08-12-2015 14

Natūralus makiažas – šios vasaros topas.
Artūro STAPONKAUS nuotr.

Bitė JURĖNIENĖ
Vasarą plaukai tampa šviesesni, oda tamsesnė, vanduo šiltesnis, dienos ilgesnės, o naktys trumpesnės… Greičiausiai daugelis tobulą vasaros dieną įsivaizduoja prie ošiančios jūros, kur nuolat giedras dangus ir kaitri saulė. Besimėgaujant atostogomis ir saulės voniomis derėtų nepamiršti skirti sau daugiau dėmesio negu įprastai, nes karšta saulė, sūrus jūros vanduo ir vėjas – ne pats geriausias derinys mūsų odai ir plaukams. Apie plaukų, nagų, odos priežiūrą bei makiažą vasaros metu kalbamės su šių sričių atstovėmis.
Plaukų stilistė Jūratė: kaip vasaros metu prižiūrėti plaukus, klausiame.

Saulė – priešas numeris vienas
Būdami gryname ore padedame ne tik savo organizmui, bet ir plaukams, nes grynas oras padeda atstatyti natūralią plaukų drėgmę. Deja, kad ir kaip mėgstame pasilepinti saulės spinduliais, plaukams tai priešas numeris vienas. Dėl karštos saulės jie išsausėja, gali imti lūžinėti, todėl vasaros metu tradicinio plaukų šampūno, kondicionieriaus ir kaukės trejeto neužteks. Vasarą leiskite plaukams džiūti natūraliai, nedžiovinkite jų plaukų džiovintuvu.
Siūlyčiau kartą per savaitę naudoti atkuriamąsias ampules, o plaukų galiukus kasdien tepti aliejuku. Tai daryti būtina šviesius ar šviesintus plaukus turinčioms merginoms. Taip pat derėtų naudoti produktus, kurie turi apsaugą nuo UV spindulių. Visuomet siūlau nešioti galvos apdangalus – ir galva neperkais, ir plaukus nuo saulės apsaugosite.
Apie sausus plaukus ir riebią galvos odą
Vasarą mes prakaituojame daugiau, todėl ir plaukų šaknys riebaluojasi greičiau. Riebalavimąsi šiek tiek sumažina specialūs vasarai skirti šampūnai, kurie turi šaldymo poveikį. Jais galvos oda maloniai atvėsinama, o plaukai mažiau riebaluojasi.
Keliaujant užsienyje ar atostogaujant gamtoje, kai nėra galimybių išsimaudyti, jums gali padėti sausas šampūnas. Tik nepersistenkite – per didelis jo kiekis gali jūsų plaukus priversti atrodyti tarsi ištraukus iš miltų statinės.
Vasaros metu daugelis laisvą laiką praleidžia prie jūros ar vandens telkinių, todėl klientams kyla klausimas, kaip prižiūrėti šlapius plaukus. Pirmiausia tai visuomet sakau nešukuoti šlapių plaukų, nes tai darydami pažeidžiate plauko struktūrą. Leiskite jiems išdžiūti natūraliai, patepkite plaukų galiukus aliejuku, o šukuokite tik pradžiuvusius, kitaip dar labiau juos išsausinsite.
Manikiūrininkė Gražina: rankų priežiūra ir nagų lakavimo tendencijos

Šios vasaros nagų lakavimo tendencijos
Galiu drąsiai teigti, kad šią vasarą populiarumo rekordus muša nagų lakavimas geliu. Jis išsilaiko iki mėnesio laiko, gal laikytųsi ir ilgiau, tačiau per tiek laiko nagas nemažai atauga. Šitaip klientės lakuoja nagus prieš išvykdamos į kelionę, norėdamos užsiauginti ilgus nagus arba tiesiog norinčios kurį laiką pailsėti nuo lakavimo kas savaitę. Aišku, lakavimas geliu nėra tobulas, nes gelis bijo karščio, šalčio ir cheminių medžiagų. Taip pat nereikia tikėtis, kad lakas nenusivalys, jeigu nuvažiuosite į sodą ir pasidarbuosite gėlių darželyje ar morkų lysvėje. Tačiau kad laikysis žymiai ilgiau negu paprastas lakas – garantuoju. Aišku, dar labai daug kas priklauso nuo to, kaip manikiūrininkė atlieka savo darbą – ar tinkamai paruošia nagą ir panašiai.
Vasaros metu klientės visuomet nori ryškesnių, daile pagražintų nagų, o žiemą populiaresnės būna tamsios spalvos. Taip jau atsitiko, kad ryškios spalvos „nustūmė“ prancūzišką manikiūrą į šoną, nes jis jau nebe toks madingas.
Dažnai moterys sako, kad lakavimas geliu labai pakenkia nagui, jie susilpnėja. Galiu pasakyti taip: nagų stiprumas priklauso nuo žmogaus organizmo. Jeigu nagai stiprūs, tai nei lakavimas geliu, nei jokios cheminės medžiagos nago plokštelei nepakenks.

