2013-01-25 01

Nuoširdus ir įtemptas Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos mokytojos, choro vadovės Dainos Kavaliauskienės ir koncertmeisterės Renatos Stauskienės darbas repeticijose, mokiniams aukojant  žiemos atostogas ir savaitgalius ruošiantis konkursui, leidžia džiaugtis puikiu rezultatu – jaunių choro „Gama“ iškovota pirmąja vieta.
1-osios muzikos mokyklos archyvo nuotr.

Jau ketvirtą kartą per paskutiniuosius dvejus metus Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos jaunių choras „Gama“ iš tarptautinių konkursų grįžta laimėjęs pirmosios vietos diplomą (kai kuriuose konkursuose įvardijamu „Aukso diplomu“).
Šį kartą sėkmė kolektyvą aplankė broliškoje Latvijoje, Daugpilio mieste, kur jau dešimtą kartą vyko tarptautinis sakralinės muzikos chorų konkursas „Sidabriniai varpai“. Šis chorų konkursas vyksta nuo 2000 metų ir pasižymi tuo, kad į jį susirenka daug stiprių chorų iš Latvijos ir aplinkinių šalių. Šiais metais šešiose kategorijose rungėsi 53 chorai iš Latvijos, Lietuvos, Rusijos ir Baltarusijos. Vaikų chorų A kategorijoje, kurioje varžėsi ir choras „Gama“, dalyvavo 12 kolektyvų – 3 iš Baltarusijos, po 2 iš Rusijos ir Lietuvos bei 5 iš Latvijos.  
Pagal konkurso taisykles, kiekvienas kolektyvas privalėjo atlikti po du sakralinės muzikos kūrinius, iš kurių vienas turėjo būti sukurtas kompozitoriaus iš kolektyvo šalies ir vienas laisvai pasirinktas kūrinys. Tarptautinė konkurso komisija, kuriai šiemet pirmininkavo Latvijos muzikos akademijos chorvedybos katedros vadovas Romans Vanags (jis paskirtas 2014 metais Latvijoje vyksiančios Pasaulinės chorų olimpiados meno vadovu), chorą „Gama“ įvertino 86,75 balo iš 100 galimų ir skyrė 1-osios vietos laureato diplomą.

Parengė Romualda URBONAVIČIŪTĖ

Į viršų