Atlyginimų negaunančių švietimo darbuotojų problemos itin sudomino keletą atėjusių Tarybos narių, o ypač Mindaugą Stakvilevičių (nuotraukoje - guli ant stalo).  
Autoriaus nuotr. 
 
Mykolas DEIKUS
Antradienį miesto profesinių sąjungų sukviestame susirinkime nuspręsta toliau „laužti“ Savivaldybę, kad būtų išmokėti atlyginimai ikimokyklinių įstaigų darbuotojoms. Iš miesto valdžios reikalaujama  pasirašyti susitarimą, kad atlyginimai sumažinti tik laikinai ir sprendimai ateityje bus derinami su darbuotojų atstovais. 
 
„Smegenis plauti“ mėginę Šiaulių meras Genadijus Mikšys ir kiti Savivaldybės vadovai sukėlė pasipiktinimo audrą ir spūdino lauk nesulaukę susitikimo su ikimokyklinių įstaigų darbuotojais pabaigos.
 
Vaikai liko be kalėdinių dovanų
 
Antradienį Šiaulių miesto tarybos posėdžių salė lūžo nuo susirinkusių lopšelių-darželių darbuotojų, kurios į Savivaldybę atėjo atsakymų, kodėl atlyginimus žadėta mažinti ne daugiau kaip aštuoniais procentais, tačiau realiai atlyginimai sumažės penktadaliu.
 
Savivaldybė atlyginimams pinigų skyrė tik lapkričio mėnesio skoloms padengti, dalis lopšelių-darželių darbuotojų algų negauna dar iš už gruodžio mėnesį.
Anot darbuotojų, daugiau kaip pusė ikimokyklinių įstaigų darbuotojų tegauna minimalius atlyginimus. Ne tik turėjo atsisakyti kalėdinių dovanų vaikams, tačiau negali pretenduoti ir į kompensacijas už šildymą. Kadangi negauna atlyginimų, nesusimoka už šildymą, Savivaldybė atsisako skirti kompensacijas šildymui.
 
Šie metai bus dar liūdnesni. Lopšelių-darželių direktorės suskaičiavo, kad šiemet atlyginimų pristigs trims ar net daugiau mėnesių – nebepadės ir nemokamos atostogos.
 
„Jeigu direktorės pernai dirbo blogai, netaupė, kodėl atlyginimai nemokami už šių metų sausį“, - klausimas iš salės liko be atsakymo. 
 
Meras turi svarbesnių reikalų
 
Šiaulių meras Genadijus Mikšys bandė tikinti, kad Savivaldybė niekuo dėta, daug postringavo apie biudžeto sandaros įstatymą, tačiau konkrečių atsakymų, taip ir neišgirdusioje salėje kilo pasipiktinimo banga, kurią mėgino perrėkti meras. 
 
Merui, kuris prašė teikti pasiūlymus, priminta, kad Švietimo darbuotojų profesinė sąjunga dar pernai pateikė pasiūlymų paketą, kurio Savivaldybė net nesvarstė.
Pasiteisinęs, kad turi suplanuotų susitikimų nėrė iš salės. Nors iki planuoto susitikimo su FIBA atstovais buvo likusi dar gera valanda.
 
Savivaldybės administracijos direktoriaus Vlado Damulevičiaus bandymas operuoti statistika apie kitose srityse mažinamus atlyginimus tik sukėlė dar didesnę pasipiktinimo bangą. 
„Jeigu gautume tris tūkstančius litų atlyginimo, galėtume eiti nemokamų atostogų, o dabar gauname tik tūkstantį,“ - piktinosi viena moteris. 
 
„Apie ką kalbate, turėkite sąžinės“, - gėdino antra. 
 
„Čia yra gryna vagystė!“ - pritarė kita darbuotoja.
 
Miesto vadovams siūlyta patarimo kreiptis į kitas šalies savivaldybes, kurios sugebėjo darbuotojams išmokėti atlyginimus.
 
Prilygino Afrikai
 
 Švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo tarptautinių ryšių sekretorė Tatjana Babrauskienė: „Jeigu lauke nebūtų šalta, galvočiau, jog čia Afrika. Žmonės dirba ir negauna atlyginimų, vaikams negali nupirkti kalėdinių dovanų.“
 
„Visoje Lietuvoje taupoma, bet kai taip taupoma ikimokyklinių įstaigų darbuotojų sąskaita – peržengiamos sveiko proto ir net padorumo ribos“, - pabrėžė Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo, kuriam priklauso ir Šiauliai, pirmininkas Audrius Jurgelevičius.
 
Jis pasiūlė pasirašyti trišalį susitarimą su savivaldybe, kuri įsipareigotų, jog visos taupymo priemonės laikinos – iki 2010-ųjų. 
 
„Tikiuosi, kad valdžia atsisakys arogancijos ir tiesos monopolio. Neskatinu streikuoti, bet jeigu Savivaldybės valdžia nesupras savo atsakomybės, kitos išeities neliks“, - pabrėžė A. Jurgelevičius.
 
Susirinkimą organizavusi Šiaulių miesto švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Rasa Jasmontienė reziumavo, kad Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos reikalaus Savivaldybės pasirašyti oficialų susitarimą. Savivaldybės bus reikalaujama prieš priimant sprendimus tartis su švietimo darbuotojais.
 
Ateinančią savaitę vyks Trišalės tarybos posėdis, kur žadama reikalauti pasirašyti minėtą susitarimą.


Į viršų