facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

Sparčiai artėjant 2022 metų sausiui, Tomas Jančys, išbandęs savo jėgas skirtingose moto sporto šakose, nusprendė sėsti prie moto bagio  Maverick X3 vairo ir su naujai suburta #MediafonTeam komanda šturmuoti sunkiausiomis varžybomis tituluojamą Dakaro ralį. #MediafonTeam – pirmoji komanda iš Lietuvos moto bagių kategorijoje.

Tomas Jančys turi patirties ralio reido varžybose. Karjerą pradėjo enduro raliuose varžydamasis motociklu. Po beveik 10 metų startų įvairiose varžybose Lietuvoje ir užsienyje, 2019 metais debiutavo ir finišavo Africa Eco Race ralyje motociklu. Africa Eco Race varžybos yra organizuojamos Dakaro ralio pirmtakų.

2020 metais Saudo Arabijoje vykusiame Dakaro ralyje Tomas debiutavo, kaip Ginto Petraus šturmanas bei pasiekė savo pirmąjį Dakaro finišą.

Greitai jo dėmesį patraukė ypač daug populiarumo sulaukianti ir sparčiai auganti moto bagių kategorija. Šiandien, tai gausiausia klasė varžybose. Lengvieji moto bagiai, panašūs į keturračius, tik jais lenktyniaujama dviese, kaip ir automobiliuose. Yra pilotas ir šturmanas. Aistros naujai technikai vedamas Tomas Jančys nedvejojo, subūrė #MediafonTeam  komandą bei įsigijo būtiną techniką.

Komandos moto bagis Maverick X3 yra parengtas visiems gerai žinomos „South Racing“ komandos. Šios komandos bagiai skina pergales Dakaro raliuose pastaruosius 5 metus. #MediafonTeam komanda tikisi, jog technika bus patikima, atlaikys iki finišo ir užtikrins, kad į Lietuvą sugrįš pasipuošę Dakaro ralio medaliais.

Komandos pasirengimas Dakaro raliui bei debiutas rally-raid varžybose įvyko šių metų kovą Tunise vykusiose Fenix Rally varžybose.

Šturmano poziciją #MediafonTeam komandoje užims ilgametis motomanas bei Tomo Jančio draugas Irmantas Bražiūnas. „Noriu įrodyti pasauliui, kad patys geriausi šturmanai yra čia Lietuvoje ir tikrai nereikia blaškytis po Portugaliją ar Ispaniją“, – juokėsi Irmantas, paklaustas koks yra jo tikslas išvykstant į savo pirmąjį Dakaro ralį.

Irmantas Bražiūnas šturmano duoną išbandė tik šiemet, nors naviguoti tekę jau daugelyje varžybų startuojant motociklu. 2021 Fenix Rally jis dar kartą patikrino savo sugebėjimus. Enduro motociklu dalyvaujantis varžybose Lietuvoje, Senegale, Maroke bei daugelyje kitų šalių, Bražiūnas pripažįsta, jog svajoja apie Dakarą nuo vaikystės. Tai yra viena didžiausių jo svajonių. Labiausiai jį džiugina galimybė 2022 metų Dakaro ralyje dalyvauti kartu su Tomu Jančiu.

Komandos technika rūpinsis mechanikas Egidijus Miškeliūnas. Galimybę dalyvauti Dakaro ralyje jis priėmė išskėstomis rankomis. Šią svajonę padėję išpildyti draugai ir bendražygiai neleidžia pamiršti, jog gyvenimas yra per trumpas sakyti „ne“. Daug metų savo auto technikos ir mechanikos salone dirbantis Egidijus yra ryžtingai nusiteikęs įveikti visus sunkumus laukiančius Dakare. Nors Egidijui Miškeliūnui tai bus pirmasis tokio tipo iššūkis gyvenime, bagio paruošimo procese nuo A iki Z dalyvavęs mechanikas jaučiasi pakankamai susipažinęs su Maverick X3 moto bagiu ir pasiruošęs tvarkytis su galimais sunkumais.

#MediafonTeam Lietuvoje vieninteliai pasirodys ne kaip individualūs sportininkai, bet reprezentuodami įmonę, taip įtraukdami Mediafon įmonės darbuotojus į Dakar bendruomenės gretas. Komanda tikisi perteikti dalelę Dakaro dvasios ir užsidegimo į Mediafon gretas, suteikti dar vieną priežastį didžiuotis esant įmonės dalimi.

Technikos atidavimas numatytas lapkričio 23 dieną Marselyje iš kur visa dalyvių technika keltu iškeliaus į Saudo Arabiją. O kol technika keliaus, #MediafonTeam komandos laukia dar daug pasiruošimo darbų. Tačiau, jau dabar visi nariai nekantriai laukia sparčiai artėjančio Dakaro ralio.

„Technikos pridavimas Marsleio uoste simbolizuos, kad esame dar vienu žingsniu arčiau Dakaro, dar vienas įrodymas sau ir visiems, kad artėjame link istorinio įvykio Lietuvai“, - su šypsena dalinasi Tomas Jančys.
#MediafonTeam nekantriai laukia starto Saudo Arabijoje 2022 metų sausio 2 dieną.

Į viršų