Šeštadienį Vilniuje šeštą kartą surengtas unikalus bėgimas į „Europos“ dangoraižį. Keli šimtai sportininkų varžėsi bėgdami į 31 dangoraižio aukšte esančią terasą.

Vyrų varžybose triumfavo ilgų nuotolių bėgikas Lukas Tarasevičius. Jis superfinale, kuriame varžėsi 10 geriausių vyrų, finišavo per 3 min. 24 sek.

Antrąją vietą užėmė Vaidas Žlabys (3.37,5), trečiąją – Tomas Burbulis (3.37,7).

„Pirmosios vietos neakcentavau, bet esu konkurencingas, ieškau varžybų ir siekiau kuo aukštesnės pozicijos. Šiandien pasisekė pasiekti geriausią rezultatą, – džiaugėsi L. Tarasevičius. – Specialiai šioms varžyboms nesiruošiau, nes dalyvavau čia antrą kartą ir iš patirties žinojau, ką reikia padaryti geriau. Taktika pasiteisino iš pirmo karto. Kadangi esu bėgikas, daug sportuoju, tai man galbūt tai išėjo į naudą, nes atsistatymas prieš antrą bėgimą daug kam pakiša koją. Man tai tik padėjo.“

Bėgimas laiptais yra savotiškas ir gana sudėtingas. Čia ne viską lemia greitis, nes galima labai staigiai pavargti. Pasak L. Tarasevičiaus, vien paprastų bėgimo treniruočių pasiruošimui neužtenka.

„Tokiam bėgimui reikia daugiau fizinės jėgos ir tam tikro pasiruošimo. Įprastuose bėgimuose sportininkai pirmą distancijos dalį gali kiek pataupyti jėgas, apskaičiuoti galimybes. Bėgant laiptais, kūnas iš karto rūgštinasi, pasidaro sunku kartais jau dešimtajame aukšte. Prasideda kančia, todėl labai svarbus yra bendras fizinis pasirengimas bei didelė jėga. Žinoma, yra ir tam tikra technika bei taktika. Tikrai atsiras momentas, kai lipti į viršų pasidarys labai sunku, todėl reikia būtų pasiruošusiam psichologiškai ir fiziškai. Reikia „užsikalibruoti“, kad negalima sustoti. Kokį greitį pasirinkai, tokį ir reikia išlaikyti, kad ir kaip sunku bebūtų“, – aiškino L. Tarasevičius.

Moterų superfinale antrą kartą iš eilės nugalėjo triatlonininkė Inga Paplauskė („TRItonas“, 3.42,0). Antrąją vietą užėmė jos komandos draugė Ieva Urbonavičiūtė (3.55,7), trečiąją – Inga Cimarmanaitė (4.02,2).

Pirmajame etape, kuriame startavo visi dalyviai, geriausius rezultatus pasiekė V. Žlabys (3.21,1), L. Tarasevičius (3.22,8) ir Žygimantas Malinauskas (3.28,1). Tarp moterų pirmavusios I. Paplauskės rezultatas buvo 3 min. 46,1 sek.

Šeštą kartą surengtą bėgimą iniciavo Lietuvos bėgimo taurė kartu su nekilnojamo turto plėtros kompanija „Hanner“ bei renginius organizuojančia „Hanner Up“ komanda.

Laimėtojai buvo apdovanoti piniginiais prizais bei rėmėjų įsteigtomis dovanomis.

Šio bėgimo moterų rekordas nuo 2007 metų priklauso olimpinei prizininkei penkiakovininkei Laurai Asadauskaitei-Zadneprovskienei – 3 min. 28,6 sek. Vyrų rekordas taip pat buvo pasiektas 2007 metais. Jis priklauso Vitalijui Gorlukovičiui (2 min. 55,6 sek.).

Į viršų