Recepto autorė Aistė sako, kad žagarėlius geriausia virti kiaulienos taukuose ar juos maišant perpus su saulėgrąžų aliejumi. Taip žagarėlius kepdavo mūsų močiutės, o šiandien kiaulienos taukai mažai kur jau naudojami. Tačiau seni, geri ir laiko patikrinti receptai – tikras lobis, todėl kviečiame kepti žagarėlius ir jus.

Reikės: 250 gramų miltų, 50 gramų sviesto, 2 tryniai ir vienas pilnas kiaušinis, du šaukštai cukraus, 200 gramų grietinės, 0,5 litro riebalų (aliejus ar kiaulienos taukai).

Pirmiausia sumaišykite pagrindinius produktus: miltus, kiaušinius ir grietinę. Keistoka man pasirodė tai, jog šiame recepte reikia iš trijų kiaušinių tik vieno pilno ir dviejų trinių. Galbūt tame ir yra visa vaikystės žagarėlių magija. Išmaišius pagrindinius ingredientus, sudėkite likusiuosius. Viską suminkyti ir kočėlu mušti tešlą lankstant į vidų, kol joje atsiras pūslės. Ir močiutės recepte nurodomas tešlos atvėsinimo procesas, kuriam, kaip ir mano minėtam, reikia kone 2 valandų. Tiktų tas pats variantas – šaldymo kamera. Atvėsinus tešlą, ją kočiojame ir ruošiame žagarėlius.
Svarbu gerai įkaitinti riebalus. Kad kepdami žagarėliai neprisigaudytų riebalų, į užvirintą aliejų įpilkite šiek tiek degtinės. Jei įmestas žagarėlis greit iškyla į paviršių ir čirška, reiškia riebalai jau tinkamo karštumo ir galima kepti žagarėlius. Kepkite žagarėlius įprastai juos nusausinant ar dedant ant sietelio, kad nuvarvėtų riebalų perteklius. Prieš patiekdami, nepamirškite pabarstyti cukraus pudra, skanaus!

Į viršų