Kirsti, smailūs, apvalūs, plokšti, įvairiausių dydžių, šerelių makiažo šepetėliai – kuris kam skirtas? Šiaulietė visažistė-grimuotoja Gabrielė Striaukaitė pasakoja apie makiažo įrankių įvairovę bei kaip šiuos įrankius turėtumėme naudoti, prižiūrėti. Moterys šiandien, pasak visažistės, milžiniškoje grožio industrijos produktų ir priemonių pasiūloje tinkamiausią sau gali rinktis pagal savo poreikius, skonį, kišenę, prekės ženklo žinomumą, spalvas, dizainą, specialistų rekomendacijas...

Natūralūs ir sintetiniai šereliai
G. Striaukaitė ant stalo padeda kelias teptukų kolekcijas –„lengvąją“ ir „sudėtingesnę“.

„Kiek teptukų turiu – neskaičiavau, bet kiekvienas turi savo paskirtį. Čia yra dviejų rūšių teptukai ir šepetėliai – natūralių ir sintetinių šerelių. Pastarieji dažniausiai naudojami skystiems produktams, kūno menui, dailei, tepti maskuokliams. Be to, yra pigesni.

Vis dėlto jeigu moteris, mergina nesiruošia tapti profesionalia visažiste ir dirbti grožio industrijos sferoje, tuomet patarčiau, jog neverta gilintis į pačių šerelių kilmę – ar vienas teptukas yra sabalo, ar ožkos šerių“, – sako G. Striaukaitė.
Natūralių šerelių teptukai, pasak visažistės, daugiausiai yra skirti biriems produktams, šešėliams, skaistalams, taip pat sklaidyti pieštukui.

Teiraujamės, ar ji naudoja garsųjį „beautyblenderį“ – grožio pasaulio išradimą (kai kas sako, kad net ir revoliucinį) – putlią lašo formos kempinėlę, dažniausiai sodrios rožinės spalvos, kurią grožio pasaulio garsenybės dažnai giria ir rekomenduoja.

„Ši kempinėlė suvalgo daug produkto, todėl aš jos nenaudoju. Man ji ne visai tinka, bet nesakau, kad ji bloga, nes nepaneigsi, yra labai populiari – merginos mėgsta naudoti.

Galbūt kur kas geriau naudoti, kai savarankiškai daraisi makiažą. Jeigu visažistas dirba su daugybe rūšių pudrų ir jų atspalvių, tai kiekvienąkart ją išvalyti fiziškai nebūtų įmanoma, tai būtų daug nereikalingo darbo ir iššvaistyto laiko, – sako G. Striaukaitė. – O ir skirstant pudrą su kitomis kempinėlėmis – storomis trikampėmis ar plokščiomis – svarbiausia lygiai paskirstyti pudrą. Tad reikia daugiau atidumo. Sudėtingiau jas naudoti vyresnio amžiaus moterims, kurios nepratusios dažnai vaikščioti su makiažu.“

Dar vienas įdomus mišrus šepetėlis – juodo natūralaus plauko ir balto sintetinio šerio. Juo sukamaisiais judesiais bet kuriuo atveju kur kas tolygiau paskirstysite pudrą. Nedidelis produkto kiekis, kaip moko visažistė, dedamas ant šerelių viršūnėlių.

„Skirtingų ilgių šereliai skirti tam, kad pudra tolygiau pasiskirstytų. O štai šis masyvus plokščias teptukas skirtas irgi skystai pudrai, tačiau su juo rizikuojate pudrą paskirstyti ruožais: produktas yra tepamas, tapšnojamas. Vis dėlto plokščias suapvalintu galu šepetėlis profesionalo rankose makiažo pagrindą paskirsto greitai ir tolygiai“, – teigia visažistė.

Šiuo šepetėliu greitai padengiamos didelės veido sritys bet kokio tipo makiažo pagrindu ir išlyginami perėjimai iš vieno atspalvio į kitą, jis tinka tepti tiek skystą, tiek kreminį makiažo pagrindą.

Žinoma, pasak G. Striaukaitės, būdų dėti tirštą ar skystą pudrą yra ne vienas – kad ir pirštais, ir negalima sakyti, kad vienas už kitą yra blogesnis. Tereikia pastebėti, kokiu būdu greičiau dirbi – pirštais, kempinėlėmis ar šepetėliais.

Dar vienas labai moteriškas įrankis makiažui daryti yra vadinamasis pufas – medžiaginė kempinėlė su raišteliu, skirta uždėti sausai pudrai ir fiksuoti makiažą. „Jį rekomenduočiau, jeigu merginos siekia, jog makiažas laikytųsi iki 15 val.“, – sako visažistė.

Skruostikauliams skirtas kirstas šepetėlis. „Skaistalai yra vitaminas C moteriai. Dėl rausvų žandukų moteris atrodo kuklesnė, drovesnė ir vyrams labiau patinka, nes pastebėjęs gaivius skruostus mano, kad dėl jo, vyriškio, moteris taip žavingai drovisi“, – šypsosi specialistė.

