facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

VMVT ekspertų duomenimis, afrikinis kiaulių maras (AKM) į ūkius, kuriuose šiemet patvirtinti ligos židiniai, pateko dėl biologinio saugumo reikalavimų pažeidimų.

Situacija ypač grėsminga Marijampolės ir Šakių rajonuose: juose daug smulkių kiaulių laikytojų, nuolat randama AKM užsikrėtusių šernų. Pirmasis AKM atvejis šiais metais patvirtintas Šakių rajono Plokščių seniūnijoje nedideliame ūkyje, kuriame buvo laikomos 2 kiaulės. Tuo tarpu Marijampolės rajone vos per vieną savaitę patvirtinti net 2 AKM protrūkiai. Virusas įsisuko į nedidelio ūkio Tursučių kaime tvartą, kuriame savo reikmėms gyventojai penėjo 6 kiaules. Po kelių dienų įtarimų dėl galimo ligos protrūkio kilo Netičkampio kaime esančiame didesniame, komercine veikla užsiimančiame ūkyje, kuriame laikytos 52 kiaulės – 3 paršavedės, 22 paršeliai ir 27 penimos kiaulės.

Kaip teigia visi su maru susidūrę kiaulių laikytojai, pirmieji ligos požymiai buvo labai panašūs – kiaulėms staiga dingo apetitas, pakilo temperatūra, gyvūnai tapo vangūs, o po kelių valandų ar kitą dieną nugaišo. Savininkai, pastebėję nerimą keliančius požymius, apie tai informavo privačius veterinarijos gydytojus ir VMVT specialistus, buvo atrinkti mėginiai, kurie ir patvirtino, kad į ūkius pateko kiaulėms mirtinai pavojingas virusas. Nedelsiant imtasi visų būtinų apsaugos priemonių, kad virusas neišplistų į aplinkinius ūkius. Aplink užkrėstus ūkius nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos, visos laikytos kiaulės nugaišintos, ūkių teritorija, pastatai, įrenginiai išvalyti ir dezinfekuoti.

„Svarbu pabrėžti, kad ūkiai, kuriuose pasireiškė AKM, mūsų inspektorių buvo patikrinti dar šių metų gegužės mėnesį ir įspėti, pamokyti, pakonsultuoti dėl biologinio saugumo priemonių taikymo. Deja, ne visi kiaulių laikytojai tinkamai sureagavo į perspėjimus, todėl dabar turime tokias pasekmes“, – pabrėžė VMVT direktorius Darius Remeika.

Vis dar aplaidžiai žiūrima į keliamus reikalavimus

AKM protrūkių tyrimo metu specialistai išsiaiškino, kad smulkiuose ūkiuose kiaulės pašarui gavo šviežiai nupjautos žolės ir maisto atliekų. Vieno iš ūkių savininkai dažnai lankėsi aplinkiniuose AKM užkrėstuose miškuose, kuriuose rinko sraiges. Taip pat abiejų ūkių šeimininkai įeidami į tvartą nereguliariai ir netinkamai naudojosi dezinfekciniais kilimėliais, neužpildydavo jų dezinfekcinėmis medžiagomis, ne visuomet pasikeisdavo darbužius ir avalynę, kiaules laikė drauge su kitais, iš ganyklų parvestais ūkiniais gyvuliais. Visa tai sudarė didelę riziką AKM virusui iš gamtos (miško) patekti į kiaulių laikymo vietas.

VMVT vadovas pabrėžia, kad didžiausią pavojų kelia vis dar pasitaikantys atvejai, kuomet kiaules gyventojai augina nelegaliai, t. y. jų nedeklaravę, o dar blogiau, kad dažnu atveju tokie laikytojai nesilaiko absoliučiai jokių biologinio saugumo reikalavimų. Vienas naujausių tokių atvejų užfiksuotas Šakių rajone, tikrinant aplink AKM židinį esančius ūkius. Prie įėjimo į kiaulių laikymo vietą nebuvo įrengto dezinfekcinio kilimėlio, įėjimas į kiaulių laikymo patalpas nebuvo aptvertas, nebuvo saugomasi nuo graužikų ir pan., o laikomos kiaulės neženklintos ir įsigytos be privalomų dokumentų, t. y. be veterinarijos pažymėjimo ir gyvūnų gabenimo važtaraščių. Tokie kiaulių laikytojai rizikuoja sulaukti ne tik didelių baudų – jie privalės paskersti laikomas kiaules bei savo lėšomis apmokėti laboratorinių tyrimų išlaidas. Tad už kiekvieną nedeklaruotą kiaulę jos savininkui gali tekti susimokėti iki 200 Eur.

