Lietuvos bėgimo taurės IV etapas vyko Šiauliuose, nuotykių lenktynėse „Aplink Rėkyvos ežerą“.

Bėgikams teko įveikti apie 14,5 km trasą, kuri driekėsi Rėkyvos pelkėmis aplinkui didžiausią Lietuvoje aukštapelkės ežerą. Trasa nebuvo pažymėta, todėl maršrutą reikėjo susiplanuoti pačiam sportininkui.

Kartu su bėgikais lenktyniavo ir dviratininkai: vieni rinkosi žvejų takelius palei ežerą, kiti mynė tolimesniais ir lengviau pravažiuojamais keliais, įveikdami apie 35 km ratą. Visų tikslas – kuo trumpesniu maršrutu, kuo greičiau apibėgti ar apvažiuoti Rėkyvos ežerą.

Ledinėje trasoje greičiausiai bėgo vilnietis Vilius Aleliūnas (klubas „S-Sportas“) – 53 min. 39.8 sek. Tituluotas orientacininkas apgynė čempiono titulą ir pagerino pernykštį rezultatą daugiau negu penkiomis minutėmis. Antrąją vietą iškovojo vilnietis Modestas Bacys (sportovaistine.lt)  – 57 min. 39 sek., trečiasis finišavo šiaulietis Kevinas Olišauskis („Sakas“) – 58 min. 44.2 sek.

Moterų grupės nugalėtoja tapo šiaulietė Evelina Uševaitė-Miltenė („Cosma“)  – 1 val. 4 min. 27.8 sek. Šiaulietė Vesta Ambrazaitė („S-Sportas“) užėmė antrąją vietą (1 val. 7 min. 4.1 sek.), šiaulietė Kristina Vaidelinskienė („Bėgimo klubas“) finišavo trečia – 1 val. 12 min. 14.9 sek. Nugalėtojams be simbolinės varžybų dovanos – durpių maišo –  buvo įteikti ir bėgimo bateliai.

Aštuoniolikmečių bėgikų grupės nugalėtojais tapo Dovydas Kaušakys (Krekenavos gimnazija/ OK „Arboro“) – 58 min. 19.3 sek. ir šiaulietė Emilija Levickytė (Šiaulių JTC) – 1 val. 21 min. 21.4 sek.

Šiaulietis Ričardas Kanišauskas („Lukas“) buvo greičiausias V40 bėgikų grupėje (59 min. 54.1 sek.), kaunietis Vidas Totilas („Kauno BMK“) nugalėjo V45 grupėje (1 val. 3 min. 33.3 sek.), V50 grupės nugalėtojas – Rolandas Silius iš Vainuto (1 val. 1 min. 48.2 sek.).

Dviratininkų grupėje greičiausiai mynė šiauliečiai: nugalėtoju tapo Dalius Krisiukėnas („Cosport“) –  54 min. 42.9 sek., vos keliomis sekundėmis nuo jo atsiliko Mantas Pocevičius („Tinklas“) – 54 min. 45.3 sek., trečiasis finišą kirto Donatas Červinskas, atstovavęs Lietuvos kariuomenės komandai – 55 min. 26.1 sek.

Ant moterų grupės nugalėtojų pakylos užlipo trys klubo „S-Sportas“ dviratininkės: šiaulietė Raminta Sankauskienė (1 val. 37 min. 35.1 sek.), kaunietė Edita Pociūtė-Kurlavičienė (1 val. 38 min. 12.2 sek.) ir šiaulietė Karolina Špukaitė (1 val. 48 min. 5.6 sek.).

Greičiausiam dviratininkui ir dviratininkei varžybų organizatoriai padovanojo dviratininko batelius.

Aštuoniolikmečių grupės nugalėtojais tapo dviratininkai Arvydas Žukauskas iš Kretingos („Viesulas“/ „Klaipeda Cycling Team“) –  1 val. 19 min. 37.2 sek. ir Kornelija Kertenytė iš Kaišiadorių r. („Gaja“) – 1 val. 10 min. 43.1 sek.
V40 dviratininkų grupės čempionas – šiaulietis Redas Jaseliunas („Sakas“; 56 min. 17.1 sek.), V50 – Gediminas Petrauskas („Telšiai OK“; 1 val. 31 min. 20.5 sek.).

Petras Kiušas („Dviratai-Daistatus“, Kaišiadorys) nugalėjo V60 grupėje – 1 val. 10 min. 50.3 sek.