facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Prezidentė Dalia Grybauskaitė bendradarbiavimo ir investicijų galimybes inovacijų srityje aptarė su informacinių technologijų milžinės - Kinijos bendrovės "Huawey" viceprezidentais Ku Venču (Qu Wenchu) ir Lu Jong (Lu Yong).

Antradienį Lietuvoje steigiama bendra Vilniaus universiteto, telekomunikacijų bendrovės "Omnitel" ir "Huawey" informacinių technologijų tyrimų laboratorija taps inovacijų centru Baltijos šalims ir visai Rytų Europai.

Šalies vadovė pabrėžė, jog prieš metus užsimezgęs sėkmingas bendradarbiavimas su "Huawey" jau duoda abipusiai naudingų rezultatų. 

"Informacinių technologijų ir telekomunikacijų srityje Lietuva viena pirmaujančių Europoje. Turime ne tik pažangiausią infrastruktūrą, bet ir aukštos kvalifikacijos profesionalus. "Huawey" yra viena inovatyviausių bendrovių pasaulyje. Bendradarbiavimas su Kinijos bendrove paskatins dar spartesnę inovacijų plėtrą. Lietuvai tai atveria naujas galimybes pasaulinėje informacinių technologijų rinkoje", - teigė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Prieš metus Kinijoje Šanchajaus Pasaulinėje EXPO parodoje apsilankiusi Prezidentė su "Huawey" atstovais sutarė surengti mūsų šalies studentų stažuotę šioje kompanijoje ir Lietuvoje įsteigti informacinių technologijų tyrimų centrą.

Liepos mėnesį dešimt Kauno technologijos, Vilniaus Gedimino technikos ir Vytauto Didžiojo universitetų informatikos studentų jau stažavo Kinijos bendrovėje.

Antradienį Vilniaus universitetas, bendrovė "Omnitel" ir "Huawey" atidarys informacinių technologijų tyrimų centrą Vilniuje, kuriame bus vykdomos mokslinių tyrimų programos, rengiamos mokslininkų stažuotės, kuriamos modernios technologijos.

Prezidentė taip pat pabrėžė Lietuvos ir Kinijos ekonominio bendradarbiavimo svarbą. Pasak šalies vadovės, praėjusį mėnesį startavęs šaudyklinis traukinys "Saulė", kuris sujungs Kiniją, Kazachstaną ir Lietuvą, turėtų dar labiau sustiprinti dvišalius verslo kontaktus.

Eltos inf.
Į viršų