„Kiekvienas AKM atvejis kiaulių ūkyje iššaukia neigiamas pasekmes ne tik patiems ūkiams, kuriuose liga nustatyta, bet ir visos šalies ūkiui. Kiekvienas AKM židinys – tai ribojimai eksportui, prekybai gyvuliais ir mėsos produktais. Vadinasi – nuostolius patiria aplink židinį kiaules auginantys ūkiai, skerdyklos ar mėsos perdirbimo įmonės. Visi turi suvokti, kad neatsakingai į biosaugą ūkyje žiūrintys ir elementarias atsargumo taisykles ignoruojantys kiaulių laikytojai savo veiksmais sukelia didelį pavojų kaimynams, aplinkiniams ūkiams ir įmonėms“, – sakė D. Remeika.

Vasarą – ypatingas pavojus

VMVT specialistai nuolat perspėja kiaulių laikytojus, kad prasidėjusi vasara yra ypač didelio pavojaus AKM virusui plisti laikotarpis. Apie 98 proc. visų AKM protrūkių Lietuvoje įvyksta būtent šiltuoju metų laiku. Todėl kiaulių laikytojai turi realiai įvertinti, ar jie gali užtikrinti, jog ūkyje biologinio saugumo reikalavimų bus laikomasi nuolat. Kitu atveju specialistai primygtinai pataria geriau nerizikuoti ir pasiskersti kiaules. Sveikų kiaulių mėsą laikytojai gali suvartoti savo reikmėms. Nustačius AKM, kiaulės nugaišinamos, o jų mėsa bei produktai – sunaikinami, taigi nuostoliai daug didesni.

Pagrindinės priežastys, dėl kurių ūkyje gali kilti AKM protrūkis:

- AKM užkrėsta teritorija, kurioje nustatomi AKM atvejai šernuose,
- aplaidumas laikantis biosaugos priemonių,
- kiaulių šėrimas šviežia žole ir maisto atliekomis,
- lankymasis miškuose renkant sraiges, uogas, grybus, medžiojant ir kt.,
- kitų gyvūnų laikymas kartu su kiaulėmis toje pačioje patalpoje.

Kiaulių laikytojai, norintys apsaugoti savo ūkį, turi griežtai laikytis biologinio saugumo reikalavimų: keisti avalynę ir darbinius drabužius bei švariai nusiplauti rankas prieš įeidami į kiaulių laikymo patalpas, naudoti dezinfekcinius kilimėlius ir juos nuolat užpildyti AKM virusą veikiančiomis dezinfekcinėmis medžiagomis, kiaules šerti tik termiškai apdorotais pašarais.

Parengta bendradarbiaujant su VMVT

ukiai

2019 m. birželio 6 d. Šiaulių miesto savivaldybės taryba sprendimu Nr. T-234 ir 2019 m. gegužės 21 d. Šiaulių rajono savivaldybės taryba sprendimu Nr. T-181 nustatė naujas UAB „Šiaulių vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų, paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų bei atsiskaitomųjų apskaitos prietaisų priežiūros ir vartotojų aptarnavimo paslaugos bazines kainas (be PVM), kurias Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija suderino 2019 m. balandžio 26 d. nutarimu Nr. O3E-126.

UAB „Šiaulių vandenys“ teikiamų paslaugų bazinės kainos bus taikomos nuo 2019 m. rugpjūčio 1 d. ir galios trejus metus, tačiau, baigiantis pirmiesiems bazinių kainų galiojimo metams, kainos bus peržiūrimos.

Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų, paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų bei atsiskaitomųjų apskaitos prietaisų priežiūros ir vartotojų aptarnavimo paslaugos bazinės kainos (be PVM):


Paslauga / klientai

Kaina (be PVM)
1.1. geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kaina vartotojams*, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas bute 2,04 Eur/m3, iš šio skaičiaus:
1.1.1. geriamojo vandens tiekimo 0,88 Eur/m3
1.1.2. nuotekų tvarkymo 0,16 Eur/m3, iš šio skaičiaus:
1.1.2.1. nuotekų surinkimo 0,43 Eur/m3
1.1.2.2. nuotekų valymo 0,45 Eur/m3
1.1.2.3. nuotekų dumblo tvarkymo 0,28 Eur/m3
1.2. geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kaina vartotojams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas individualių gyvenamųjų namų ar kitų patalpų, skirtų asmeninėms, šeimos ar namų reikmėms, įvaduose 2,00 Eur/m3, iš šio skaičiaus: 
1.2.1. geriamojo vandens tiekimo 0,87 Eur/m3
1.2.2. nuotekų tvarkymo 1,13 Eur/m3, iš šio skaičiaus:
1.2.2.1. nuotekų surinkimo 0,42 Eur/m3
1.2.2.2. nuotekų valymo 0,44 Eur/m3
1.2.2.3. nuotekų dumblo tvarkymo 0,27 Eur/m3
1.3. geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kaina abonentams**, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas buities ir komerciniams poreikiams bei perkantiems geriamąjį vandenį, skirtą karštam vandeniui ruošti ir tiekiamą abonentams 2,10 Eur/m3, iš šio skaičiaus:
1.3.1. geriamojo vandens tiekimo 0,97 Eur/m3
1.3.2. nuotekų tvarkymo 1,13 Eur/m3, iš šio skaičiaus:
1.3.2.1. nuotekų surinkimo 0,42 Eur/m3
1.3.2.2. nuotekų valymo 0,44 Eur/m3
1.3.2.3. nuotekų dumblo tvarkymo 0,27 Eur/m3
1.4. geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kaina abonentams, perkantiems geriamąjį vandenį, skirtą patalpoms šildyti ir tiekiamą vartotojams ir abonentams, bei geriamąjį vandenį, skirtą karštam vandeniui ruošti ir tiekiamą vartotojams, ir vartotojų kategorijai, perkančiai paslaugas daugiabučių gyvenamųjų namų įvade 1,99 Eur/m3 ,iš šio skaičiaus:
1.4.1. geriamojo vandens tiekimo 0,86 Eur/m3
1.4.2. nuotekų tvarkymo 1,13 Eur/m3, iš šio skaičiaus:
1.4.2.1. nuotekų surinkimo 0,42 Eur/m3
1.4.2.2. nuotekų valymo 0,44 Eur/m3
1.4.2.3. nuotekų dumblo tvarkymo 0,27 Eur/m3
1.5. atsiskaitomųjų apskaitos prietaisų priežiūros ir vartotojų aptarnavimo paslaugos bazinė kaina vartotojams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas bute:
1.5.1. kai įrengtas atsiskaitomasis apskaitos prietaisas 0,88 Eur butui per mėnesį
1.5.2. kai dėl techninių ar kitų priežasčių nėra galimybės įrengti atsiskaitomojo apskaitos prietaiso 0,55 Eur butui per mėnesį
1.6. atsiskaitomųjų apskaitos prietaisų priežiūros ir vartotojų aptarnavimo paslaugos bazinė kaina vartotojams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas daugiabučio gyvenamojo namo įvade 4,31 Eur namui per mėnesį
