Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje vyko robotikos užsiėmimai vaikams. Užsiėmimuose dalyvavo Šiaulių rajono Kuršėnų Pavenčių mokyklos dieninės vasaros stovyklos „Vasaros infekcija“ dalyviai ir kiti jaunieji kuršėniškiai. Veiklas inicijavo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, kuri įgyvendina projektą „Mobili inovatyvių technologijų laboratorija vaikams ir jaunimui“. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba ir JAV ambasada Lietuvoje.

Mokymus vedė robotikos edukatoriai Jonė Gorytė ir Tomas Skiauteris.

Užsiėmimai vyko dviem etapais. Pirmajame vaikai išklausė trumpą įvadą apie robotiką, susipažino su jos privalumais. Vėliau susirinkusiems pristatyti pagrindiniai užsiėmimų įrankiai – „Lego Mindstorms EV3“ konstruktoriai, jų sudedamosios dalys, kūrimo ir veikimo mechanizmas. Vaikai įsisavinę visą reikiamą informaciją kibo į kūrybinį procesą ir konstravo robotus.

Antrajame etape moksleivių laukė įdomioji dalis – robotų programavimas kompiuteriais, jų tobulinimas ir Sumo robotų kovos specialiai pritaikytame ringe. Po ilgų ir atkaklių kovų laimėjo komanda „Tankas“. Visos kūrybinės grupės už puikų dalyvavimą apdovanotos plojimais.

Vaikai neslėpė džiaugsmo galėję vasaros atostogų nuotykius patirti su pažangiausiomis technologijomis.

Į viršų