Ledinėms maudynėms išpopuliarėjus Lietuvoje natūraliai kilo noras pasidomėti ar kaimyninėse šalyse vyksta kas nors panašaus. Kasmet augant 25 m. ledinės eketės varžybų dalyvių skaičiui Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė jau pernai ėmė domėtis iš ko būtų galima pasimokyti rengti dar masiškesnes ar aukštesnio lygio varžybas Lietuvoje.

„Ieškodamas informacijos atradau Estijoje vykstantį ledinio vandens pasaulio čempionatą. (https://tallinnwc2024.ee/) Kaip suprantu, iki šiol niekas jose iš Lietuvos nedalyvaudavo iki šiol. Todėl kilo mintis, kad turime dalyvauti ir mes. Iš karto keliems žmonėms pasakiau, kad iš karto po mūsų 25 metrų eketės varžybų bus varžybos Estijoje ir mes dalyvausim”, – pasakoja S. Dailidė.

Šis renginys vyksta penkias dienas. Nuo pirmadienio iki penktadienio. Dar penktadienį bus siekiamas pasaulio rekordas, visi plauks pasikeisdami.

Lietuvos ekečių žemėlapis – didžiausias

Pasaulinio lygio varžybos lediniame vandenyje vyksta jau daugiau nei 10 metų, tačiau lietuviai jas atrado tik šiais metais.

Pas mus taip pat 25 metrų eketės plaukime dalyvauja žmonės iš 6-7 valstybių. Čia susirenka plaukikai iš daugiau kaip 40 skirtingų valstybių.

Latvijoje ir Estijoje yra ekečių žemėlapiai, tačiau Lietuvos ledinių mėgėjų bendruomenių skaičius gerokai didesnis, mes turim jau 7 metų patirtį  ir kitais metais planuojame vykti gerokai didesne komanda”,- planais dalinasi LSS prezidentas.

Šįmet varžybose dalyvavo 10 lietuvių, keletas iš jų atstovauja savo plaukimo klubus, tačiau didžioji dalis atstovauja Vilniaus ruonius. Dalyviai plaukė skirtingose distancijose skirtingais stiliais. Dauguma varžėsi 25 metrų distancijoje laisvu stiliumi. Tačiau buvo, kas plaukė krūtine 50 m, kažkas trijose distancijose dalyvavo, kad užfiksuotų geresnį rezultatą.

„Tokie renginiai motyvuoja. Motyvuoja gerinti plaukimo technikas, būti tiesiog fiziškai tvirtesniems, aplenkti ankstesnius pasiekimus”,- sako Simonas.

Varžybų vietoje jūros gylis – 14 m

Estijoje truputį šalčiau, tai ant ežerų dar yra ledas. Bet kadangi mes plaukėm Baltijos jūroje, o ten vanduo sūresnis truputį, ten ledo nėra. Anot S. Dailidės vanduo tikrai ledinis, nes jis sūrus ir yra šaltesnis negu gėlas vanduo. Varžybų vietoje jūros gylis siekia keturiolika metrų.

„Važiavom mes čia iškelti tris vėliavas:  Vytį lietuvišką, trispalvę ir Ronį, kuris gimė šią žiemą, kuris yra pasitikintis savimi, drąsus, mylintis šaltą vandenį, mėgstantis grūdintis ir gerai tame besijaučiantis. „,- džiaugiasi dalyvavimu renginyje jaunas vyras.

Lietuvos ruoniai pasiekė įspūdingų rezultatų

Du plaukikai tapo pasaulio čempionais savo amžiaus grupėse ir plaukimuose 25 metrų plaukime krūtine Aušra Grabauskienė nuplaukė per 20,45 sekundes ir laimėjo 1 vietą,  50 metrų krūtine įveikė per 44,43 sekundės ir užėmė antrą vietą, o Gerardas Alksnys 25 metrus laisvu stiliumi nuplaukė per 13,42 sekundes ir užėmė pirmą vietą savo amžiaus grupėje.. Simonas Dailidė nuplaukė per 15.46s ir savo tikslą pasiekė. Vandens temperatūra buvo 1,6 laipsnių, sūrus. Pridedame bendrą Lietuvių sąrašą ir laikus per kuriuos jie įveikė eketę:

25 metrų plaukimas laisvu stiliumi

Gerardas Alksnys 13,42s
Simonas Dailidė 15,46s
Gintaras Vysockis 19,82s
Jovita Butkevičiūtė 21,97s
Paulius Kuzmarskis 26,44s
Tadeus Lago 27,89s
Egle Sakalauskienė 37,70s
Alanas Dzranovas 38,12s

50 metrų plaukimas krūtine

Gerardas Alksnys 36,72s
Aušra Grabauskienė 44,43s
Juneta Krylovaitė 50m 46,72s

Kitąmet Lietuvoje tikimasi dar didesnio skaičiaus plaukikų iš užsienio

2024 m kovo 2 d. ledinės 25 m eketės varžybose Trakuose dalyvavo apie 350 dalyvių. LSS prezidentas S. Dailidė Estijoje pristatė sveikuolių sąjungos organizuojamą renginį ir Estijoje vykusių varžybų organizatoriai pasiūlė įtraukti jį pasaulinį varžybų lediniame vandenyje kalendorių. Todėl tikimasi, kad kitais metais ant Galvės ežero kovo 1 d. vyksiančiose varžybose dalyvaus dar daugiau dalyvių iš užsienio šalių.

Registracija į šį renginį jau paskelbta

https://www.sveikuoliai.lt/renginys/25-metru-plaukimas-ekete-2025-trakai/

Sigita Labutienė, www.sveikuoliai.lt

Į viršų