Na ir dar vienas, kone žaviausias – vėduoklės formos šepetėlis, skirtas užbaigti ir patobulinti makiažą. Galima improvizuoti ir jį naudoti skaistalams. Tačiau šiuo šepetėliu dažniausiai išlyginama biri pudra. Būtinas, kai reikia švelniai ir nieko nesugadinant pašalinti, pavyzdžiui, akių šešėlių perteklių ar nuobiras.

Klaidos ir patarimai
G. Striaukaitė paima ir dar vieną įrankį, kurį dažniausiai gauname pirkdamos šešėlius – tai aplikatorius, kuris yra skirtas padaryti ryškesnį šešėlį. Juo šešėliai prie voko yra ne tepami, o presuojami arba, kitaip sakant, spaudžiami.

Taigi, paaiškėja, kad nusipirkusios šešėlių, turite įrankį, padėsiantį štampuoti, ir juo švelniais šešėlių atspalviais voką padengti bus sudėtinga.

Kampiniu šepetėliu, kurio galas yra skersai kirstas, lengva tepti šešėlius kampuose, raukšlėse ir visą voką. Tą patį galima daryti smailiu šepetėliu, juo  ypač patogu šešėlius sklaidyti ir dailinti perėjimus tarp atspalvių.

Savarankiškai dažantis, žinoma, yra kuriamos savos taisyklės. Tačiau visažistė mini itin dažnai daromą klaidą, kai pudrą tapšnojame ar spaudžiame tiesiai iš tūbelės ant veido – esą taip bus greičiau.

„Produktą ant šepetėlio ar teptuko visuomet pirma reikia dėti ant rankos, lengvai patapšnoti, nes perteklius gali palikti dėmių. Tiesa, nesisekti gali ir dėl to, kad jūsų pasirinkto įrankio šereliai yra pernelyg minkšti, todėl niekaip neišeina paimti tinkamo produkto kiekio“, – sako visažistė.

Kalbėdama apie įrankių priežiūrą ji pataria įsigyti specialių muiliukų. Putojanti priemonė, specialiai skirta įrankių higienai, išskalaujama drungnu vandeniu. Šepetėlius reikėtų džiovinti natūraliai – padėti kotelį ant horizontalaus paviršiaus, kad šereliai džiūdami nesusispaustų ir nepakeistų savo formos, tuo pačiu ir funkcijos efektyvumo.

„Girdėjau, kad merginos plauna ūkišku muilu, su šampūnais. Manyčiau, kad tai nėra pats geriausias sprendimas, nes šerelis gali pasidaryti per minkštas, pablogėti jo kibumas. Įrankių plovimo dažnumas priklauso nuo, kaip dažnai dažomasi. Visažistai, pas kuriuos per dieną būna eilė klienčių, naudoja specialias dezinfekcines spiritines priemones, kurios greitai įrankį padaro sterilų.

Rekomenduoju per mėnesį porą kartų išplauti įrankius, pačios turėtumėte protingai įvertinti, kiek dažnai tai daryti yra optimalu“, – sako specialistė.

Svarbu žinoti ir tai, kad makiažu padengiamas ne tik veidas, kaklas, bet ir sritys už ausų, ir net ausys, šnervių prieangiai. Kartais pamirštamas odos plotelis už ausų, už vadinamųjų bakenbardų. Skirtingų spalvų ruožai atrodys keistokai, tad verčiau nepamiršti šių plotelių.

Dažomės ne tik pačios. Ypatingomis progomis pasikliaujame visažistėmis. Kad jau apsišvietėme narstydami makiažo įrankius, galima ir kelis patarimus kišenėn įsidėti, apie tai, ką prieš vizitą patartų kiekviena specialistė, tik per skubą netyčia pamirštų.

„Einant pas visažistę, būtinai reikia pamaitinti veidą. Tai yra kremai – savaime suprantama. Būtina gerti pakankamai vandens, kad oda nedehidratuotų. Jeigu ji nepakankamai pamaitinta, bus sausa. Tuomet visą pudrą, jeigu visažistas nedės makiažo bazės, oda „suvalgys“ – sugers. Jūs būsite vakare balta. Ir nesvarbu, kad makiažo priemonės – ne jai skirtas maistas. Esu pastebėjusi, kai klientės nespėja arba pamiršta prieš labai svarbią progą ir prieš vizitą pas visažistę oda pasirūpinti rūpestingiau. Prieš apsilankymą taip pat patartina pasidaryti veido šveitimą, ir po procedūros būtinai pamaitinti odą, – teigia visažistė. – Savo klientėms visuomet patariu vakare ar bent jau rytą kremu pasitepti veidą. Ir gerti geriau vandenį negu kavą ar arbatą. Jei išgėrei kavos, tuomet du puodelius vandens grąžinti į organizmą yra būtina.“

2016 10 27 12

Visažistės rankose – storas nekirstas šepetėlis, tinkantis paskirstyti sausą pudrą, bei juodo natūralaus plauko ir balto sintetinio šerio šepetėlis skirtas dengti veidą skysta pudra.
Artūro STAPONKAUS nuotr.

 

 

Į viršų