10-14-2015 09

Ruduo įsiveržė į mūsų gyvenimus, prasidėję šalčiai verčia susirasti šiltesnius batus ir megztukus. Tačiau nė viena stilinga moteris neišdrįs rengtis bet kuo, kas pakliūva po ranka. Apie šio sezono madas kalba visi moterų žurnalai ir internetinės svetainės – ne išimtis lietuvių mados tinklaraščiai. Apie šio rudens tendencijas ir rašymą kalbiname 20-metę Darją, kuri jau nuo 15 metų rašo mados tinklaraštį „Luscious Style“.
Asmeninio archyvo nuotr.

Akvilė PUŠINSKAITĖ

– Kokios šio rudens tendencijos?
– Šį sezoną labai aktuali yra 70-ųjų tema: platėjančios kelnės, megztiniai aukštu kaklu, golfai, džinsiniai sijonai ir t. t. Šiuo metu ant bangos tokios spalvos kaip bordo, juoda, plytų bei garstyčių, tamsus džinsas, oda bei zomšas. Vis dar populiarūs sportbačiai, tačiau Lietuvoje vien su sportbačiais visą rudenį nepravaikščiosi, todėl išskirčiau „brogues“ tipo batus, apie kurių įsigijimą pati svajoju jau kelias savaites.
Aš pati nelabai seku makiažo tendencijas, bet pastebėjau, kad „ombre“ lūpos tikrai yra pakankamai dažnas reiškinys tarp užsienio vaizdo tinklaraštininkių. Nesu nei už, nei prieš, bet Lietuvoje kol kas nesu to pastebėjus nei realiame gyvenime, nei „Youtube“ – matysime, kas bus po pusės metų.
Pati šį rudenį renkuosi lengvą dieninį makiažą – vienas pagrindinių akcentų, tai lengvais rudais atspalviais padažytos akys. Taip pat darausi lengvą kontūravimą bronzine pudra, o lūpas dažausi ryškesniais raudono atspalvio lūpų dažais. Vakarinis makiažas – ryškesnis rudas arba auksinis akių makiažas, ryškesnis kontūravimas, būtinai naudoju skaistalus ir lūpas dažau ryškia, sodria tamsiai raudona spalva.

– Ar visada verta klausyti mados šauksmo?
– Mada – tai industrija, verslas, o pagrindinis bet kurio verslo tikslas yra pelnas. Čia viskas labai greitai sukasi ir keičiasi, nė nespėji to suvokti, todėl manau, kad nereikia visada klausytis mados šauksmo. Reikia mokėti atsirinkti, kas jums tinka ir patinka, o ne aklai pirkti tai, ką galbūt matėte populiariausiuose mados žurnaluose.
Aš pati studijuoju finansus, taigi į madą žiūriu ir iš kitos pusės. Mano nuomone, ekonomika ir mada tikrai susijusios tarpusavyje, nes mada yra ne tik tam tikra meno forma, bet ir labai sėkmingas verslas. Ateityje tikrai planuoju dirbti būtent tokį darbą, kuris sujungia ir madą, ir finansus-ekonomiką, nes kodėl gi ne?

– Kas būdinga lietuvių stiliui?
– Esu vilnietė ir gana retai būna kituose Lietuvos miestuose, bet apibendrinant galiu teigti, kad Vilniuje žmonės yra drąsesni mados ir stiliaus atžvilgiu. Vilniaus senamiestyje bei centre visą laiką matau labai daug stilingų žmonių, kurie stiliaus pojūčiu tikrai neatsilieka nuo bet kurio Europos didmiesčio gyventojų. Dauguma lietuvių tikrai moka stilingai apsirengti ir pritaikyti paskutines mados tendencijas savo stiliui.

– Kada pradėjote domėtis mada?
– Mada pradėjau domėtis, kai man buvo 13–14 metų. Būdama 15 metų atradau Andy Torres mados tinklaraštį „Style Scrapbook“ ir tada supratau, kad ir aš pati noriu turėti savo erdvę internete, kur galėčiau dalytis tuo, kas man patinka ir mane įkvepia. Savo tinklaraštį rašau nuo 2010-ųjų pabaigos, o mintis pradėti kurti filmukus vaizdo tinklaraščiui kilo maždaug prieš metus, kai pradėjau aktyviai domėtis „Youtube“ gyvenimu. Negaliu pasakyti, kas man labiau patinka – rašyti ar kurti filmukus, bet jokiu būdu nesiruošiu „išsikraustyti“ iš savo „blog'o“ į „Youtube“ ir nustoti rašyti tinklaraštį. Greičiau filmukai papildys mano blogą ir bus nauja vaizdo pateikimo forma.
Kalbant apie rašymo ir vaizdo tinklaraščio minusus ir pliusus, tai galiu pasakyti, jog filmukų montavimas užima žymiai daugiau laiko nei nuotraukų redagavimas. Iš kitos pusės – kalbant man lengviau pasakyti viską, ką galvoju, nes rašant kartais kai kurios mintys dingsta iš galvos.

– Ką patartumėte pradedančiajam tinklaraštininkui?
– Visu pirma, reikia kuo greičiau pradėti. Atsisėskite, įveskite: www.blogger.com ar www.wordpress.com ir susikurkite blogą! Svarbiausia yra pradėti, o vėliau jau suprasite, ar ši veikla tikrai jums. Norint turėti sėkmingą tinklaraštį, pirmiausia reikia daug dėmesio skirti jo turiniui, visą laiką stebinti skaitytojus. Antra – kuo dažniau rašyti, nes jei įrašus kelsite kas mėnesį, tai didelė tikimybė, kad skaitytojai pamirš apie jūsų egzistavimą ir susiras naują mėgstamą tinklaraštį, kurio autorius pradžiugina skaitytojus bent trimis įrašais per savaitę. Na, ir trečia – reikia būti savimi!

 10-14-2015 10 10-14-2015 11 10-14-2015 12

Nuo 15 metų mados tinklaraštį rašanti Darja pasakoja apie šio rudens tendencijas ir rašymą.
Asmeninio archyvo nuotr.

Į viršų