facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Kiekvienas rugsėjis atneša naujų iššūkių ir naujų džiaugsmų. Pirmadienį, rugsėjo 2-ąją, Šiaulių ugdymo įstaigos pradėjo naujus mokslo metus. Iš ryto mokytojai ir mokiniai sveikinosi savo ugdymo įstaigų bendruomenėse, o 13 val. rinkosi nuostabiame Chaimo Frenkelio vilos parke, kur  muzikiniais kūriniais visus susirinkusius džiugino Šiaulių universiteto studentai, Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos, „Romuvos“ gimnazijos, Juliaus Janonio gimnazijos ir „Juventos“ progimnazijos mokiniai ir mokytojai.

Prekybos ir verslo skyriuje – džiugios nuotaikos
Iškilmingai nauji mokslo metai prasidėjo Šiaulių profesinio rengimo centro (PRC) Prekybos ir verslo skyriuje. Susirinkusius į Mokslo ir žinių dienos šventę sveikino Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, Šiaulių PRC direktorius Saulius Dargužas ir praktinio mokymo vadovas Jonas Zaluba, dizaineris, kultūros istorikas Vilius Puronas, kiti skyriaus socialinių partnerių atstovai. Muzikinį sveikinimą skyrė smuikininkė Ligita Stravinskienė.

Inovatyviomis idėjomis, įdomiais prasmingais renginiais ir ugdymo kokybe garsėjančio  skyriaus salė vos sutalpino gausų būrį pirmakursių. Skyriaus vedėjos dr. Renatos Veršinskienės teigimu, šiais metais buvo planuota 230 mokinių, o mokytis susirinko 240. Pedagogai sieks  pateisinti jaunuolių lūkesčius, mokslo metai bus turiningi.

Dr. R. Veršinskienė pabrėžė, kad mokykloje nuolat vyksta pokyčiai, atnaujinama įranga, edukacinės erdvės, bendradarbiaujant su socialiniais partneriais ieškoma ugdymo naujovių. Pasiteisino internetinės parduotuvės veikla. Mokiniai praktinių įgūdžių įgyja, o klientams naudinga įsigyti lietuviškos produkcijos. Siūloma daug produktų sportuojantiems, populiari lietuviškos kosmetikos linija. Pritaikyta aplinka neįgalumą turintiems, sėkmingai mokosi asmenys su judėjimo, regos ar klausos negalia.  

Be elektroninės prekybos, labai paklausi yra logistikos specialybė. Sėkmingai surinkta barmenų grupė.  Skyriuje patogios sąlygos mokytis dirbantiems, norintiems įgyti kvalifikaciją tęstinėse studijose. Jiems sudaryta trumpesnė programa, teorijos galima mokytis nuotoliniu būdu.

Šventėje pirmakursiams ir pedagogams linkėta ambicingai kopti į mokslo viršukalnes, nepamiršti, kad gyvenime labai svarbu jausti draugo palaikymą ir Dievo globą. Kai turi tikslą, tereikia visai nedaug – žengti žingsnį jo link. Veiksmas yra pradžia to, ką mes vadiname sėkme.

Šventės dalyvius išbaidė lietus
Šiaulių miesto bendrojo ugdymo įstaigų 1–12 klasėse naujus mokslo metus  sutinka 13 869 moksleivių, 214 vaikų daugiau nei praėjusiais mokslo metais. Švęsti Mokslo ir žinių dienos miesto bendruomenė sukviesta į Chaimo Frenkelio vilos parką.

Gausiai  susirinkusiems šventės dalyviams buvo numatyta puiki programa. Koncertavo „Romuvos“ gimnazijos pučiamųjų orkestras, vadovaujamas  R. Žukausko, Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos akordeonistų duetas, parengtas  mokytojos ekspertės Marytės Markevičienės. Dainavo Arminas Stoškus.  Pirmąją pamoką apie laisvės kovotojus vedė miesto meras Artūras Visockas. Tikėtasi   Juliaus Janonio gimnazijos jaunimo liaudiškų šokių grupės „Liuoksinis“ ir   merginų choro „Viva melodica“,  savitos grupės „Liūdni slibinai“ pasirodymo. Tačiau negailestingas lietus išmaudė šventės dalyvius, išblaškė, tik nuotaikos nesugadino.

