Šiaulių miesto savivaldybės tarybai patvirtinus 2020 metų biudžetą, buvo patvirtintos tikslinės savivaldybės lėšos, leisiančios kartu su valstybės indėliu savivaldybės kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų vidutinį darbo užmokestį padidinti ne mažiau kaip 10 proc.

Iš viso Šiaulių miesto biudžetinėse įstaigose dirba beveik pusantro šimto kultūros darbuotojų, jų atlyginimams padidinti 2020 metais Savivaldybė su Kultūros ministerija bendrai paskyrė 201 tūkstantį eurų.

„Minint valstybei svarbias datas, švenčiant kalendorines šventes, taip pat įvairiomis kitomis progomis daugybę renginių, festivalių ir edukacijų organizuojantys kultūros darbuotojai ilgą laiką jautėsi podukros vietoje. Normalu, kad miesto gyventojai laukia daugiau įvairesnių ir aukštos kokybės renginių, tik ar teisinga kelti didelius reikalavimus darbuotojams, kurių atlyginimų vidurkis tikrai menkas? Tikiu, kad nuosekliai bendradarbiaudami su Kultūros ministerija, šią situaciją pakeisime“, – komentavo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Atlyginimai kultūros darbuotojams pamažu didinami nuo 2019 metų, tai leido 2018 m. spalio 4 d. pasirašytas Memorandumas tarp Kultūros ministerijos ir šalies savivaldybių. 2019 metais tam buvo paskirta pusšešto milijono eurų. Šiemet kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčiui didinti daugiau lėšų numatė ministerija, didesnį prisidėjimą planuoja ir savivaldybės. Bendra atlyginimams didinti skirta suma turėtų sudaryti 7,2 mln. eurų.

Prie minėto Memorandumo kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas ir Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pasirašė papildomą susitarimą.

Į viršų