Perregimi audiniai, blizgučiais žėrintys siuvinėjimai, į stiliaus viršūnes vėl kopiantys džinsiniai audiniai ir pastaruoju metu itin išpopuliarėjusios „cargo“ stiliaus kelnės. Pasak stilistės Ulos Kotrynos Tulevičiūtės, tai ryškiausios šių metų pavasario-vasaros mados tendencijos. Kokie drabužiai, spalvos bei aksesuarai šiandien patys madingiausi, o ką jau vertėtų giliai slėpti spintoje?

Ryškiausios tendencijos

Prasidėjus kovui, gaivūs mados permainų vėjai pradeda pūsti ir daugelio spintose. Todėl, pastebi U. K. Tulevičiūtė, jas jau dabar galima papildyti pavasario-vasaros sezono naujienomis. Pristatydami pastarąsias, pasak stilistės, garsiausi mados dizaineriai šiemet buvo išties kūrybiški. Todėl, jos teigimu, ant podiumų ir į gatves šiandien grįžta tiek netikėti, tiek ir klasikiniai sprendimai.

„Kalbant apie ryškiausias sezono mados tendencijas, verta išskirti perregimus audinius. Tai palaidinės, suknelės, sijonai, nešiojami ant nuogo kūno ar derinami su apatiniu trikotažu. Kita ryški naujiena – grįžtantis džinsas. Nors tai ir nėra visiškai nauja sezono tendencija, bet jai šiemet dėmesio skyrė beveik pusė garsiausių dizainerių. Tačiau kūrėjai pristatė ne įprastas džinsines kelnes, o ilgus sijonus, sukneles, korsetus. Šios aprangos detalės dabar ypač madingos, kaip ir blizgučiai, metalizuoti audiniai, žėrintys siuvinėjimai. Jie tikrai neprimena šaltojo ar švenčių laikotarpio, bet rodo išskirtinį stiliaus pojūtį“, – pasakoja U. K. Tulevičiūtė.

Tačiau yra viena tendencija, kuri šiemet pačiai stilistei atrodo ryškiausia, įdomiausia ir labiausiai išskirtinė. Tai – „cargo“ kelnės su daug kišenių: „Šio darbininkų stiliaus interpretacijas dizaineriai pritaikė ir sijonams, paltams, švarkams. Todėl kuo daugiau kišenių, tuo geriau. Man labai patinka stebėti, kaip buvo dirbama su šia tendencija. Aukštosios mados kūrėjai atskleidė visą kūrybiškumą, atskleisdami skirtingus ir unikalius siluetus.“

Tokių stiliaus naujovių, anot Kauno „Akropolio“ valdytojos Brigitos Kuodytės, pirkėjai dairosi ir šiame, platų mados prekinių ženklų asortimentą turinčiame, prekybos centre. Jos teigimu, pirkėjai dabar ne tik domisi, bet ir noriai renkasi madingiausias sezono naujienas.

„Kasmet pastebime, kad lietuviai vis labiau seka mados tendencijas, ieško stilingų drabužių ir aksesuarų, nori koja kojon žengti kartu su viso pasaulio stileivomis. Todėl tai įpareigoja ir prekybininkus, kurie savo parduotuvėse siūlo tiek sezonines, tiek riboto leidimo kolekcijas, pristato madingus drabužius. Pavasario pradžia puikus metas atnaujinti savo spintas ir pasiruošti šiltajam metų sezonui, o mūsų prekybos centro parduotuves jau papildė naujausios pavasario-vasaros kolekcijos“, – teigia B. Kuodytė.

Tarkite „sudie“ ir neatsigręžkite

Pavasarį ir vasarą U. K. Tulevičiūtė siūlo puoštis kobalto mėlyna, juoda, rausva, žaliosios citrinos spalvomis ir pastelinės violetinės bei šafrano atspalviais.

„Tokią spalvinę gamą išties verta derinti prie žeminto juosmens drabužių, apnuoginto pilvo, batų virš kelių, buduaro detalių, nėrinių. Tuo metu trumpus sijonus siūlyčiau keisti ilgais. Madingos šį sezoną ir pūstos korsetinės suknelės, sijonai. Taipogi – kraštuose ardyti audiniai bei, žinoma, kutai“, – sako stilistė.

Visgi gero skonio ženklas yra ne tik sezono naujienų sekimas, bet ir žinojimas, kas šiemet nebemadinga bei mokėjimas laiku su tuo atsisveikinti. Todėl stilistė vardina, ką jau dabar derėtų paslėpti tolimiausiame spintos kampe.

„Atsisveikinti verta su nemaža dalimi drabužių, bet yra keletas tokių, kurie jau tikrai nebemadingi. Išskirčiau aukšto liemens džinsus bei kelnes, trikotažines-nertas kelnes, drabužius balintu džinsiniu audiniu, mini teniso sijonus, tampres. Tačiau labiausiai mados dievams dėkoju už tai, kad pagaliau galime tarti „sudie“ lietuvių taip pamėgtiems džemperių komplektams“, – šypsosi stilistė.

Jokio nuosaikumo renkantis aksesuarus

Ryškūs šio sezono aprangos pokyčiai palietė ne tik drabužius ar jų detales, bet ir aksesuarus. Todėl U. K. Tulevičiūtė akcentuoja – šiųmetį pavasarį bei vasarą bus madingi kuo didesni papuošalai, masyvios rankines ir diržai.

„Siūlau drąsiai rinktis ne vien metalizuotus, sidabro ar aukso aksesuarus. Taip pat ieškoti kuo įdomesnių, keistesnių formų ir medžiagų papuošalų ar rankinių. Šiemet madingos ir ilgos, veganiškos odos, šilko arba tiulio vadinamosios „operos pirštinės“. O renkantis avalynę, rekomenduoju atkreipti dėmesį į drąsesnes, keistesnes formas, didelius padus, atvirą priekį, metalizuotą žėrinčią odą. Taigi batai turėtų būti gerokai aukščiau kelių ar permatomi, įmantrios platformos“, – aksesuarų madas atskleidžia stilistė.

Ji papildo – šios tendencijos kinta kasmet, todėl kiekvieną pavasarį ir vasarą galima atrasti tai, kas artimiausia sau: „Jei nenorite nešioti blizgių audinių ar permatoma palaidinė ant nuogo kūno atrodo per drąsiai, nesirinkite tokios aprangos. Juk mada bei savitas, unikalus stilius tuo ir skiriasi. Todėl patarčiau dėvėti drabužius, kuriuos dėvėdami jaučiate didžiausią komfortą. Tačiau tiems, kurie visada seka tendencijas, siūlau prisiminti pagrindinę šio pavasario-vasaros kryptį, šaukte šaukiančią – šiemet negali būti jokio nuosaikumo.“

Pranešimą paskelbė: Paula Zlatkutė, UAB „INK agency“

Į viršų