Dvi dienas Šiauliuose vyko tradicinė sporto fiesta - tarptautinis sporto festivalis „Vijoliai CUP“, kurią organizavo Šiaulių Vijolių vidurinė mokykla.

Tarptautinis sporto festivalis „Vijoliai CUP“ prasidėjo tradiciniu pasveikinimu Šiaulių miestui - šventine eisena: Vijolių vidurinės mokyklos ir užsienio šalių atstovus lydėjo Šiaulių S. Sondeckio menų mokyklos pučiamųjų orkestras, vadovaujamas M. Jankausko, plevėsavo Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Portugalijos, Vijolių vidurinės mokyklos vėliavos, priekyje žaismingai žengė festivalio simbolis – lūšiukas.
Pagrindinis dėmesys festivalyje šiais metais buvo skirtas imtynėms, todėl eisenoje dalyvavę trenerių A. Kaselio, A. Stočkaus ir V. Žibučio auklėtiniai, Vijolių vidurinės mokyklos mokiniai, besitreniruojantys Saulės miesto atletikos klube, praeiviams demonstravo imtynių veiksmus.
Eisenai atkeliavus iki mokyklos, vyko iškilmingas atidarymas, skambėjo Latvijos, Portugalijos, Lenkijos ir Lietuvos himnai, dalyvius pasveikino mokyklos direktorė I. Abromaitienė, šokį su vėliavomis pristatė choreografės V. Medžiaušienės auklėtinės.

Svarbiausios – regbio, krepšinio, futbolo varžybos
Svarbiausios pirmosios dienos varžybos – regbio, krepšinio, futbolo – skirtingose Vijolių mokyklos sporto bazėse prasidėjo vienu metu. Jas organizavo Vijolių vidurinės mokyklos kūno kultūros mokytojai A. Mockevičius ir A. Lukjančiukas.
Regbio 7x7 rungtynėse visus sužavėję savo pasirengimu ir energija Normundo Valterio jaunimo mokyklos mokiniai susikovė su Šiaulių „Romuvos“ gimnazija. Rungtynės baigėsi rezultatu 10:15 „Romuvos“ naudai. Finale susitiko Šiaulių Lieporių gimnazija ir Vijolių vidurinė mokykla - rungtynės baigėsi rezultatu 30:0.
Pirmoji vieta atiteko Lieporių gimnazijai, antroji - Vijolių vidurinei mokyklai, trečioji - Šiaulių Normundo Valterio jaunimo mokyklai, o ketvirtoji - svečiams iš Latvijos, Jelgavos „RK Mituva“ sporto klubo.
Futbolo varžybos pritraukė daugiausiai žiūrovų, visiems buvo įdomu, kaip žaidžia svečiai iš Portugalijos Escolas De Cuba. Egzotiškos išvaizdos energingi užsienio sportininkai, išvarginti Lietuvos karščių, į finalą nepateko.
Finale vijoliečiai rezultatu 4:1 nugalėjo Joniškio „Aušros“ gimnazijos futbolininkus ir iškovojo pirmąją vietą. Dėl trečiosios ir ketvirtosios vietų susikovė Tauragės Žalgirių gimnazija ir rezultatu 2:1 įveikė Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos sportininkus.
Krepšinio varžybų favoritai nuo pat pradžių buvo Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokiniai, prieš varžybas dar suspėję portugalus ir lietuvius pamokyti tradicinio lietuvių žaidimo – ritinio. „Saulėtekio“ gimnazijos varžovai, iškovoję finale pirmąją vietą, buvo Joniškio „Aušros“ gimnazijos krepšininkai.
Krepšinio varžybose prizinės vietos pasidalytos taip: pirmoji vieta - Joniškio „Aušros“ gimnazija, antroji - Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija, trečioji - Šiaulių Vijolių vidurinė mokykla ir ketvirti liko Tauragės Žalgirių gimnazijos sportininkai.

