Šiais metais gamta nepašykštėjo žiemiškų džiaugsmų. Kas netingėjo, prisilipdė besmegenių, išbandė slides ar rogutes. Viena šiauliečių skautų šeima Dainų parke net sniego namą-iglu susirentė ir jame pramogauja. Vieni jais žavisi, kiti net vaikų teisėmis gąsdino.

Žinoma, snygis, pūga, atlydžiai atnešė ir rūpesčių, nes kelininkai nebespėja sniego valyti, laiku pabarstyti pavojingomis čiuožyklomis virstančias gatves. Paskutinės dienos pateikė dar nemalonesnių siurprizų – šlapio sniego apdraba užgulė medžius ir elektros laidus.

Šiauliai, galima sakyti, – Dievo užantis, čia išvengta didelių nelaimių: nei medžiai virto, nei elektros linijos trūkinėjo, nebent automobiliai gatvėse ir kiemuose užklimpo, nes per besniegę pernykštę žiemą kastuvus vežiotis atpratome. Iš atokesnių gatvių pėstiesiems nelengva iki civilizacijos atsikapstyti. Pakeiksnoji ir džiaugies, jei buvusio tako ribas gali įžiūrėti. Kojos grimzta į pusnis iki pusės blauzdų, o sniegas vis dar įkyriai limpa prie veido.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Meteorologinių stebėjimų poskyrio vyriausioji stebėtoja Viktorija Kazlauskienė ramina, kad Šiauliuose nėra baisu, nes panašių orų mūsų krašte pasitaiko, tik pernai visai nebuvo sniego dangos. Stebina žmones, kad sninga be perstojo nuo sausio 26 dienos.  27-osios rytą jau 19 cm prisnigę, per parą sniego paklotė pastorėjo 9 cm. Nemalonu, sniego sluoksnis paralyžiuoja eismą, papildomų nepatogumų sukelia. Panašiai yra buvę 2019-ųjų sausį, 2018 m. tik vasaris sniego pabarstė, o pernai visai sniego neregėjome. Lietuvos rytiniuose rajonuose, pasak meteorologės, sudėtingiau, nes ten pavojingas gamtos reiškinys susiformavo – šlapio sniego apdraba. Žemė įmirkusi, įšalo nėra, išvirsta ar lūžta medžiai, neatlaiko sniego svorio ir laidai.

Tačiau meteorologė prognozuoja, kad ketvirtadienio vakare ir naktį dar pasnigs, o savaitgalis turėtų būti saulėtas ir žiemiškai malonus, naktimis paspaus šaltukas iki -10, -12 laipsnių, dienomis tik -5 laipsniai šalčio. Vėjas nestiprus, gali būti slidu. Dar spėsime žiema pasidžiaugti.

Automobilių kelių direkcija informuoja, kad pagrindinių kelių dangos vietomis yra su šlapio ar pažliugusio sniego provėžomis, mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai su prispaustu sniegu, vietomis su puraus sniego sluoksniu iki 20 centimetrų, kai kur susiformavęs plikledis, vairuotojus prašo būti atidžius.

Šiaulių miesto savivaldybė taip pat praneša, kad susiklosčius nepalankiai meteorologinei situacijai, vairuotojai ir pėstieji turi būti itin atsargūs. Kelių ir šaligatvių valymo tarnybos darbą pradeda tik pasibaigus snygiui ar pūgai ir nėra jokių techninių galimybių iš karto nuvalyti ir pabarstyti visas gatves ir šaligatvius. Slidžius kelių ruožus valo ir barsto bendrovė „Kelių priežiūra“, tačiau vairuotojų prašoma atsižvelgti į kelio dangos būklę ir rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį bei laikytis didesnio nei įprasta saugaus atstumo. Apie sudėtingas situacijas šiauliečiai gali pranešti trumpuoju telefonu 1863.

Į viršų