Sausio 26 dieną Klaipėdos uoste laukiama atvykstant JAV „Arleigh Burke“ klasės kovos laivų-minų naikintojų karinio laivo USS Roosevelt (DDG 80). Laivas, kuris yra dislokuotas  Rotos karinio jūrų laivyno bazėje Ispanijoje šiuo metu dalyvauja jau ketvirtoje Priešakinių jūrų pajėgų Europoje (FDNF-E) misijoje. Laivas praneša, kad įgula vizito Klaipėdoje metu planuoja ne tik papildyti laivą degalais ir būtinomis atsargomis, tačiau skirs laiko ir susipažinimui su Lietuvos kultūra.

Planuojama, kad laive apsilankys Lietuvos gynybos delegacija. Laivo vadovai taip pat susitiks su Klaipėdos meru ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų operacijų vadu. Laivo įgula taip pat dalyvaus bendruomenės renginyje vienoje Klaipėdos pradinių mokyklų.

Karinio laivo USS Roosevelt vizitas Klaipėdoje dar kartą patvirtina JAV karinio jūrų laivyno įsipareigojimą NATO partneriams užtikrinti jūrų saugumą regione bei demonstruoja glaudžius ir ilgalaikius JAV ir Baltijos šalių sąjungininkų ryšius.

„Jau keletą savaičių dirbame Baltijos jūroje, o mūsų NATO sąjungininkų kompetencijos, profesionalumo ir įgūdžių lygis yra neprilygstamas“, – sako laivo vadas Kmdr. Johnas Mastriani. „Baltijos jūra yra strategiškai svarbi ir matome akivaizdžius energijos, kurią investavome į santykius su čia esančiais partneriais, veiklos rezultatus.

Anksčiau šį mėnesį USS Roosevelt lankėsi Talino uoste (Estija), o prieš pat atvykdamas į Klaipėdą dalyvavo sąveikos pratybose su Latvijos patruliniu kateriu „LV Viesite“.

Tai jau trečias laivo apsilankymas Baltijos jūroje nuo prisijungimo prie FDNF-E pajėgų 2020 metų balandį. 2021 metų birželį laivas dalyvavo pratybose Baltijos jūroje (BALTOPS) 50, o vėliau trumpai vykdė operacijas Baltijos jūroje 2022 metų spalį. Lietuvos uoste USS Roosevelt lankysis pirmą kartą.

Daugiau nei 80 metų JAV karinio jūrų laivyno vadovbė Europoje ir Afrikoje (NAVEUR-NAVAF) puoselėja strateginius santykius su sąjungininkais ir partneriais, vadovaudamosi bendromis vertybėmis, kad išsaugotų saugumą ir stabilumą.

Pranešimą paskelbė: Jurgita Jacovskienė, JAV ambasada
Į viršų