Seime pritarta Šiaulių ir Vilniaus universitetų susijungimui, tačiau Šiaulių universitetinės mokyklos reorganizacija turėtų įvykti metais vėliau, nei planuota – 2020-ųjų liepos mėnesį. Seimo nariai įsitikinę, kad ilgesnio laikotarpio prireiks sustyguoti nuoseklų studijų, mokslų ir meno sričių vystymą, taip pat Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos perspektyvas ir finansavimo galimybes. Šiaulių miesto meras džiaugiasi, kad per tą laiką bus sudėti visi reikalingi saugikliai, užtikrinantys universitetinių studijų Šiauliuose tęstinumą. Būsimiems Šiaulių studentams – tai rimtos papildomos garantijos.

Dviejų aukštųjų mokyklų – Vilniaus ir Šiaulių universitetų – sujungimo procedūros Seimo sprendimu pratęstos dar metams. Įvertinus jungimosi sąlygas nuspręsta, kad jas reikia tobulinti.

Siauliu universitetas01

Pasak Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės, nueitas gana ilgas derybų kelias, tačiau Šiaulių krašto bičiulių parlamentinės grupės tikslas – priimti ne tik formalų sprendimą, bet Seimo nutarimu įtvirtinti būtinybę sudaryti universitetų jungtinės veiklos sutartį, užtikrinančią nuoseklų studijų, mokslų ir meno sričių vystymą Šiaulių universitete. Kartu įpareigoti Vyriausybę sudaryti sutartį su Vilniaus universitetu, kurioje būtų konkrečiai nustatyta Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos vystymosi perspektyva ir finansavimo galimybės.

„Tai pirmas etapas, kuris aptartas ir kuriam pritarta Seimo Švietimo ir mokslo komitete, o Seime dėl to bus balsuojama balandžio 26 d. Kitame etape Seimo nutarimu bus tvirtinami Šiaulių universiteto prijungimo prie Vilniaus universiteto sąlygų aprašai ir planai. Universitetų sujungimo procesas vyksta labai atsakingai, jame dalyvauja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir pats ministras Algirdas Monkevičius, Seimo Švietimo ir mokslo komitetas, vyksta susitikimai su Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu. Tai leidžia tikėtis, kad pozicijos bus suderintos sklandžiai, pavyks išspręsti visas organizacines ir finansines problemas“, – komentavo Rima Baškienė.

„Man jau anksčiau kilo klausimas, ar, tapęs Vilniaus universiteto dalimi, Šiaulių universitetas nebus ateityje dėl kokių nors priežasčių uždarytas, ir tokio užtikrintumo nebuvo. Džiaugiuosi, kad dabar yra dėliojamas aiškus planas, kuris garantuos universitetinių studijų Šiauliuose tęstinumą. Dabartinio Šiaulių universiteto studentai vėliau taps Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos studentais. Gera žinia, kad studijų kokybę ir mūsų mokyklos vadybą nuo kitų metų jau užtikrins Vilniaus universitetas“, – kalbėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

„Jungimosi terminą nukėlėme ir tai bus naudinga abiem aukštosioms mokykloms. Manau, kad jau greitai turėsime labai gerą, krašto poreikius atitinkančią universitetinę mokyklą su puikia studijų kokybe. Noriu pabrėžti ir aiškiai pasakyti visos Šiaurės Lietuvos jaunimui: „Drąsiai stokite į Šiaulių universitetą. Baigę studijas, gausite jau Vilniaus universiteto diplomą ir tai bus puiki garantija, kad visur ir visada surasite darbo“, – įsitikinęs Eugenijus Jovaiša, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas.

SAVIVALDYBĖS INFORMACIJA

Į viršų