1.7. atsiskaitomųjų apskaitos prietaisų priežiūros ir vartotojų aptarnavimo paslaugos bazinė kaina vartotojams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas individualių gyvenamųjų namų ar kitų patalpų, skirtų asmeninėms, šeimos ar namų reikmėms, įvaduose:
1.7.1. kai įrengtas atsiskaitomasis apskaitos prietaisas 0,87 Eur apskaitos prietaisui per mėnesį
1.7.2. kai dėl techninių ar kitų priežasčių nėra galimybės įrengti atsiskaitomojo apskaitos prietaiso 0,51 Eur namui per mėnesį
1.8. vidutinę atsiskaitomųjų apskaitos prietaisų priežiūros ir vartotojų aptarnavimo paslaugos bazinė kaina abonentams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas 3,52 Eur apskaitos prietaisui per mėnesį, ją diferencijuojant pagal įrengtų apskaitos prietaisų diametrus ir tipus:
1.8.1. geriamojo vandens apskaitos prietaisui, kurio diametras:
1.8.1.1. 15 mm 1,17 Eur per mėnesį
1.8.1.2. 20 mm
1,27 Eur per mėnesį
1.8.1.3. 25 mm
2,53 Eur per mėnesį
1.8.1.4. 32 mm 3,21 Eur per mėnesį
1.8.1.5. 40 mm
5,28 Eur per mėnesį
1.8.1.6. 50 mm 6,85 Eur per mėnesį
1.8.1.7. 65 mm
10,43 Eur per mėnesį
1.8.1.8. 80 mm
16,40 Eur per mėnesį
1.8.1.9. 100 mm 29,25 Eur per mėnesį
1.8.1.10. 150 mm ir daugiau 64,77 Eur per mėnesį
1.8.2. geriamojo vandens apskaitos prietaisui su nuotolinio nuskaitymo galimybe, kurio diametras:
1.8.2.1. 40 mm 12,28 Eur per mėnesį
1.8.2.2. 50 mm 14,22 Eur per mėnesį
1.8.2.3. 65 mm 21,05 Eur per mėnesį
1.8.2.4. 80 mm 37,99 Eur per mėnesį
1.8.2.5. 100 mm ir daugiau 40,91 Eur per mėnesį
1.8.3. dviejų srautų geriamojo vandens apskaitos prietaisui, kurio diametras:
1.8.3.1. 50/20 mm 39,56 Eur per mėnesį
1.8.3.2. 150/40 mm 86,04 Eur per mėnesį
1.8.3.3. kito diametro 62,80 Eur per mėnesį
1.8.4. nuotekų apskaitos prietaisui, kurio diametras:
1.8.4.1. iki 400 mm 157,87 Eur per mėnesį
1.8.4.2. 400 mm ir daugiau 297,18 Eur per mėnesį
1.9. nuotekų transportavimo asenizacijos transporto priemonėmis paslaugos bazinė kaina 6,10 Eur/m3
1.10. paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kaina abonentams, perkantiems paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugas 0,25 Eur/m3
1.11. nuotekų valymo kaina abonentams už kiekvieną 100 mg/l virš bazinės taršos BDS7 koncentracijos padidėjimą 0,047 Eur/m3
1.12. nuotekų valymo kaina abonentams už kiekvieną 100 mg/l virš bazinės taršos skendinčių medžiagų koncentracijos padidėjimą 0,029 Eur/m3
1.13. nuotekų valymo kaina abonentams už kiekvieną 10 mg/l virš bazinės taršos azoto koncentracijos padidėjimą 0,006 Eur/m3
1.14. nuotekų valymo kaina abonentams už kiekvieną 1 mg/l virš bazinės taršos fosforo koncentracijos padidėjimą 0,001 Eur/m3
1.15. atvežto tankinto 5 proc. sausumo nuotekų dumblo tvarkymo technologinėse grandyse kaina 15,15 Eur/t
1.16. atvežto 20 proc. sausumo nuotekų dumblo tvarkymo technologinėse grandyse kaina 54,10 Eur/t

