Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje lankėsi vizažistė Jurgita Paulauskienė, kuri pristatė praktinę dieninio makiažo pamoką. Šios parodomosios praktinės pamokos metu vizažistė pateikė dieninio makiažo ypatumus, kaip paprastai ir greitai galima atlikti dieninį makiažą sau, kokias būtiniausias priemones reikia naudoti, ir kokia jų eiga. Susirinkusios moterys turėjo galimybę iš arčiau pamatyti, kaip lengvai ir keliomis priemonėmis įmanoma pasidaryti nepriekaištingą, greitą, natūraliai atrodantį dieninį makiažą, kurį gali pasidaryti kiekviena.

Dieninis makiažas išryškina gražiausius moters veido bruožus
Vizažistė J. Paulauskienė papasakojo, jog dieninis makiažas asocijuojasi su natūralizmu ir minimalizmu. Jis yra paprastas, neryškus, neiššaukiantis, paryškinantis gražiausius kiekvienos moters veido bruožus. Dieninio makiažo tikslas yra pabrėžti tai, kas veide yra gražiausia, o jei yra tam tikrų trūkumų, juos galima gražiai paslėpti. Dieninis makiažas taip pat turi būti patogus, nes su juo turėsime išbūti visą dieną. Jo atlikimas turėtų būti gan paprastas ir pakankamai greitas.

Pradedant atlikti dieninį makiažą, reikia kruopščiai ne tik vakare, bet ir rytą nuvalyti veido odą, nes iš po nakties lieka naktinis kremas, nusėda įvairios smulkios dalelės, kurias turime gerai nuvalyti. Tik ant gražaus, švaraus ir paruošto veido yra tepamos kitos makiažo priemonės. Tada jos ne tik lengvai ir tolygiai pasiskirstys ant veido, bet ir visos dienos metu bus išlaikytas nepriekaištingas dieninis makiažas.

„Veido odą pradedame valyti nuo centro link šonų. Kai veidas yra nuvalytas, jis yra švarus ir paruoštas. Makiažo bazė yra skirta ne tik drėkinti, bet ir tam, kad ilgiau išsilaikytų makiažas. Sudrėkinta veido oda atrodo gyvesnė ir skaistesnė. Jei iš karto dėtume pudrą ant nesudrėkinto veido, tai jis nebūtų toks gaivus ir švarus. Tepti reikia labai nedideliu kiekiu, nes tada visos priemonės tolygiai pasiskirstys. Pavyzdžiui, jei mūsų odos tam tikrose vietose yra raudonio, yra naudojamos specialios žalios spalvos makiažo bazės, kurios ne maskuoja, o neutralizuoja raudonį. Tam tikroms vietoms paskirstome nedidelį kiekį priemonės, kuri turi neapsunkinti veido odos. Svarbu paskirstyti ne sukamaisiais, o tapšnojamais judesiais. Jei padauginsime šios priemonės, ta žalia spalva išryškės ir atrodysime nenatūraliai. Labai svarbu dėmesį skirti paakiams, kurie išduoda, ar žmogus yra pakankamai pailsėjęs. Jei ne, mūsų paakių oda įgaus nepageidaujamą atspalvį. Paakių maskavimo priemonės yra šviesesnio atspalvio nei mūsų veido oda. Pakoregavus paakių odą yra įgaunamas  skaistumas ir gyvumas“, – pasakojo vizažistė J. Paulauskienė.

