facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

2013-02-02 07

Vyko penkioliktoji Lietuvos kaimų kapelų šventė „Griežk, smuikeli!“.
Zigmo RIPINSKIO nuotr.

Jolanta GRUBLIAUSKAITĖ
Šiaulių rajonas. Kuršėnų miesto kultūros centre vyko jau penkioliktoji Lietuvos kaimų kapelų šventė „Griežk, smuikeli!“. Iš visos Lietuvos atvykę muzikantai ne tik energingai muzikavo ir džiugino pilnutėlę salę, bet ir bandė atspėti, ką reiškia vienas ar kitas žemaičių tarmės žodis.
Šventės vedėjai Zenonas Gestautas ir Jovita Lubienė, pristatydami svečius, šmaikštavo, kad visa Lietuva daugiau ar mažiau yra žemaičiai: „Mes, kuršėniškiai, esame žemaičiai. Suvalkietis – žemaitis, permestas per Nemuną, dzūkas – žemaitis, dukart permestas per Nemuną, o visi, apie Šiaulius gyvenantys, net pagalvoti negali esą ne žemaičiai“.
Šventę pradėjo pirmą kartą dalyvaujanti Birštono miesto kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Lendrūnas“. Vėliau ant scenos lipo debiutuojanti Sauginių liaudiškos muzikos kapela. Ne pirmą kartą šventėje dalyvaujančios Šiaulių miesto kultūros centro aklųjų ir silpnaregių kapela „Šelmiai“ bei Marijampolės savivaldybės Tautkaičių kaimo kapela „Sūduva“ smagiais, trankiais ir karštais pasirodymais pavergė žiūrovų širdis.
Lietuvos kaimo kapelų šventės senbuviai – Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Salduva“ bei Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblis „Saulė“ dalyvavo visose 15-oje kapelų švenčių.
Organizatorių teigimu, praėjusias keturiolika švenčių „Griežk, smuikeli!“ žiūrėjo apie 8 000 žiūrovų. Grojo, dainavo, šoko, vaidino apie 2 000 dalyvių.

Į viršų