Vieniems – šventės, kitiems – darbymetis. Per keturias šventines dienas Respublikinės Šiaulių ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius turėjo užtektinai darbo. Iš viso į medikus kreipėsi 615 traumas patyrusių žmonių. Pasak skyriaus vedėjos Daivos Jautakienės, 479 traumas patyrę pacientai gydosi ambulatoriškai, o 136-iems prireikė stacionaro. Dauguma susižalojo apsvaigę nuo alkoholio.

Per šventes medikai turėjo daug darbo
Respublikinės Šiaulių ligoninės duomenimis, dažniausiai ligoninės medikų pagalbos prireikė žmonėms, susižalojusiems galvą. Dažniausiai sužalojama namuose muštynių metu arba sužaloja nepažįstami asmenys. Septyniems žmonėms lūžo rankos, trims – šonkauliai, dviems žmonėms gydytos durtinės žaizdos.

Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vedėja D. Jautakienė pastebėjo, jog sekmadienį pradėjus snigti vėl suaktyvėjo pacientų, patyrusių traumas, srautas. Prireikė traumatologų pagalbos žmonėms, paslydusiems gatvėje ir patyrusiems čiurnos, riešo traumas.

Kol kas traumų antplūdžio nėra
Respublikinės Šiaulių ligoninės Ortopedijos-traumatologijos centro vedėjas Robertas Mikalauskas vakar teigė, kad kol kas dar neprasidėjo didysis žiemos traumų sezonas.
„Dar neatėjo tie laikai – neturime dar tiek žmonių, kaip kiekvienais metais, kai prasideda pirmasis sniegas, atsiranda ledas ir kai pas mus stipriai padaugėja pacientų, nebelieka vietų. Šiandien turime tokių atvejų, tačiau jų nėra daug“, – sakė R. Mikalauskas.

Tačiau jis nori priminti, kad žiemos problemos prasideda ne tik todėl, kad ne visada tinkamai nuvalomi šaligatviai ir takai, bet ir todėl, kad žmonės patys nėra atsargūs. Pasak ortopedo traumatologo, atsiradus ledui ir sniegui, reikia atsargiai vaikščioti, neskubėti. Taipogi gydytojas pastebi, kad mažėja paslydimų – R. Mikalauskas mano, kad galbūt žmonės pradėjo avėti tinkamesnius batus.

„Pirmas dalykas, kurį privalo žinoti kiekvienas – tai traumos atveju sumuštą vietą reikia šaldyti, jokiu būdu negalima jos šildyti. Nuo šildymo sumušta vieta tik dar labiau ištins. Taigi geriausia šaldyti įvairiais kompresais, o jeigu skausmas nepraeina, tada jau būtina kreiptis į gydytojus“, – teigia R. Mikalauskas.

Taip sumuštą vietą galima tepti šaldančiais tepalais, tačiau R. Mikalauskas šiuo metų laiku siūlo paprastesnį variantą – tiesiog užsidėti sniego kompresą. Puikiai tinka ir sumuštos bei skaudančios vietos bintavimas.

Į viršų