facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių universiteto gimnazijos mokiniams buvo  netradicinio ugdymo diena. Šią dieną gimnazijos mokiniai dalyvavo projekte „ŠUG garsas!“ Projekto tikslas buvo rasti tyliausią ir triukšmingiausią miesto vietą matuojant decibelus programėle, kurią galima atsisiųsti į išmaniuosius įrenginius nemokamai. Tad gimnazistai susiskirstę į grupes ir nestokodami geros nuotaikos energingai leidosi į kelionę po miestą turėdami tikslą įvykdyti paskirtas užduotis. O tai nebuvo paprasta.

Gimnazistams buvo išdalyti Šiaulių miesto žemėlapiai su maršruto nuorodomis bei nuotraukos su vietovių, kurių triukšmo lygį turės išmatuoti, užuominomis. Tad mokiniai naudodamiesi žemėlapiais ir nuotraukomis turėjo rasti pažymėtas miesto vietas.  Negana to, jie lenktyniavo, kuri grupė pasieks paskirtas vietas pirmoji, išmatuos jose decibelus ir įsiamžins asmenuke. Nuotraukoje privalėjo matytis visi dalyviai bei plačios jų šypsenos. Šis projektas buvo puiki proga mokiniams išmokti dirbti komandoje, artimiau pabendrauti su bendraklasiais, aktyviai praleisti laiką, o svarbiausia – geriau pažinti savo gimtąjį miestą.

Iš viso susibūrė aštuonios I ir II gimnazijos klasių mokinių grupės, kurios užvadino save išradingais ir šmaikščiais pavadinimais („Kampuoti Ratai“, „Bedančiai“, „Barakiniai“, „Lekiantys Grizliai“ ir t. t.). Kiekvieną grupę sudarė aštuoni mokiniai ir du reporteriai, kurie gyvai transliavo dalyvių emocijas, registravo pasiektus objektus bei išmatuotus decibelus, ėmė iš dalyvių interviu, darė nuotraukas. Visa informacija buvo siunčiama į projekto štabą, įsikūrusį gimnazijos informatikos kabinete. Jame darbštūs 2a klasės vaikinai registravo grupių išmatuotus decibelus, laiką, per kurį jos nusigavo iki objektų, ar tikrai visi komandos nariai yra įsiamžinę nuotraukose. Kartu su vaikinais dirbo ir 2a klasės mokinės Gerda Vilimaitė ir Kamilė Baltrušaitytė, kurioms buvo paskirta užduotis gyvai stebėti štabo veiklą, rinkti informaciją apie vykusią balandžio trečiosios dienos veiklą ir parašyti straipsnį, kurį skaitote dabar. Gavome įvairiausių žinučių iš grupių reporterių, išgirdome apie dalyvių emocijas, bėdas bei nuotykius:

„Viena didžiausių intrigų – grupių „Fat and Fast“ ir „Bedančių“ paskutinio taško radimas vos vienos minutės skirtumu! Dvi kitos grupės susitiko autobuse pakeliui į mokyklą. Išlipus stotelėje prasidėjo dėmesio vertas sprintas, kuri greičiau grįš!“ (reporterė Samanta J.)

„Per skubėjimą grupė užmiršo padaryti svarbiausią darbą – įrašyti decibelus. Laimei, laiku suprato savo klaidą ir suskubo grįžti“ (reporterė Lukrecija B.,  grupė „Bedančiai“),

 „Lekiantys Grizliai“, rodos, amžinai patenka į įdomias situacijas: jie buvo nubausti, nes įėjo į privačią valdą, bet tai jų nesustabdė ir jie keliavo toliau“ (reporteris Gustas B.).

Mokinių įspūdžiai apie projektą puikūs. Visi dalyviai teigė negailėję energijos ir atidavę visas savo jėgas užduotims įvykdyti. Nepaisant nuovargio, dalijantis patirtimi aidėjo juokas, nuotykių netrūko, nuotaika buvo pakili. Na,  o finišas buvo fiksuojamas tik tada, kai grįžus į gimnaziją  užfiksavo „Laimės Decibelus“ (finišo džiaugsmo šūksnį) ir  duomenis kuo skubiau nusiuntė  į ŠUG štabą. Buvo įspūdinga.

 Šiaulių universiteto gimnazijos salėje buvo skelbiami projekto nugalėtojai bei atraktyvios tiriamosios veiklos rezultatai. Aplankius ir išmatavus decibelus aštuoniose Šiaulių miesto vietose („Saulės miesto“ autobusų stotelė, Geležinkelio stotis, „Šaulys“, Katedra, stotelė prie teatro, Talšos ežero pakrantė, Gaidžio laikrodis ir ŠU gimnazija) paaiškėjo, kad triukšmingiausia vieta dienos metu buvo prie „Saulės miesto“ autobusų stotelės, o ramiausia – prie ŠU gimnazijos. Na, o laimėtojais tapo I b klasės komanda „Barakiniai“ – šauni, darni ir greita vyrų komanda. Jai atiteko ir nominacija „Laimės decibelai“ – jų buvo aukščiausi (114 Db).  

Po projekto užbaigimo visi vieningai sutiko, jog neatsisakytų projekte dalyvauti ir kitąmet. O pirmokai, netgi metė iššūkį būsimiems trečiokams, kad kitąmet užduotis  jiems paruoš jie. Bus įdomu. Už šaunų atraktyvių pažintinį – tiriamąjį projektą „ŠUG garsas“ dėkojame organizatoriams – ŠU gimnazijos mokytojams Rasai Stoškuvienei,  Dianai Vaivadienei, Kęstučiui Stoškui ir visiems mokytojams, kurie smagiai įsitraukė į šią žaismingą bei tuo pačiu prasmingą veiklą.

Į viršų