facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Kaunas, (ELTA).
Kauno klinikose pradedama naudoti Lietuvos mokslininkų patobulinta įranga, padėsianti efektyviau nustatyti odos vėžį.

Modernus skaitmeninis dermatoskopas su programine įranga, padėsiančia pagerinti vaizdinę pigmentinių apgamų ir odos melanomos diagnostiką, vertinti, kaupti ir palyginti stebimų odos navikų duomenis, bus naujajame Kauno medicinos universiteto Odos ir venerinių ligų klinikos odos navikų skaitmeninės dermatoskopijos kabinete, kuris atidarytas penktadienį.

Pasak Kauno klinikų atstovų, šis prietaisas įsigytas tarptautinio projekto, kurį Lietuvoje vykdo Kauno medicinos universitetas ir Kauno technologijos universiteto prof. K. Baršausko ultragarso mokslo instituto specialistai.

Sutelkus Lietuvos, Vokietijos, Portugalijos ir Italijos techninių sričių specialistų ir medikų pajėgas sukurta programinė diagnostikos įranga leis atlikti didelės skyros optinių skaitmeninių vaizdų ir ultragarsinio matavimo duomenų vertinimą tiriant odos navikų geometrinę formą, naviko sukeltus audinių pokyčius bei įsiskverbimo į audinius gylį.

Per trejus projekto vykdymo metus bendromis Kauno medicinos ir Kauno technologijos universitetų mokslininkų pastangomis numatoma išplėsti odos vėžio diagnostikos technologijų įrangą. Ši veikla - tai užuomazga tęstinių darbų, kurie bus vykdomi integruotame mokslo, studijų ir verslo centre, "Santakos slėnyje", teigiama Kauno klinikų pranešime.

Per pastaruosius du dešimtmečius Lietuvoje dvigubai išaugo sergamumas piktybiniais odos navikais, padidėjo mirtingumas nuo odos melanomos. Tai rodo, kad šios ligos diagnozuojamos per vėlai. Anksti diagnozavus odos vėžį, išvengiama išplėstinių operacijų, o melanomos atveju - ir blogos prognozės.

Į viršų