2023 m. balandžio 19 d., Šiauliai. Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) informuoja, kad Šiaulių apskrities 105 tūkst. gyventojų jau pateikė pajamų deklaracijas. 77 tūkst. gyventojų pateikė pajamų mokesčio deklaracijas, kuriose deklaravo grąžintiną 25 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM) sumą, o 19 tūkst. gyventojų deklaravo 16,5 mln. eurų mokėtino GPM. Pajamų deklaracijos, kam priklauso – ir turto deklaracijos, bei paramos skyrimo prašymai teikiami iki gegužės 2 d. Iki tos pačios datos reikia sumokėti ir mokesčius.

APIE PAJAMŲ DEKLARAVIMĄ VYKDANTIEMS INDIVIDUALIĄ VEIKLĄ. Tarp pernai gautas pajamas jau deklaravusių Šiaulių apskrities 105 tūkst. gyventojų – per 3 tūkst. pernai dirbusiųjų su verslo liudijimu ir 9 tūkst. registravusiųjų individualią veiklą, arba maždaug tik pusė privalančiųjų tai padaryti*.

Pajamų mokesčio deklaracijas turi pateikti visi gyventojai, pernai vykdę individualią veiklą (su pažyma ar įsigiję verslo liudijimą), net ir tuo atveju, jeigu pajamų iš vykdytos veiklos negavo. Tuomet į pajamų deklaraciją prie gautų pajamų įrašomas „0“.

Gavę individualios veiklos pajamų gyventojai deklaraciją užpildo pagal pildomą apskaitos žurnalą, tačiau, jei gyventojas naudojasi VMI nemokamu virtualiu buhalteriu i.APS, tai visi įrašai sukeliami automatiškai. Taip pat svarbu atidžiai nurodyti papildomą informaciją: koks apskaitos principas (pinigų ar kaupimo) taikomas bei kurį išlaidų atskaitymo būdą pasirinko gyventojas, t. y. ar iš pajamų atimti faktiškai patirtas išlaidas, kurias reikia pagrįsti dokumentais, ar be papildomų dokumentų taikyti 30 proc. atskaitymo būdą nuo visų gautų pajamų.

APIE GYVENTOJO (ŠEIMOS) TURTO DEKLARAVIMĄ. Taip pat iki gegužės 2 d. gyventojo (šeimos) turto deklaraciją turi pateikti asmenys, kuriems tokia pareiga atsirado dėl eitų pareigų: politikai, valstybės tarnautojai, biudžetinių ir viešųjų įstaigų, savivaldybių, valstybės įmonių vadovai ir jų pavaduotojai, teisėjai, notarai ir kiti asmenys bei jų šeimų nariai. Turto deklaracijas pateikė 34 proc. privalančių jas teikti Šiaulių apskrities gyventojų (pateikė Šiaulių m. sav. – 36 proc., Akmenės r. sav. – 33 proc., Joniškio r. sav. – 27 proc., Kelmės r. sav. – 38 proc., Pakruojo r. sav. – 38 proc., Radviliškio r. sav. – 35 proc., Šiaulių r. sav. – 34 proc. gyventojų). Dar 5 tūkst. asmenų tai privalo padaryti ir turi tam nepilnas 2 savaites.

APIE GPM PARAMOS SKYRIMĄ. Pajamų mokesčio dalį paramai skirti gali tie gyventojai, kurie praėjusiais metais sumokėjo GPM nuo savo gautų pajamų (atlyginimo, pelningai parduoto turto, pajamų iš savarankiškos veiklos ir kt.). Svarbu pažymėti, kad skiriant GPM paramą, jeigu yra pareiga deklaruoti metines pajamas, būtina laiku ir teisingai jas deklaruoti. Tai padaryti galima e. būdu prisijungus prie EDS.

APIE PAGALBĄ SAVARANKIŠKAI DEKLARUOJANT PAJAMAS. Visa informacija apie deklaravimą yra www.vmi.lt > Domiuosi pajamų ir turto deklaravimu bei pateikus klausimus skaitmeniniam asistentui Simui. Deklaravimo instrukcijas galima rasti VMI Youtube kanale. Naujienos skelbiamos VMI Facebook ir LinkedIn paskyrose.

Gyventojams, norintiems pasikonsultuoti mokesčių klausimais telefonu 1882 (8 5 2605 060) nebūtina laukti eilėje – užsisakius VMI skambutį per Mano VMI, konsultantas pats paskambins klientui nurodytu laiku. Taip pat Mano VMI identifikavimo telefonu paslaugą pasirinkę gyventojai konsultacijų telefonu sulaukia greičiau, nes sistema automatiškai perkelia skambutį į eilės priekį.

PRIMINIMAS. Neturint galimybės pajamas deklaruoti savarankiškai per EDS, nebūtina vykti į VMI aptarnavimo padalinį, nes ši paslauga teikiama ir telefonu 8 5 2191 777 > Pajamų deklaravimas (spausti 1).

Norintys atvykti į aptarnavimo padalinį turi iš anksto užsiregistruoti vizitui čia.

Į viršų