Šiaulių miesto savivaldybės stadione trečiadienį vykusiose Lietuvos futbolo A lygos dešimtojo turo rungtynėse aikštelės šeimininkai „Šiaulių” futbolo ekipos žaidėjai rezultatu 2:1 (2:1) parklupdė „Klaipėdos” klubo atstovus, kurių gretose išvydome ir anksčiau Saulės miesto garbę gynusius Liudviką Valių bei Anatolijų Anisimenką.
Visi įvarčiai – iki pertraukos
Lietuvos futbolo A lygos debiutantai iš uostamiesčio buvo „pakrikštyti” jau pirmojo kėlinio pradžioje - 18-ąją minutę pirmąjį „Šiaulių” įvartį pelnė Viktoras Raskovas. Į priekį išsiveržę šiauliečiai nesustojo - 35-ąją minutę puikiai padirbėjo buvusį „Šiaulių” ekipos vartininką Liudviką Valių „nuginklavęs” Mantas Kuklys – 2:0. Įvarčių skirtumą prieš pertrauką šiek tiek sušvelnino vienintelį „Klaipėdos” vienuolikės įvartį uždirbęs Vitalijus Vyšniakovas. Per likusią mačo dalį pasižymėti nebepavyko nė vienos komandos žaidėjams.
Komandų sudėtys:
„Šiaulių” garbę gynė: P. Naglis, V. Lapeikis, T. Kančelskis, D. Lunskis, E. Pilypas, V. Šilėnas, I. Kozlovas, M. Kuklys, K. Gusočenka, T. Birškys, V. Viktoravičius, D. Kveinys, V. Raskovas ir T. Eliošius.
„Klaipėdos” ekipos sudėtis: buvę „Šiaulių” žaidėjai L. Valius ir A. Anisimenka bei V. Savickas, T. Adomauskas, V. Birškys, G. Ratkus, D. Surblys, M. Grigaravičius, D. Lukošius, J. Vilavičius, D. Strockij, M. Papšys, B. Biskys ir V. Vyšniakovas.
Priešakyje – akistata su „Mažeikiais”
Kitą trečiadienį Šiaulių miesto svečiai ir gyventojai turės galimybę stebėti išties intriguojančią akistatą. Gegužės 19 dieną 19 valandą stadione prasidės rungtynės tarp „Šiaulių” ir „Mažeikių” komanda. Ne paslaptis, kad pastarosios ekipos futbolininkams mūsų miesto savivaldybės futbolo aikštė – tarsi antri namai - kadangi Mažeikių miesto stadionas kol kas neatitinka licencijavimo reikalavimų, mažeikiškiai Šiauliuose žaidžia namų rungtynes.
Šiaulių „Šiauliai-2“ ketvirtadienį žaidė A lygos dublerių pirmenybių rungtynes su Klaipėdos „Klaipėda-2“. Mačas Uostamiestyje pralaimėtas 1:3.
Dubleriams nepavyko pasekti vyresniųjų pavyzdžiu
Deja, antroji „Šiaulių” futbolo komanda, rungtyniaujanti šalies futbolo federacijos A lygos dublerių čempionate, užvakar išvykoje nesugebėjo palaužti „Klaipėdos” dublerių ir buvo priversta pripažinti pralaimėjimą rezultatu 1:3.
„Klaipėdos-2” vienuolikė iniciatyvą į savo rankas čiupo nuo pat rungtynių pradžios ir jau 13-ąją minutę pelnė pirmąjį įvartį (Aivaras Lukošius). Prabėgus penkiolikai minučių grubią „Šiaulių-2” komandos gynėjų klaidą antruoju uostamiesčio vienuolikės įvarčiu pavertė Marius Papšys. Per pertrauką šiauliečiai padarė tinkamas išvadas ir perėmė žaidimą į savo rankas. Šeimininkams kurį laiką nepavyko priartėti prie svečių vartų, tačiau 56-ąją minutę, dar kartą suklydus „Šiaulių-2” gynėjams, trečiąjį „Klaipėdos” dublerių įvartį pelnė Deividas Lukošius (3:0). Laimė, šiauliečiai nenuleido rankų - 59-ąją minutę rezultatą sušvelnino Ernestas Alekna (1:3).
Anot „Šiaulių-2” ekipos vyriausiojo trenerio Nerijaus Kuzmicko, jį tenkina antrojo kėlinio žaidimas: „Turėjome iniciatyvą, kūrėme pavojingas progas. Apmaudu, kad kelis kartus suklydo gynėjai. Jie taip žaisti negali. Rungtyniauti reikia ne taip, kaip sugalvoji, o vykdyti trenerio nurodymus. Akcentavome, kad gynėjams atakų kurti nereikia. Kaip bebūtų, žaidimas nebuvo prastas, o rezultatas yra toks, koks yra”, – po rungtynių sakė strategas.