facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių miesto pietiniame rajone esančiose gatvėse artimiausių metu prasidės milijoninės vertės darbai. Numatytas kapitalinis remontas Tilžės gatvės dalyje, taip pat mažesnių gatvių su šaligatviais remontas, suplanuota netgi nauja žiedinė sankryža. Tiesa, be dėmesio neliks ir kiti miesto rajonai.

Populiarioje knygoje aprašytas vadinamasis pietinis galės didžiuotis ne tik visoje šalyje žinomu įvaizdžiu, bet ir atnaujintomis erdvėmis.

„Jei anksčiau šioje miesto dalyje gyvenantys šiauliečiai skundėsi, kad gražinamas tik centras, tai šiemet būtent pietiniame bus investuota didžioji dalis gatvių remontui skirtų savivaldybės biudžeto ir valstybinės Kelių priežiūros programos lėšų“, – komentavo mero pavaduotojas Domas Griškevičius.

Bene labiausiai situacija keisis Lyros, Dainų ir Gardino gatvių ribojamame kvartale. Šią savaitę Šiaulių miesto savivaldybės administracija pasirašė sutartį dėl Lyros gatvės ir šaligatvių remonto, jis turi būti baigtas iki metų pabaigos. Parinkti rangovai, kurie artimiausiu metu pradės ir Dainų bei Aido gatvių remontą, tiesa, šiemet bus tvarkoma tik važiuojamoji šių gatvių dalis, o šaligatviai – 2019 metais, kai tinklų atnaujinimą baigs UAB „Šiaulių vandenys“.

Jau pasirašyta rangos sutartis ir dėl Tilžės gatvės atkarpos (nuo Aukštabalio g. iki Gardino g.) kapitalinio remonto. Dėl didelio masto darbai skirstomi į du etapus. Važiuojamoji dalis bus remontuojama dar šiemet, o šaligatviai, takai, aikštelės – 2019 metais. Planuojama darbų pradžia – rugpjūčio pabaiga–rugsėjo pradžia, iki to laiko rangovai – UAB „Šiaulių plentas“ atliks reikalingus projektavimo darbus.

Šiemet numatoma pradėti ir naujo žiedo Lyros–Gardino gatvių sankirtoje įrengimo darbus. Šis brangus objektas turėtų būti galutinai baigtas kitais metais. Rangos konkurso dalyvių pasiūlymai įvertinti, bus vykdomos derybos dėl darbų kainos. Tikimasi, kad darbai prasidės rugsėjo pabaigoje.

Dar viena infrastruktūros investicija pietiniame – pėsčiųjų tako tarp Gegužių ir Sevastopolio gatvių remontas, darbai turėtų prasidėti šio mėnesio pabaigoje. 

Kitose miesto dalyse numatytiems atlikti remonto darbams taip pat paskirtos nemenkos sumos. Šiemet planuojama pradėti seniai lauktą Bačiūnų gatvės atnaujinimą, iki metų pabaigos turėtų būti baigtas pirmasis etapas – atkarpa nuo Pramonės iki Vyturių gatvės. Pasak Miesto ūkio ir aplinkos skyrius vadovės Eglės Bružienės, gatvė ir šalia esantis pėsčiųjų ir dviračių takas bus perkloti naujai. Pagal projektą bus keičiama ne tik viršutinė asfalto danga, bet ir visi pagrindai. Naujai suformuota kelio sankasa bus pritaikyta didesnėms apkrovoms ir išaugusiam eismo intensyvumui, dviračių takas rekonstrukcijos metu bus platinamas.

Pasak Šiaulių mero Artūro Visocko, Bačiūnų gatvė dėl savo ilgio (beveik 8 km.) rekonstrukcija turėtų būti skirstoma į atskirus etapus ir tęstųsi metų metus.

Baciunu gatve

„Jau buvo susitikimų ir toliau kalbėsimės su ministerijomis, ieškosime kitų būdų, kaip surinkti pakankamą kiekį lėšų ir darbus Bačiūnų gatvėje užbaigti kiek įmanoma greičiau. Būtų idealu, kad rekonstrukcijos darbus galėtume atlikti 2019–2020 metais“, – sakė Artūras Visockas.

Vairuotojai, kuriuos gąsdindavo nesaugi Dvaro, Žemaitės ir Grafo Zubovo gatvių sankirta, netrukus galės lengviau atsikvėpti, Sodo ir Žemaitės gatves sujungs nauja Stumbro gatvė, tad minėta sankryža taps įprastine keturšale. Sutartis dėl jos įrengimo jau pasirašyta. Taip pat parinkta rangos organizacija, kuri atliks Medelyno gatvės atkarpos (nuo Vytauto g. iki Vilniaus g.) remontą.

Kelininkų šiemet turi sulaukti ir J. Basanavičiaus gatvės atkarpa (tarp Sodo g. ir Vaidoto g.), čia bus atliktas kapitalinis remontas. Darbus planuojama pradėti rugsėjo pradžioje, kai tik bus baigti vamzdynų keitimo darbai.

Pėstiesiems svarbios atkarpos taip pat sulaukia dėmesio. P. Cvirkos gatvės šaligatvio (nuo A. Mickevičiaus g. iki Žemaitės g.) remontas jau atliktas, artimiausiu metu numatoma remontuoti šaligatvį Vilniaus gatvėje tarp Žemaitės ir M. Valančiaus gatvių (palei centrinę turgavietę), S. Daukanto gatvės šaligatvį palei lengvosios atletikos maniežą. Jau pradėtas tvarkyti Vytauto gatvės šaligatvis šalia centrinio futbolo stadiono.

Visiems šiems darbams skirta puspenkto milijono eurų, didesnioji šios sumos dalis numatyta miesto biudžete.

Kol kas vis tenka atidėti Tilžės gatvės dviračių tako tiesimą nuo Prisikėlimo aikštės prieigų iki Vaidoto gatvės. Jau kelis kartus skelbtame rangos darbų konkurse kelininkai nepateikė tinkamo pasiūlymo. Takui tiesti skirtas 9 mėn. terminas, darbų metu bus keičiamos dangos, atsiras poilsio aikštelių, stovų, suolelių.

O miesto centrinėje dalyje sėkmingai vykdomas Prisikėlimo aikštės ir gretimų gatvių rekonstrukcijos projektas, artimiausiu metu tikimasi paskelbti rangos darbų konkursą senosios Vilniaus gatvės bulvaro daliai atnaujinti. Vamzdynų keitimas bulvare turėtų būti baigtas iki rugsėjo 1 d., iki lapkričio bus atstatytas grindinys.

vamzdziai

Rudenį turėtų paaiškėti ir rangos organizacija, kuri bulvaro rekonstrukcijos imsis nuo 2019 m. pavasario.

SAVIVALDYBĖS INFORMACIJA

Į viršų