„RS-280“ pristatinėti nereikia – buriavimo kultūra, ilgamete patirtimi ir žymiais sportininkų vardais pasižymintis jachtų klubas – mūsų šalyje vertinamas ne tik už organizacinius veiksmus ar pergales. Klubas formuoja buriavimo kultūros motyvus ir jaunąją kartą, nuolat siekdamas Lietuvoje išlaikyti šios sporto šakos tendenciją.

„Išaugome iš seno raugo – sportinio buriavimo ir šiandien skaičiuojame 22-ąjį sezoną. Galite įsivaizduoti, koks kietas laivas ir mokytojai buvo pačioje pradžioje, jei iki šiol „RS-280“ tokiais išliko. Kaip mus už ausų tempė vyresnioji karta, taip pat mes elgiamės su jaunąja. Kartu augome lyg šiltnamyje, nors beprotiškai konkurencingi ir ambicingi, aršiausiais konkurentai virstame tik vandenyje, ant kranto išliekame geriausiais draugais. Negali žinoti, kuomet didžiausias priešininkas tave išgelbės, tai intelektualus sportas, reikalaujantis sąmoningai suvokti, kuo ir kur esi, ugdyti fizinę ir psichologinę stiprybę bei nuojautą. Norėdamas pasiekti savo pergalę, turi paaukoti dalį savo ego. Iš kartos į kartą perduodame visą rinkinį savybių – ambicijas, norą, ryžtą, užsidegimą. Buriavimas nėra individuali sporto šaka, visada esi komandoje ir ji yra tiek stipri, kiek stipri silpniausia jos grandis. Niekada nepavyks įgyvendinti savų siekių be komandos pagalbos. Tai sportas reikalaujantis komandiškumo, atsidavimo ir kantrybės. Dažnai atsirandant įtemptose situacijose, negali sulūžti. Stresas viską išgrynina, todėl verta vadovautis medžiojančio smauglio technika ir gulėti sustingus tol, kol tinkamiausią akimirką prireiks maksimaliai atsiduoti. Klubo nariais tampantys jaunieji „Bangpūčio“ mokyklos buriuotojai nėra laikomi naujokais, nuo pirmos dienos jie tampa lygiateisiais nariais, su kuriais dalinamės visa išmone“, – vertino klubo prezidentas Simonas Steponavičius.

Kauno mariose augančių buriuotojų kartos keičiasi, vesdamos šios sporto šakos gyvastį, tradicijas bei poziciją mūsų šalies sporto istorijoje. Gausėjančios jaunuolių gretos kelia buriavimą į sporto tendencijų viršūnes.

Savaitgalį vykęs „RS-280“ čempionatas rezultatų lentelėje lėmė paskutinius „Grand Prix“ taurės taškus. Po išskirtinai įtemptos kovos – prieš varžybas, į prizines vietas pretenduojančias komandas skyrė vos kelių taškų skirtumas – pirmos vietos nugalėtojais tapo jachtos, vadovaujamos kapitono Aivaro Mieliausko, „Zig-Zag“ įgula.

Laimėtojų  įgulos narys Airidas Rutkauskas, vos praėjusiais metais palikęs „Bangpūčio“ mokyklą, neslepia: „Būti šio klubo dalimi nėra lengva užduotis, nors buriavimas niekada nepalieka sporto tendencijų viršūnės, priklausyti komandai reikalauja vidinės stiprybės ir nuolankumo. Atsidavus buriavimui, klubo tradicijoms ir jo mokytojams, į likusius klausimus atsako pergalės.“

„Daug intrigos ir didelės ambicijos“, – taip pasibaigusį „RS-280“ jachtų klasės buriavimo sezoną apibūdino vyriausiasis varžybų teisėjas Rolandas Žentelis.

„Nepaisant to, jog, lyginant su praeitu sezonu, šiame sezone nebuvo aiškių lyderių ir visos įgulos pasižymėjo daugmaž vienodu sportiniu lygiu, visos jos vienodai stengėsi tą lyderio poziciją užimti. Vieniems pavyko, kitiems buvo sunkiau. Kai yra pagrindinis lyderis – visi stengiasi jį aplenkti. Praėjusiais sezonais bene didžiausias ir daugiausiai pasitenkinimo keliantis iššūkis buvo aplenkti jachtos „Raganosis“ įgulą. Tačiau, nors šiemet „Raganosio“ nėra, visos įgulos toliau stengėsi užimti jo vietą. Dėka įvairaus lenktynių formato, kiekviena įgula turėjo galimybę parodyti savo stipriąsias, o kartais – ir silpnąsias puses. Dėl to rezultatų lentelėse galėjome stebėti nuolatinius pokyčius, kuomet net ir įgulos, užėmusios paskutines pozicijas, netikėtai išsiverždavo į priekį. Skirtingos akvatorijos, ir, pavyzdžiui, Kuršių marių regatos metu atsiradęs navigavimo kriterijus, vėl galėjo sumaišyti kortas ir atskleisti vis kitus lyderius.

Stengiantis tobulėti, svarbu gebėti mokytis iš klaidų. Vienoms įguloms reikia stipresnio techninio pasiruošimo, kitoms – pasiruošimo iš taktinės ir buriavimo varžybų taisyklių pusės. Ir, žinoma, reikia daug valios ir pastangų bei ilgametės patirties, norint užpildyti visas spragas. O tai būtent ir ateina per savas klaidas, savus suklupimus. Jei tai suvoki ir darai išvadas – vadinasi tobulėji“, – apie šių metų varžybų tendencijas dalinosi vyriausiasis varžybų teisėjas Rolandas Žentelis.

Paklausus apie žvilgsnį į ateinantį, 2022-ųjų metų buriavimo sezoną, R. Žentelis pirmiausiai linkėjo nenuleisti rankų tiems, kuriems šį sezoną galbūt nepasisekė ir skatino įdėti dar daugiau darbo ruošiantis naujam sezonui, nei buvo įdėta pasiruošiant šiais metais. „Tiems, kurie bus tarp lyderių, linkiu neužmigti ant laurų, nes kitais metais tikrai atsiras tokių įgulų, kurios norės įkąsti.“

Sezono uždarymo renginyje, dėmesys buvo kreipiamas į ateinantį sezoną ir jo planus, o klubo prezidentas užsiminė apie laukiančius pokyčius bei perspektyvas:

„2008 metais vykusioje „Tūkstantmečio odisėjoje“, kurios metu apiplaukėme visą pasaulį, iš 11 etapų, 5 atstovavo mūsų klubo įgulos. Po šio įvykio, ėmėme rinkti jaunuosius narius. Tendencijos nesikeičia. Buriavimas – tai gyvenimo knyga, kurią metas atversti, todėl jau šiandien ruošiame naujojo sezono planus, apimančius tendencingą „RS-280“ klubo transliaciją. Turime kuo dalintis, tad nauja karta nusipelno naujų priemonių“, – intrigavo Simonas Steponavičius.

Į viršų