį rugsėjį jis virs realiu projektu – formuosime pirmąją grupę. Populiarėja ir pati sritis, o darbo rinkoje šių specialistų poreikis visuomet yra didžiulis ir nuolat augantis.

Universitetas nuolat sulaukia klausimų, kokius dalykus apima mūsų siūloma Aviacijos vadybos studijų programa, koks darbas laukia baigus studijas. Žmonės domisi, kaip tapti pilotu, stiuardu/e, kokias kitas profesijas jie gali įgyti augančioje aviacijos industrijos srityje. Ne visi nori ir ne visi gali pilotuoti orlaivį, tačiau svajonę dirbti aviacijos srityje galima įgyvendinti per kitas veiklas, susijusias su vadybinėmis kompetencijomis. Akademija ir skirta tam, kad atsakytume į šiuos klausimus, populiarintume aviacijos sritį.

Kaip atsirado kosmoso tema akademijos programoje?

Kosmosas šiandien tampa tema, kurią galima nagrinėti iš daugelio perspektyvų. Žmonėms jis tampa vis labiau prieinamas - ateityje komercinių skrydžių į kosmosą daugės, ir čia atsivers galimybės verslo plėtrai. Šioje srityje taip pat reikės vadybinių kompetencijų. Tad Akademijoje kalbėsime ne tik apie kosmoso paslaptis, bet ir apie tai, kaip kosmosą galime „užkariauti“ dirbdami Žemėje. Lietuva siekia tapti kosmoso valstybe, tad ir mes matome savo misiją prisidėti prie šios ambicijos iš edukacinės pusės. Beje, Kazimiero Simonavičiaus universitete (KSU) gegužės 9 d. apsilankė astronautė Heidemarie Stefanyshyn-Piper, kuri susitiko su KSU akademine bendruomene. Susitikimas buvo tikrai įkvepiantis ir paliko didelį įspūdį ne tik studentams bet ir mūsų socialiniams partneriams.

Į ką orientuojasi Aviacijos ir kosmoso akademijos mokymai?

Esame atviri visiems, kurie domisi aviacija ir kosmosu. Nesvarbu, ar mokymų dalyviai norės daugiau sužinoti apie būsimą profesiją, ar pasitikrinti savo pomėgius, o gal tiesiog pabūti bendraminčių tarpe. Visus Akademijos dalyvius vienys bendra tema – aistra aviacijai ir kosmosui. Įdomių temų ras ir jau dirbantys šioje industrijoje žmonės, ir tie, kurie galvoja, kaip pritaikyti savo turimas žinias kuriant verslą.

Kaip atrodys mokymai?

Mokymai vyks nuotoliniu būdu, jie truks 12 savaičių. Kiekvienas užsiėmimas bus skirtas atskiros temos nagrinėjimui. Vieną dieną kalbėsime apie tai, kaip tapti pilotu, kitą – apie tai, kaip iš tiesų atrodo stiuardo gyvenimas. Aptarsime, kas yra VIP skrydžių industrija, kas yra Kosmoso agentūra ir kitos su kosmoso sritimis susijusios organizacijos, kaip vystomi verslai aviacijos ir kosmoso srityse ir kita. Norime, kad tai taptų puikia erdve, kurioje susitinka šios srities entuziastai. Tikimės ne tik įdomių paskaitų, bet ir turiningų diskusijų, naujų pažinčių, kontaktų. Per 12 savaičių trukmės mokymų programą Akademijos dalyviai turės unikalią galimybę susipažinti ir užmegzti ryšius su aviacijos ir kosmoso srities lyderiais, pilotais, stiuardais, oro linijų bendrovių įkūrėjais, vadovais, žymiais aviacijos ir kosmoso ekspertais ir kitais.

Sieksime, kad paskaitos būtų įdomios. Mūsų lektoriai – aviacijos srityje sėkmės istorijas sukūrę profesionalai, kurie šiandien prisideda prie aviacijos industrijos progreso. Keletas paskaitų bus vedamos anglų kalba, nes turėsime kviestinių svečių iš užsienio. Vienas iš jų – Jack Romero - visame pasaulyje garsus aviacijos antrepreneris, mentorius, British Mediterranean Airways įkūrėjas.

Į viršų