Žandikaulis – tinkamiausia vieta įvertinti makiažo pagrindo atspalvį
Labai dažnai moterys, kurios nori įvertinti makiažo pagrindo atspalvį, jį tepasi ant rankos. Anot vizažistės J. Paulauskienės, tai yra pati didžiausia klaida, nes rankų ir veido odos atspalviai skiriasi. „Jei užtepame makiažo pagrindą ant rankos, matome tik, kokia yra priemonės tekstūra. Ar ji  lengva, ar sunki, ar matinė. Norint, jog makiažo pagrindas nesuteiktų kaukės efekto ir atrodytų natūraliai, idealiausia vieta yra žandikaulis ties kaklu ir veidu. Pasirinkus kelis atspalvius ir užtepus ant odos, reikia labai atidžiai žiūrėti, kuris atspalvis susilieja su jūsų odos spalva. Tas ir bus tinkamiausias būtent jums. Labai lengvos makiažo tekstūros pagrindą galima naudoti tada, kai norime atrodyti labai natūraliai, jog makiažas pernelyg nekristų aplinkiniams į akis. Vakariniam makiažui galima rinktis ir sudėtingos konsistencijos makiažo pagrindą“, – pasakojo vizažistė J. Paulauskienė.

Vizažistė visoms susirinkusioms moterims pasakojo, jog svarbiausia makiažo pagrindą pradėti tepti nuo centro. Taip nebus veide nereikalingų griežtų linijų ar kaukės efekto. Taip pat svarbu nepamiršti ir kaklo odos, kurią taip pat reikia padengti makiažo pagrindu. Kad uždėtas skystas makiažo pagrindas išsilaikytų visą dieną, turėtume jį užtvirtinti biriomis ar kompaktinėmis pudromis. Jei moteris turi mišrią ar riebią veido odą, tinkamesni būtų birūs produktai.

Svarbu kompaktinį ar birų produktą paskirstyti tapšnojamaisiais judesiais, o ne sukamaisiais, kad visos priemonės būtų tolygiai paskirstytos.

„Makiažo bijoti tikrai nereikia“
Vizažistė J. Paulauskienė parodė, kaip galima labai švelniai paryškinti skruostikaulius, kurie vienų moterų yra labiau pastebimi,  kitų – sunkiau. Dieną  rekomenduojamas matinis  modeliavimo priemonės atspalvis. Tamsiausia zona turėtų būti prie plaukų ir ausų zonos. Vizažistė rekomendavo, jog pradžioje derėtų paimti nedaug priemonės, nes jei paimsime daugiau, bus sunkiau ją paskirstyti. Svarbu, kai ryškiname skruostikaulius, nenuleisti per daug žemai, nei yra viršutinis lūpų kamputis.

Kai veido oda  padengta reikiamomis priemonėmis, turime išryškinti akis, antakius ir lūpas. Tas pats paakių maskuoklis yra puiki makiažo bazė šešėliams. Ji reikia paskirstyti nuo blakstienų augimo linijos iki antakių.

„Šešėlių galima naudoti ir nenaudoti. Tam puikiai tinka kompaktinė ir biri pudra. Taip puikiai pasidarysime dieninį makiažą. Per visą voką paskirstome šviesią spalvą, o akies lanką – tamsesnį atspalvį. Taip žvilgsnis yra pakeliamas. Kiekviena moteris jaučiasi gerai, kai antakiai yra sutvarkyti ir paryškinti. Galima naudoti tiek antakių šešėlius, tiek pieštuką. Nepradėkite antakio ryškinti nuo antakio priekio, tamsiausia jo zona turėtų būti iškiliausias mūsų antakio taškas. Kai pasidarome antakius juodus nuo priekio, taip prarandamas natūralumas. Kažkada buvo madingi kuo ryškesni antakiai, o dabar norisi, kad jie kuo natūraliau atrodytų. Blakstienų tušą nebūtina naudoti juodą, galima ir rudą, jis tikrai gražiai atrodo. Lūpoms galima naudoti tiek matinę, tiek blizgią priemonę. Jei naudojame ryškesnes spalvas, turime atkreipti dėmesį, ar spalva  ryški ir tolygiai paskirstyta. Makiažo bijoti tikrai nereikia, jis padeda pasijusti geriau, labiau pasitikėti savimi, o tik keli potėpiai paryškina mūsų natūralų grožį“, – pasakojo vizažistė J. Paulauskienė.

Į viršų