Kovo 26 d. Vilniaus universiteto (VU) Šiaulių akademijoje atidarytas renovuotas Pedagogų rengimo centras, kuriame naujausia technika ir aukščiausius standartus atitinkančiose laboratorijose bus rengiami pedagogikos specialistai, kvalifikaciją tobulins šalies mokytojai.

2021 m. Šiaulių universitetą prijungus prie VU ir įsteigus VU Šiaulių akademiją, buvo sujungti du stiprūs pedagogikos centrai skirtinguose Lietuvos regionuose – Vilniuje ir Šiauliuose. Jie užtikrina specialistų rengimą visoje šalyje ir patogų susisiekimą tarp jų, kuris svarbus sklandesniam specialistų bendradarbiavimui sprendžiant visuomenei rūpimus klausimus, susijusius su mokytojų rengimu ir visais iššūkiais, kuriuos šiandien patiria mokyklos.

Stipriausia Lietuvoje VU Šiaulių akademijos pusė – pedagogų ir švietimo pagalbos specialistų rengimas Lietuvai, specialiosios pedagogikos ir logopedijos kryptys.

„VU Šiaulių akademija yra svarbus pedagogų rengimo centras, per kelerius metus priimtųjų į pedagogiką skaičius čia paaugo daugiau nei 50 proc. Šiauliuose specialiųjų pedagogų rengimas turi gilias tradicijas, o priimtųjų studentų skaičius į šias programas per dvejus metus išaugo daugiau nei trigubai. Stiprindami studijų bazę, stipriname ir plečiame galimybes būsimiems mokytojams. Mokytojų poreikis auga, valstybė pedagogų rengimą laiko prioritetu, o trūkstamų specializacijų būsimus pedagogus ypač remia ir finansiškai – skiria didesnes kaip 300 eurų tikslines stipendijas visu studijų laikotarpiu. VU Šiaulių akademijoje laukiami ir jau dirbantieji specialistai, šiais mokslo metais akademija pradėjo tris nacionalines kvalifikacijos tobulinimo programas – dvi iš jų skirtos įtraukiajam ugdymui“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.

Po integracijos ir VU lėšomis atlikto pagrindinio pastato dalies modernaus remonto, akademija yra dar geriau pasiruošusi rengti geriausius pedagogikos specialistus ir užtikrinti būtinas sąlygas kvalifikaciją tobulinantiems šalies mokytojams. Europinio lygio bazę atitinkančios auditorijos ir specialios priemonės įrengtos moderniai, pritaikytos kokybiškam darbui, studijoms – veikia studentų grupių darbo kambariai, 12 hibridinio darbo auditorijų.

„Šiauliai nusipelnė Universiteto miesto vardo ir džiugu, kad kartu galime pasiūlyti kokybišką aukštąjį mokslą regione. Jauni žmonės turi pasirinkimą likti savo mieste, veikti jo labui ir gauti tarptautinio lygio išsilavinimą. Matome ir vertiname kaip tai svarbu pačiam miestui, jo žmonių identitetui, kultūriniam gyvenimui. Taip pat galime pasidžiaugti, kad tobulėjantis susisiekimo tinklas užtikrins ne tik intelektualinį, bet ir tarpmiestinį artumo jausmą“, – sako VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.

Šiuo metu VU Šiaulių akademija siūlo 10 bakalauro ir 13 magistrantūros pakopos studijų programų Lietuvos ir užsienio studentams, vykdomos ir doktorantūros studijos, tęstinio mokymo, neformalaus visuomenės švietimo programos, papildomosios studijos. Akademijoje veikia ir pirmasis Lietuvoje STEAM (angl. science, technology, engineering, arts, math) centras.

Pranešimą paskelbė: Benita Kaselytė, Vilniaus universitetas

Į viršų