Bėgimas – tai ne tik sportas ar sveikatingumo įprotis. Pastaraisiais metais jis vis dažniau tampa kelionių motyvu. Visame pasaulyje populiarėjantis bėgimo turizmas keičia atostogų planavimo logiką: vis daugiau žmonių renkasi miestus ir šalis ne dėl paplūdimių ar muziejų, o dėl maratonų, pusmaratonių ir unikalių bėgimo renginių.
Kelionė ir aktyvi, ir kupina kultūros
„Bėgimo turizmas man labai artimas. Dažnai keliaudamas su savimi pasiimu bėgimo batelius. Važiuodamas atostogauti ne retu atveju pasitikrinu, ar viešnagės metu nevyksta kokios varžybos. Taip esu pataikęs į Milano pusmaratonį! Taip pat, artimiausiu metu keliausiu į Neapolį, kur vyks maratonas – vien tam, kad pamatyčiau, kaip atrodo didesnių renginių organizacija ir žiūrovų palaikymas. Man keliavimas į kitas šalis dėl bėgimo varžybų – ne tik svarbus dėl sportinių tikslų, bet ir dėl kultūrinio akiračio plėtimo “, – pasakoja „Temple Social Club“ įkūrėjas Artūras Lingis.
Dėl kultūros atradimo, miestų pamatymo visai kitomis akimis ir kitų priežasčių, auga ne tik didžiųjų maratonų, kaip Berlyno, Lisabonos ar Barselonos dalyvių skaičiai, bet ir bėgimo entuziastai vis dažniau renkasi mažesnius, jaukesnius, bet kokybiškai organizuotus renginius kitose Europos šalyse. Vien Baltijos valstybės, kaip Latvija, Estija, kartu ir Lietuva, paskutiniais metais sulaukia gausaus ne tik savo šalies, bet ir užsienio dalyvių.
Drauge – lengviau ir smagiau
Į tokius bėgimo renginius žmonės vyksta ne tik dėl varžybų. Tai – galimybė keliauti su draugais, šeima ar bėgimo klubu. „Bėgimo savaitgaliai“ tampa vis populiaresni: į vieną miestą suvažiuoja bendruomenės iš visos Europos, dalyvauja ne tik maratonuose, bet ir trumpesniuose nuotoliuose ar vaikų bėgimuose.
„Bėgimo turizmas tampa vis populiaresnis – tai atsispindi ir draudimo segmente. Vis daugiau lietuvių dalyvauja maratonuose užsienyje, dažnai derindami sportą su pažintinėmis kelionėmis. Ši tendencija rodo augantį visuomenės fizinį aktyvumą, tačiau kartu išryškėja ir saugumo klausimai.
Svarbu suprasti, kad net mėgėjiškas dalyvavimas sporto renginyje užsienyje gali kelti įvairių nenumatytų rizikų – nuo traumų iki prarasto bagažo ar atšauktų skrydžių. Ne visi keliautojai apie tai susimąsto – dažnai manoma, kad „viskas bus gerai“, – sako draudimo bendrovės „If“ asmens draudimo rizikos valdymo vadovė Lina Aidukevičienė.
Vilnius – naujas atradimas bėgikų žemėlapyje
Vienas iš sparčiai augančių bėgimo renginių – „If“ Vilniaus pusmaratonis, šiemet vyks gegužės 24 dieną. Vakare organizuojamas bėgimas leidžia ne tik mėgautis vaizdingomis senamiesčio gatvėmis, bet ir patirti vasariško miesto atmosferą. Bėgikai startuoja vakarėjant, kuomet miesto galvės kupinos pėsčiųjų, kurie savo palaikymu sukuria dar geresnę atmosferą.
„Vilnius – kompaktiškas, žalias, saugus miestas, kuris nustebina net patyrusius keliautojus. Čia bėgimas tampa pažinimo kelione – nuo Katedros aikštės iki Vingio parko, nuo Prezidentūros iki Neries krantinės – čia yra ką pamatyti, o kai bėgte, tai dar smagiau. Kasmer augantys užsienio dalyvių skaičiai tai gerai parodo“, – sako „If“ Vilniaus pusmaratonio organizatorius Gediminas Pajėda.
Kodėl verta išbandyti bėgimo turizmą?
Priežasčių – tikrai ne viena. Bėgimo turizmas padeda kitą miestą ar šalį patyrinėti aktyviai, autentiškai, negana to, turint konkretų tikslą didėja ir motyvacija treniruotis. Tokių kelionių metu užsimezga tarptautinės pažintys, įkvepia bendrystė tarp bėgikų ir laikančiųjų. Visiems, ieškantiems kelionės tikslo šią gegužę – „If“ Vilniaus pusmaratonio organizatoriai kviečia aplankyti Vilnių ir savo asmeninį rezultatą gerinti vakarėjančio miesto gatvėmis, jau gegužės 24 d. Daugiau informacijos ir registracija: www.vilniauspusmaratonis.lt