* vartotojai - gyventojai

** abonentai - įmonės, organizacijos


UAB „Šiaulių vandenys“ teikiamų paslaugų kainos nustatomos, vadovaujantis Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų kainų nustatymo metodika, patvirtinta Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos 2006 m. gruodžio 21 d. nutarimu Nr. O3-92.

UAB „Šiaulių vandenys“ informacija

Ketvirtadienio vidurdienį Šiauliuose atidarytas modernus turgus „Lyra“, antrasis turgus Lietuvoje, turintis eskalatorius. Dar prieš valandą iki atidarant turgaus duris lankytojams prie pastato jau stovėjo apie 300 metrų eilė, kurioje laukė tūkstančiai žmonių nuo vaikų iki senjorų – toks turgus „Lyra“ buvo lauktas šiame miegamajame rajone.

Atidarymo šventė ir prekiautojams, ir klientams

Turgaus „Lyra“ atidarymo ceremonijos akimirkos kiekvienam dar ilgai išliks atmintyje. Visą šventinę turgaus „Lyra“ atidarymo dieną lankytojai turėjo galimybę dalyvauti „Renginių spektro“ rungtyse, loterijose ir laimėti momentinius prizus, įsigyti prekių su įvairiomis akcijomis, nusipiešti savo šaržą pas šaržistę Laurą Baltijutę, dalyvauti parodomoje treniruotėje su Zumba fitness trenere Juste Dambinskaite.

Taip pat turgaus „Lyra“ pirmojoje scenoje visų dėmesį prikaustė saksofonistės Gretos Karnatkaitės pasirodymas, kurios talentas nepaliko abejingų. Patys mažiausieji galėjo linksmai leisti laiką su animatore iš „Kav kav vaikučiai“, pasiklausyti vaikų meninės studijos „Pūūūka“ koncerto. O šventinė turgaus „Lyra“ atidarymo diena baigėsi solistės Jurgos koncertu, pasivaišinimu skaniu tortu bei loterijos nugalėtojų paskelbimu.

Tikimasi, jog šiame moderniame „Lyros turguje“ kiekvienas lankytojas galės ne tik apsipirkti, bet ir puikiai praleisti laiką. Įvairūs pramoginiai renginiai turgavietėje vyks nuolat. Šiltuoju metu lauke, didžiulėje per 1000 kv. m lauko terasoje, kuri dar tik įrenginėjama, netrūks ir nemokamų pramogų vaikams.

Lankytojų iki pat turgaus uždarymo nemažėjo, o tik daugėjo, nes pagrindiniame miesto miegamajame rajone žmonėms po darbo valandų labai patogu apsipirkti.

016

 Tikimasi, jog ateityje atsiras daugiau tokių objektų 

Korporacijos „Vaivorykštė“ prezidentas Anridas Vinkleris pradėjo modernaus „Lyros turgaus“ atidarymo ceremoniją. Jis teigė, jog be prekybininkų nebūtų ir šios turgavietės, kurią nemažai žmonių vadina net ir mini „Akropoliu“.

„Tikiuosi, kad su jūsų pastangomis jis toks ir taps. Noriu padėkoti visiems komandos nariams, kurie ilgai ir sunkiai dirbo. Kaip sename animaciniame filme yra sakoma: statėme, statėme ir pagaliau pastatėme. Dar ne visi nuomininkai spėjo įsikurti dėl licencijų ir leidimų gavimo, dar atsiras ir „Gintarinė vaistinė“ ir „Vynoteka“ parduotuvė, „Alsteka“ pradės prekiauti alumi, prisijungs ir „Linkuvos mėsa“, „Radviliškio duona“ bei kiti prekybininkai. Noriu padėkoti visiems prekiautojams, kurie patikėjo šio pastato idėja, patikėjo šios turgavietės sėkme“, – teigė korporacijos „Vaivorykštė“ prezidentas A. Vinkleris.

Turgavietėje jau įsikūrė apie šimtas įvairiausių nuomininkų ir paslaugų teikėjų: galima pataisyti rūbus, pasinaudoti kirpyklos paslaugomis, suremontuoti telefonus, o įvairiausių pramoninių prekių asortimentas ir kokybė tiesiog stulbinama. Beje, yra ir požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, iš kurios galima liftu pakilti į bet kurį turgavietės aukštą.

009

Šiaulių miesto mero pavaduotojas Egidijus Elijošius sveikinimo kalbą pradėjo klausimu: o kas yra gyvas miestas. Pasenęs požiūris yra tada, kai manoma, jog gyvas miestas tik tada, kai stovi kranai. Vicemero teigimu, gyvas miestas yra tada, kai groja muzika, kada vyksta atidarymo, o ne uždarymo renginiai. Miestas yra gyvas tada, kada jame pilna vaikų, pilna džiaugsmo, pilna klegesio, pilna įvairių pramogų. Kada yra pramogos, vadinasi, yra ir darbo vietos, yra žmonių užimtumas ir visi šie dalykai negali nedžiuginti.

„Labai tikiu, o tikėjimas yra labai didelė galia, kad tie žmonės, kurie buvo truputį nepatenkinti statybų laikotarpiu, dabar pasakys ačiū ir pripažins, jog klydo. Tikiu, jog ateityje tokių puikių ir modernių objektų Šiauliuose bus daugiau“, – teigė mero pavaduotojas E. Elijošius.

