Sekmadienį Europos centro golfo klube vykusio „OlyBet golfo turnyro 2023“ nugalėtojai iškovojo teisę pirmą kartą istorijoje atstovauti Lietuvą seniausiame Europoje „DP Tour PRO-AM“ turnyre „Cazoo Open de France“. Šis prestižinis turnyras Prancūzijoje rengiamas nuo 1906 metų.

Į šalia Paryžiaus esančius golfo laukus „Le Golf National“ ginti Lietuvos vardo vyks I grupės (vyrų) nugalėtojas Aldevinas Gelgota, II grupės (moterų) nugalėtoja Skaistė Vasiliauskienė ir III grupės (bendros) nugalėtoja Rugilė Pauliukonytė, kuri aikštyną įveikė 72 smūgiais.

„Pergalė „OlyBet golfo turnyre“ ir iškovota teisė dalyvauti turnyre Prancūzijoje – man labai reikšminga. Sporte esu nuo mažų dienų, todėl dalyvavimas turnyruose, sportinis azartas ir pergalės troškimas visuomet yra manyje, – pergale golfo laukuose džiaugėsi buvusi profesionali lauko teniso žaidėja S. Vasiliauskienė. – Pergalė dar labiau džiugina, nes iškovojau teisę atstovauti Lietuvą golfo profesionalų ir mėgėjų europiniame turnyre. Esu labai laiminga, pilna gerų emocijų.“

Anot A. Gelgotos, kiekvienas golfo žaidėjas norėtų laimėti tokį prizą – galimybę žaisti europiniame turnyre su geriausias žemyno golfo profesionalais ir mėgėjais. „Iš tiesų šis prizas buvo pagrindinis motyvas dalyvauti „OlyBet golfo turnyre“, – tikina jo nugalėtojas I grupėje.

R. Pauliukonytė, viena iš jauniausių „OlyBet golfo turnyro 2023“ dalyvių, teigia, kad jam ruošėsi ir buvo labai motyvuota laimėti taip pat dėl įspūdingo prizo – teisės žaisti seniausiame Europoje „DP Tour PRO-AM“ turnyre „Cazoo Open de France“. Anot jos, siejant ateitį su golfu, žaidimas su geriausias Europos profesionaliais golfo žaidėjais bus gera patirtis. Rugilė golfą žaidžia pusę savo gyvenimo – nuo 9-ių metų.

Irma Markevičienė, renginį organizavusio Europos centro golfo klubo vadovė, pasidžiaugė, kad paskelbus apie turnyrą ir jo prizą dalyviai plūstelėjo jau pirmosiomis registracijos dienomis. Pirmą kartą surengtame turnyre dėl pagrindinių prizų galėjo varžytis ne jaunesni nei 18 metų amžiaus žaidėjai: vyrai, turintys +8.0–18.0 „handicap“ (HCP) reitingą, ir moterys, turinčios +8.0–24.0 reitingą, o jėgas turnyre tiesiog išmėginti – ir su žemesniu reitingu. Iš viso „OlyBet golfo turnyre 2023“ galėjo dalyvauti 108 žaidėjai, todėl dėl didelio susidomėjimo buvo sudaryta laukiančiųjų eilė.

„Turnyras sutraukė pajėgiausius golfo žaidėjus iš visos Lietuvos. Tai rodo, kad prizas – žaisti geriausiuose Europos golfo laukuose su geriausias senojo žemyno profesionaliais žaidėjais – ypač viliojo. Ypatingą prizą nugalėtojams įsteigti galėjome dėl renginio rėmėjo „OlyBet“, kuris yra „DP Tour PRO-AM“  turnyro rėmėjas“, – teigia I. Markevičienė.

„DP Tour PRO-AM“ turnyras „Cazoo Open de France“ šiemet vyks rugsėjo 20 d., netoli Paryžiaus esančiuose „Le Golf National“ golfo laukuose, galinčiuose priimti daugiau kaip 80 tūkst. žiūrovų. Beje, šiame golfo aikštyne turnyras yra rengiamas dažniausiai – jau 28 kartą. Kitąmet čia varžysis ir į Paryžiaus olimpines žaidynes atvykę golfo žaidėjai.

Nugalėtojai iš Lietuvos turės galimybę žaisti su profesionaliu golfo žaidėju, taip pat stebėti ir pagrindinį profesionalų turnyrą. Šiemet „DP Tour PRO-AM“ turnyre „Cazoo Open de France“ laukiama geriausių Europos golfo žvaigždžių.

105-ą kartą rengiamo turnyro prizinis fondas – 3 mln. eurų. Nuo 1906 m. organizuojamas turnyras neįvyko tik keletą metų – dėl abiejų pasaulinių karų ir kovido pandemijos.

Europos centro golfo klubas, kuriame pirmą kartą surengtas „OlyBet golfo turnyras“, užima daugiau nei 83 ha plotą, jo aikštelių ilgis – 6600 m. Šiuose vos keliasdešimt minučių nuo Vilniaus esančiuose golfo laukuose rengiama daugiausia golfo turnyrų Lietuvoje. Jis suprojektuotas taip, kad tinka ir profesionaliems, ir pradedantiesiems žaidėjams.

Pranešimą paskelbė: Eva Mikuckytė, UAB "Idea Prima"

Į viršų