Švęsti smagu – bet laukia darbas
Linksmai nusiteikusios Lieporių gimnazijos moksleivės sakė pasiilgusios mokyklos, nors atostogų, be abejo, gaila. Mokslai jų nebaugina, o mokykloje daug gražių renginių. Dainų progimnazijos mokytoja Andžela replikavo, kad rugsėjo 1-oji ne šventė, mokytojams tai – darbo diena. Mokiniams irgi laikas nusiteikti rimtai. Katino dienos baigėsi. S. Šalkauskio gimnazijos moksleiviai juokavo, kad iškilmės greitai pasibaigs, bet jų dar laukia smagus susirinkimas šaunioje kompanijoje.   Mokslo metai jų nebaugina, niekas nesikeičia, tokių šaunuolių kurso kartoti nepalieka. Belieka jaunystę švęsti.

„Saulės“ pradinukus atlydėjusi močiutė Galina pasidžiaugė išgražėjusiu vilos parku, prisiminė, kaip juos, gal ketvirtokus tuo takeliu vedė į fabriką. ,,Baisi smarvė nosį laužė. Mums buvo pasakyta; jei nesimokysit, reikės tokį darbą dirbti. Bent pusmetį blogų pažymių negavome“, –  tvirtino Galina. Jos nuomone, mokinius būtina supažindinti su tikru darbo procesu: pavyzdžiui, jiems buvo leista fabrike į šokolado masę pirštą įkišti, pamatyti, kaip konvejeris sukasi, kaip saldėsis varva. Pasak pašnekovės, dalyvavimas darbo procese nuteiktų vaikus siekti daugiau žinių, ugdymą praktiškesnį, įdomesnį darytų, vaikas gyvenimui geriau pasiruoštų.

Daiva Rozgaitė-Udrienė, Menų mokyklos ir Salduvės progimnazijos mokytoja, sakė, kad tokioje vietoje švęsti idealu. Gera susitikti kolegas, pabendrauti: „Tokia maloni apsikabinimų diena. Buvusius mokinius susitinkame, smagu pasikalbėti, sėkmėmis pasidžiaugti“, – sakė mokytoja. Mokinių mažėjimo nei „Salduvės“ progimnazija, nei Menų mokykla nejaučia, visų  laukia sudėtingas, bet nepaprastai įdomus darbas.

Kaip Lietuvos švietimo ir mokslo  profsąjungos atstovė, D. Rozgaitė-Udrienė teigė, kad ne streikuoti, muštis, o kalbėtis reikia mokyklos viduje. Tose įstaigose, kur kalbamasi, bėdų mažiau.  Atlyginimai gal nepakilo tiek, kiek norėtųsi – iki oraus lygio,  bet nekrito tikrai. Sumokama už daugelį dalykų, ką anksčiau mokytojai atlikdavo veltui, Norėtųsi, kad  mokytojas būtų taip gerbiamas, vertinamas kaip Norvegijoje. Vis dėlto reikėtų dažniau gerus dalykus iškelti. Lietuvos mokyklose didžiuliai pokyčiai vyksta, daug puikių dalykų daroma.

„Esu seno kirpimo mokytoja ir įsitikinusi, kad šeima yra vienintelė dvasinių, dorinių vertybių mokytoja vaikui, – teigė D. Rozgaitė Udrienė. – O kolegoms linkiu susiklausymo, kalbėjimosi. Kolektyvinėje sutartyje numatyti aiškūs punktai, kaip kils atlyginimai. Linkiu ramaus darbo.“

2019 09 03 3

Šventę nuspalvino smuikininkė L. Stravinskienės atliekamos melodijos.
Jurgitos JASNAUSKAITĖS nuotr.

2019 09 03 11

2019 09 03 10

Močiutė Galina papuošė šventei „Saulės“ pradinės mokyklos ketvirtokus.
Autorės nuotr.

2019 09 03 13

D. Rozgaitė-Udrienė (dešinėje) linki pedagogų kolektyvams susikalbėjimo.
Autorės nuotr.

Į viršų