Išnuomota net 90 proc. viso pastato

UAB „Masada“ komercijos direktorius Ramūnas Kiuras pasakojo, jog turgaus „Lyra“ kūrimas prasidėjo 2016 m. Tais metais jau buvo pasirašomos sutartys su nuomininkais nesant dar net pastatytam pačiam pastatui. Buvo tik karkasas, tačiau, anot R. Kiuro, žmonės labai tikėjo, labai norėjo ateiti į šį rajoną, turėjo savo tikslus bei viziją. Jau tais metais per 3 mėnesius buvo išnuomota net pusė pastato. O šiuo metu išnuomota net 90 proc. viso pastato, kas yra ne tik labai gerai, bet ir garantuoja tolimesnę sėkmę. Šiame turguje yra labai skirtingų prekybininkų, todėl negalima išskirti, kurios srities yra daugiau, nes tas pats nuomininkas gali turėti net kelias vitrinas.

„Šiuo metu turgavietė yra užsipildžiusi, džiaugiamės, kad pastatėme turgų „Lyra“ būtent pietiniame rajone, daugiabučių namų kvartale, kur žmonės, grįžtantys iš darbo, visada galės užsukti ir apsipirkti, ko negalėčiau pasakyti apie mūsų senąjį turgų, kuriame po darbo valandų nėra galimybės nuvažiuoti ir apsipirkti. Iš pradžių buvo labai daug darbo su nuomininkais, teko kiekvieną išklausyti, stengtis, jog jų lūkesčiai būtų patenkinti, visiems pageidaujantiems pritaikėme patalpas. Jei nuomininkams ir prekybininkams yra gerai, tada ir mums gerai, o jei mums gerai, tada ir visiems gerai. Kitas dalykas yra tai, kad nuomininkai ir prekybininkai – mūsų darbdaviai. Turime atsižvelgti į juos, gerbti, nes jie mums suteikia naudos, o mes jiems suteikiame galimybę vystytis bei plėstis. Tuo užsiimame jau 29 metus. Nemažai nuomininkų mūsų objektuose turi ir po 2-3 vietas, o mūsų bendradarbiavimas siekia ir dešimt, ir dvidešimt metų. Šiuo metu belieka tik palaikyti vieni kitus ir džiaugtis tuo, kas yra, ir būti viena komanda“, – apie susidomėjimą turgumi papasakojo R. Kiuras.

Ne veltui didžiausias Lietuvoje kredito biuras „Creditinfo“, rinkdamas duomenis iš valstybės registrų ir kitų rinkos dalyvių: komercinių bankų, kredito unijų, lizingo, vartojimo kredito, telekomunikacijų bendrovių, kuro, energetikos, transporto ir kitų sektorių, korporacijos „Vaivorykštė“ įmonėms – UAB „Masada“, UAB „Vaivorykštė“ ir UAB „Tikroji vaivorykštė“ 2019 metų pradžioje išdavė „Stipriausi Lietuvoje 2018“ sertifikatus, pagrindžiančius gerą įmonių bei jos vadovų kredito istoriją. Tokį reitingą turi tik 4 proc. Lietuvoje veikiančių įmonių. Pažymėtina, kad UAB „Masada“ jau net dvejus metus iš eilės turi aukštą kredito reitingą, nes pirmasis buvo suteiktas ir už 2017 metus.

Statybų procesas nebuvo lengvas

Turgaus „Lyra“ statybų darbų vadovas Vaidotas Januška pasakojo, jog statybų procesas neišvengė ir sunkių momentų. Teko ir sustabdyti statybų procesą, nes nesisekė su rangovais. Buvo tokių, kurie pavedė, neįvykdę užduočių, subankrutavo ar tiesiog apgavo, todėl viskas taip ir užsitęsė. Anot statybų darbų vadovo V. Januškos, šeimininkas stengėsi kuo greičiau, kad šis objektas būtų atidarytas žmonėms.

