Šiemet sausio mėnesį minimas atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės gynimo 30-metis. Tokią reikšmingą ir jautrią sukaktį Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) veikiančio Senjorų rankdarbių klubo narės pasitinka kūrybiniu darbu: viduržiemy melsvais neužmirštuolių žiedais pražydusi medžio šaka – tai padėkos ženklas ir simbolinė dovana atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės gynėjų atminimui. Moterų kruopščiai nunertos įvairaus dydžio gėlytės – tokios jaukios ir švelnios – simbolizuoja tautos atmintį apie šalies laisvę apgynusių beginklių žmonių dvasios stiprybę, ryžtą ir susitelkimą, praneša Bibliografijos-informacijos skyriaus vyresn. bibliografė Eugenija Mačiulienė.

Iniciatyvų ir pilietiškumo nestokojančios Senjorų klubo narės yra nepakeičiamos įvairių akcijų ir bibliotekos veiklų dalyvės, tačiau šį kartą jų laukė tikras iššūkis: karantino metu visas kūrybinis procesas buvo koordinuojamas ir vyko nuotoliniu būdu. Bendraudamos bibliotekos darbuotojų surengtų virtualių susitikimų metu moterys aptarė darbo idėją, atlikimo techniką, reikalingas medžiagas. Buvo nutarta neužmirštuolių žiedelius nerti vąšeliu iš švelnių pastelinių spalvų siūlų, kurie moterims buvo perduoti, laikantis šiuo metu aktualių saugumo reikalavimų. Nunertos gėlytės sujungtos į vieną kompoziciją. Ją pamatyti galima įstiklintame balkonėlyje bibliotekos antrajame aukšte, o sausio 13-ąją, minint Lietuvos Nepriklausomybės gynimo sukaktį, senjorų kūrybinis darbas puoš bibliotekos kiemelį.

Bibliotekos darbuotojos yra dėkingos Senjorų klubo moterims už gražų, nenutrūkstantį bendravimą, kurio dėka net ir šiuo sudėtingu pandemijos laikotarpiu buvo surastas sprendimas, kaip savo kūrybinėmis iniciatyvomis paminėti visai šaliai svarbų istorinį įvykį.

Į viršų