Rankų priežiūra vasaros metu
Kalbant apie rankų priežiūrą vasarą, ji niekuo nesiskiria nuo priežiūros kitu metu laiku. Rankos visuomet turi būti švarios, pateptos kremu. Siūlyčiau nepatingėti ir rankas palepinti masažu. Nebūtina eiti pas specialistą – paprašykite, kad rankas kremu pateptų ir truputį pamasažuotų jūsų draugė ar vyras.
Dar vienas patarimas – namų sąlygomis pasidarykite vonelę rankoms. Pati paprasčiausia, investicijų nereikalaujanti – kisieliaus vonelė. Į šiltą vandenį tereikia įdėti šaukštą krakmolo ir tokioje vonelėje rankas palaikyti 10 – 15 minučių. Patikėkite, rankos ir be kremo bus it šilkinės. Aišku, galima pasilepinti įvairiausių žolelių vonelėmis – juk vasara. Viskas, kas natūralu, labai naudinga. Dar viena net kelias funkcijas atliekanti procedūra – kavos tirščiai. Kadangi juose yra daug riebalų, oda yra pamaitinama, o pašveitus tirščius galima naudoti ir kaip rankų pilingą, kuris pašalina negyvas odos ląsteles. Net ir po vieno karto pajusite teigiamą rezultatą.

Visažistė Rita: apie makiažo tendencijas
Vasaros makiažo tendencijos
Vasara yra toks metas, kai prasideda vestuvių ir krikštynų sezonas, tad sulaukiu daug didesnio klienčių antplūdžio nei įprastai. Pats pagrindinis moterų klausimas ir noras atėjus darytis makiažo – ar nenubėgs iki vakaro. Dirbant su profesionalia kosmetika ir tinkamai paruošus odą, makiažas tikrai išsilaiko.
Šią vasarą pastebiu, kad dauguma klienčių prašo padaryti kuo natūralesnį, tik jų bruožus išryškinantį makiažą, todėl pagrindiniai akcentai – skaisti oda, žėrinčios akys ir žemuoginės lūpos.
Negaliu sakyti, kad visos nori atrodyti natūraliai, atsiranda klienčių, kurios nori moteriško, ryškaus, dūminio makiažo. Šią vasarą madingos sodrios, ryškios lūpos, tačiau darydamos proginius makiažus, klientės labiau mėgsta ryškinti akis.
Kasdienai visiškai pakanka veidą padengti BB ar CC kremu (būtų gerai, kad būtų su SPF apsauga), kuris užmaskuos minimalius odos trūkumus ir suteiks veidui natūralaus skaistumo. Vasarą daugiau laiko praleidžiame prie vandens telkinių, todėl blakstienas ryškinkite tušu su apsauga nuo vandens. Lūpas drėkinkite vazelinu, o ant viršaus tepkite ryškios spalvos lūpų dažus, nes ryškios lūpos – šios vasaros topas.
Odos paruošimas makiažui
Pirmiausia nuo odos makiažo valikliu reikia pašalinti makiažo likučius, o jeigu jo nėra, odą nuprausiame, nuvalome toniku ir pagal odos tipą padengiame ją kremu. Keletą minučių leidžiame kremui susigerti į odą, po to odą padengiame makiažo baze, kuri neleidžia jam nubėgti, tada korektoriais maskuojame odos nelygumus, o po to tepame makiažo pagrindą.
Tai yra pagrindiniai eiliškumo žingsniai, tačiau kas bus po to, priklauso nuo kiekvieno meistro, nes visi turi įvaldę savas technikas. Pabaigus, makiažą užfiksuojame purškiama fiksavimo priemone.
Sulaukiu nemažai klausimų ir apie tai, kaip odą apsaugoti nuo porų užsikimšimo. Viskas priklauso nuo to, ką tepate ant veido. Profesionalioje kosmetikoje yra daug vandens, kuris leidžia odai kvėpuoti, todėl jeigu naudosite tinkamą kosmetiką ir prižiūrėsite veido odą – problemų tikrai nekils.

 

Į viršų