Aušra LAURINKIENĖ

Lietuvos futbolo A lygos čempionato pirmojo rato paskutiniame ture „Šiaulių” ekipa sugebėjo palaužti „Mažeikių” vienuolikę ir išsaugoti penktąją vietą.

Varžovams Šiauliai – tarsi namai

Trečiadienį  Šiaulių miesto svečiai ir gyventojai turėjo galimybę  stebėti išties intriguojančią futbolo akistatą. Tądien centriniame stadione vyko A lygos vienuoliktojo turo rungtynės tarp „Šiaulių” ir „Mažeikių” komandų. Ne paslaptis, kad pastarosios ekipos futbolininkams mūsų miesto savivaldybės futbolo aikštė – tarsi antri namai - kadangi Mažeikių miesto stadionas kol kas neatitinka licencijavimo reikalavimų, mažeikiečiai Šiauliuose žaidžia namų rungtynes.

Nepaisant to, kad šiauliečių varžovams puikiai pažįstamas kiekvienas mūsų miesto aikštės centimetras, pergalę rezultatu 2:1 šventė Deivio Kančelskio treniruojami „Šiauliai”.

Pergalę  šiauliečiams išplėšė Viktoras Raskovas

Šiauliečiai prieš rungtynes buvo nusiteikę tik pergalei. Nuo pat pirmų akistatos minučių puikiai žaidę aikštelės šeimininkai varžovų vartus „pakrikštijo” jau šešioliktąją minutę, kai įvartį galva pelnė „Šiaulių” puolėjas Viktoras Raskovas. Į priekį išsiveržę šiauliečiai nelėtino tempo ir po sumaišties prie „Mažeikių” vartų ėmė įnirtingai atakuoti priešininkų vartų sargą. Po nesėkmingų bandymų žiūrovai sulaukė antrojo mačo įvarčio – 30-ąją minutę „Šiaulių” gretose ir vėl pasižymėjo Viktoras Raskovas.

Tuo tarpu svečiams rezultatą sušvelninti pavyko tik prabėgus 45 minutėms – savoje baudos aikštelėje „Šiaulių” kapitonas Tomas Kančelskis lietė kamuolį ranka, tad teisėjas nedvejodamas skyrė vienuolikos metrų baudinį, kurį užtikrintai realizavo A. Tautvydas – 2:1. per likusį laiką rezultatas nepakito, tad „Šiauliai” į savo „taupyklę” įmetė dar tris taškus. Tai buvo paskutinės abiejų ekipų pirmojo rato rungtynės. Sužaidus A lygos trečdalį, „Šiauliai” su 16 taškų žengia penkti, o  „Mažeikiai” su keturiais taškais užima dešimtąją vietą tarp vienuolikos ekipų.

Komandų  sudėtys

„Šiauliai”: P. Naglis, V. Lapeikis, D. Lunskis, T. Kančelskis, E. Pšelenskis, V. Šilėnas, P. Drublionis, I. Kozlovas, M. Kuklys, T. Eliošius, K. Gusočenka, V. Viktoravičius, D. Kveinys ir V. Raskovas.

„Mažeikiai”: P. Kaktavičius, D. Piliukaitis, G. Juodeikis, M. Grigutis, M. Šluta, T. Kizevičius, A. Bulošas, N. Labžentis, R. Gladilins, N. Dargevičius, A. Tautvydas, E. Šiaulys ir A. Montvydas.