Nuo kvadrato iki lėktuvėlių
Kvadrato varžybos vyko atskirai tap berniukų ir mergaičių. Berniukų rungtynių finalas dėl 1-2 vietos vyko tarp Šiaulių Jovaro ir „Romuvos“ progimnazijų sportininkų, dėl 3-4 vietos kovojo Šiaulių Vijolių vidurinės mokyklos pirmoji ir antroji komandos. Prizinės vietos pasidalytos taip: pirmoji vieta - Šiaulių Romuvos progimnazija, antroji - Šiaulių Jovaro progimnazija ir trečioji - Vijolių vidurinės mokyklos pirmoji komanda.
Mergaičių kvadrato varžybų pirmasis pusfinalis vyko tarp Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos ir Vijolių vidurinės mokyklos antrosios komandos, antrasis pusfinalis – tarp Tauragės „Aušros“ pagrindinės mokyklos ir Šiaulių Vijolių vidurinės mokyklos.
Pirmąją vietą pelnė Tauragės „Aušros“ progimnazija, antrąją - Šiaulių „Romuvos“ progimnazija, trečiąją - Vijolių vidurinės mokyklos antroji komanda ir ketvirta liko Šiaulių Vijolių vidurinės mokyklos pirmoji komandai.
Be to, pirmąją festivalio dieną, po varžybų, dalyviams organizuota vakaronė, kurios metu visi buvo pakviesti žaisti lietuvių liaudies (piemenų) žaidimų, o Šiaulių jaunųjų technikų centras surengė radijo bangomis valdomų automobiliukų ir lėktuvėlių lenktynes. Į vakaronę atvyko ir kariai, kurie organizavo žaidimus–pratybas, visus vaišino kareiviška koše, o radijas pravedė diskoteką po atviru dangumi.

Imtynės – moterų bei graikų-romėnų
Antroji tarptautinio sporto festivalio „Vijoliai CUP“ diena buvo skirta imtynėms. Varžybose moterų imtynių ir graikų-romėnų imtynių stiliais dalyvavo apie 200 imtynininkų iš Lenkijos, Latvijos, Baltarusijos, Portugalijos bei Lietuvos miestų, miestelių.
Didžiausio susidomėjimo susilaukė moterų imtynių kovos. Čia festivalio taurę ir aukso medalį iškovojo vijolietė Danutė Domikaitytė (svorio kategorija iki 67 kg), kuri finale įveikė lenkę Malgorzata Kachniarz - antrajame kėlinyje ją paguldė ant menčių.
Finalinėje kovoje susirungė dvi Lietuvos čempionės - Indrė Bubelytė ir Giedrė Blekaitytė (iki 63 kg). Labai permainingoje kovoje prireikė trijų kėlinukų, kad būtų išaiškinta nugalėtoja. 0-1, 3-0, 1-3 likus paskutinėms 7 sekundėms pergalę išplėšė Indrė Bubelytė ir tapo šios svorio kategorijos čempione.
Pačios mažiausios (iki 26 kg) imtynininkės žavėjo žiūrovus savo lankstumu ir begaliniu noru iškovoti tarptautinio festivalio taurę. Trečioje pozicijoje liko Vijolių mokyklos mokinė Vestina Danusevičiūtė.
Graikų–romėnų imtynių stiliuje pati stipriausia svorio kategorija yra iki 74 kg. Čia kovojo ne vienas nacionalinės rinktinės narys. Čempionu tapo Mantas Sinkevičius iš Kauno, finale įveikęs Latvijos nacionalinės rinktinės narį, Europos 10-osios vietos laimėtoją Jengenijų Kolsovą. Trečiojoje pozicijoje liko taip pat labai puikiai kovojęs vijiolietis Tomas Žvirblis.
Svorio kategorijoje iki 66 kg „Vijolių taurę“ laimėjo vijolietis Tomas Sobolevskis. Jis finale įveikė Lietuvos jaunimo rinktinės narį, treniruočių partnerį Tadą Valčiuką. Trečiojoje pozicijoje liko Latvijos imtynininkas Arturs Vitols ir kitas Vijolių atstovas Jonas Starkus.