Lietuvos plaukikas Edgaras Matakas (22 m.) iškovojo Tokijo paralimpinių žaidynių bronzos medalį. Mūsų šalies atstovas užėmė trečiąją vietą visiškai nematančių plaukikų S11 klasės 50 metrų laisvu stiliumi rungtyje. E. Matakas tapo antruoju istorijoje paralimpiniu prizininku lietuviu šioje sporto šakoje.

Paraišką į apdovanojimą Ramūno Leono treniruojamas atletas pateikė dar atrankos varžybose, kuriose buvo greičiausias ir distanciją įveikė per 26,16 sek., artimiausią varžovą aplenkęs beveik puse sekundės.

Finale R. Matakas nebuvo toks greitas, jis distanciją įveikė per 26,38 sek. ir finišą pasiekė trečias. Pirmas buvo brazilas W. Belarmino Pereira (26,03 sek.), antras liko kinas D. Hua (26,18 sek.).

„Sunkiausia yra būti favoritu, kai turi pateisinti lūkesčius. Aš labai tikėjausi greičiau plaukti, o kai pasakė rezultatą... labiausiai dėl to gaila buvo. Manau, kad reikia džiaugtis, nes ne kiekvieną dieną iškovojamas paralimpinis medalis. Plaukime išvis seniai tai buvo pavykę, todėl smagu, jog iškovojau aš.

Jaudulio kaip tik gal nebuvo. Jaučiausi palyginti ramiai. Sunku pagauti tą sportinę formą ir tuos pačius aukštus rezultatus demonstruoti visą sezoną. Vis dėlto mes kalbame apie 50 metrų sprintą, kuriame kiekviena klaidelė, kiekvienas ne taip atliktas grybšnis lemia labai daug. Treneris pasakė, kad niekas neprarasta ir dar laukia 2024 m. Paryžiaus paralimpinės žaidynės“, – sakė E. Matakas.

E. Matakas – antras plaukikas iš Lietuvos, kuriam pavyko tapti paralimpiniu prizininku. Vienintelį medalį šioje sporto šakoje mūsų šaliai buvo iškovojęs Kęstutis Skučas, kuris 2004 m. Atėnuose pelnė sidabrą.

E. Matakas savo trofėjų kolekcijoje turi visų svarbiausių žmonių su negalia sporto renginių medalius. 2017 m. jis pasaulio čempionate Meksikoje pelnė auksą 50 metrų laisvu stiliumi rungtyje, o 100 metrų laisvu stiliumi distancijoje finišavo trečias ir pasipuošė bronzos apdovanojimu.

2021 m. Europos čempionate Portugalijoje Lietuvos plaukikas susižėrė tris aukso medalius. Kauniečiui niekas neprilygo 50 metrų laisvu stiliumi, 100 metrų laisvu stiliumi ir 100 metrų krūtine rungtyse.

Tokijuje E. Matako iškovotas paralimpinis medalis – 38-as lietuvių apdovanojimas paralimpinio sporto istorijoje.

Į viršų