"Kalnapilio-Lietuvos krepšinio lygos" čempionato finalo šeštosiose rungtynėse ketvirtadienį be trenerio žaidžiantis Kauno "Žalgiris" namuose 77:63 (21:14, 18:26, 18:18, 20:5) įveikė nugalėtojo titulą ginantį Vilniaus "Lietuvos rytą" ir išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą 3-3.

Kauno komandai Dainius Šalenga pelnė 15 taškų, Mantas Kalnietis - 12, Marijus Delašas ir Trevis Votsonas (Travis Watson) - po 10.

Vilniaus ekipoje Kenanas Bairamovičius (Kenan Bajramovič) surinko 12 taškų, Martynas Gecevičius pridėjo 11 taškų.

Pirmajame ketvirtyje žalgiriečiai pirmavo 6:1, 16:9, 20:12, o po pirmųjų 10 žaidimo minučių turėjo septynių taškų pranašumą 21:14. Antrojo ketvirčio pradžioje "Lietuvos rytas" panaikino turėtą pranašumą ir išsiveržė į priekį 24:23. Per likusį kėlinio laiką rezultatas keitėsi tai vienos, tai kitos komandos naudai ir prieš ilgąją pertrauką minimalų pranašumą 40:39 turėjo svečiai.

Trečiajame kėlinyje Vilniaus komanda buvo įgijusi šešių taškų pranašumą 53:47, tačiau "Žalgiris" pasivijo varžovus ir, likus šiek tiek daugiau nei 2 min. iki ketvirčio pabaigos, persvėrė rezultatą savo naudai 57:56. Kėlinį taikliu dvitaškiu užbaigė K. Bairamovičius.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui, žalgiriečiai įgijo septynių taškų pranašumą 70:63. Likus žaisti šiek tiek mažiau nei 3 min., T. Votsonas padidino skirtumą iki devynių taškų 72:63. Tritaškį pridėjo Markusas Braunas (Marcus Brown), du taškus pelnė Tadas Klimavičius ir Kauno klubas šventė trečiąją pergalę serijoje.

Lemiamos, septintosios, finalo rungtynės bus žaidžiamos pirmadienį Vilniuje.

"Žalgiris" ir "Lietuvos rytas" dėl LKL čempiono titulo kovoja 12-ąjį kartą iš eilės.

Statistika.

Kauno "Žalgiris" - Vilniaus "Lietuvos rytas" 77:63 (21:14, 18:26, 18:18, 20:5). Kauno sporto halė. 5000 žiūrovų.

"Žalgiriui" taškus pelnė: Dainius Šalenga 15, Mantas Kalnietis 12, Mario Delaš 10, Travis Watson 10, Aleksandar Čapin 9, Marcus Brown 7, Tadas Klimavičius 7, Martynas Pocius 4, Artūras Milaknis 3 (Adas Juškevičius).

"Lietuvos rytui": Kenan Bajramovič 12, Martynas Gecevičius 11, Igor Miloševič 9, Milko Bjelica 8, Aron Baynes 7, Steponas Babrauskas 6, Donatas Zavackas 4, Jonas Valančiūnas 3, Artūras Jomantas 3 (Vidas Ginevičius).

Taiklumas: dvitaškiai - 21/46 (45,7 proc.) ir 14/31 (45,2), tritaškiai - 7/12 (58,3) ir 9/24 (37,5), baudos - 14/20 (70) ir 8/13 (61,5).

Atkovoti kamuoliai - 35 ir 32, rezultatyvūs perdavimai - 17 ir 14, perimti kamuoliai - 6 ir 6, klaidos - 12 ir 16.