UAB „VAV investicija“ – šio turgaus operatorės – direktorė Dina Damskienė teigė, jog statybų procesas nebuvo lengvas: „Statybos užtruko 3 metus su trupučiu, tačiau šio objekto buvo labai laukiama, todėl aplinkiniai neturėtų nusivilti. Geriau yra įrengti, nei įrengti prasčiau ir tada startuoti. Matome labai gražų interjerą, kuris buvo kuriamas pačių savininkų I. ir A. Vinklerių. Dizainas yra tikrai išskirtinis lyg mini prekybos centras, kuriame tiek mažas, tiek jaunas, tiek senjoras tikrai ras sau vietą“, – teigė direktorė D. Damskienė.

Turguje „Lyra“ laukiami ir... gyvūnai

Direktorė D. Damskienė pasakojo, jog „Lyros turgų“ sudaro net 6350 kv. metrų.

Jame galima įsigyti daržovių, vaisių, žalios ir rūkytos mėsos, žuvies, pieno produktų, duonos ir kitų konditerijos gaminių bei prieskonių, paragauti Pasvalio aludarių alaus, paskanauti kepyklėlių „PREZO“ bei „101“ šviežios produkcijos, nemažai prekių, kurių nerasite jokiose parduotuvėse, prekiauja patys ūkininkai.

Čia įsikūrę labai daug vyriškų, moteriškų ir vaikiškų rūbų, avalynės, galanterijos, bižuterijos prekeivių, taip pat prekybą vykdo ir parduotuvių tinklas „Gausa“. Galima įsigyti gėlių bei mobiliųjų telefonų ir jų aksesuarų, ar pasinaudoti mobiliųjų telefonų remonto paslaugomis, o reikalingų vaistų ar kitų prekių kiekvienas lankytojas galės įsigyti „Gintarinėje vaistinėje“. Kiekvienas smulkusis verslininkas galėjo atrasti savo nišą bei šio gyvenamojo rajono gyventojams patiekti tas prekes, kurios jiems reikalingos.

Kiekvieno kliento patogumui yra įrengtos net 55 vietos požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje ir dar 25 vietos lauke. Taip pat visuose pastato aukštuose yra įrengti eskalatoriai, krovininis liftas turgavietės nuomininkams bei keleivinis liftas lankytojams. Yra daug įėjimų į pastatą ir išėjimų iš jo, kurie įrengti taip, kad tiek atvykstantiems, tiek didžiausiame Šiaulių miesto rajone gyvenantiems klientams būtų patogiau patekti.

Ant turgaus „Lyra“ bus įrengta terasa su įrengta antrąja scena, vyks patys įvairiausi renginiai, įsikurs vaikų užimtumo centras. Terasa bus 1200 kv. m, joje bus įrengta nemažai sėdimųjų vietų. Taip bus galimybė visiems susirinkti ir tarpusavyje pabendrauti. Greitai atsidarys ir kavinukė, iš kurios bus galima išeiti į balkoną ir pasigrožėti atsiveriančiu įstabiu Šiaulių miesto vaizdu, o pirmojo aukšto scenoje galės koncertuoti visi tie, kurie nori parodyti savo talentą bei ką moka geriausiai. 

„Pramogos – neatskiriama dalis nuo prekybos. Norime, kad kiekvienas pirkėjas, kuris ateis čia, ne tik apsipirktų, bet ir gerai praleistų laiką. Manau, kad šiauliečiai atsisės ir atras laiko pabendrauti su kaimynu ar po darbo dienos tiesiog atvažiuoti čia, nes dirbsime net iki 19 val. Šis atsidaręs Lyros g. kompleksas ne tik atneš naudos mūsų verslininkams, bet ir mūsų pirkėjams, kurie anksčiau neturėjo galimybės šiame miegamajame rajone ateiti, pavaikščioti ar pailsėti. Juk turime tiek daug senjorų, kurie nori pabendrauti, bet neturi kur, todėl ir buvo sukurta turgavietės koncepcija, kad žmonės ne tik kaip prekybos centruose galėtų apsipirkti, bet galėtų pabendrauti vieni su kitais ir pasiderėti su pardavėjais. Tačiau didžiausias išskirtinumas yra tas, kad „Lyros turguje“ galima atvykti su gyvūnais, mes to nedraudžiame. Tikriausiai tai bus vienintelė vieta Šiauliuose, kurioje nebus ribojamas gyvūnų įėjimas“, – apie turgaus „Lyra“ subtilybes papasakojo D. Damskienė.

011

019

 

012

013

015

Į viršų