Šiauliuose po žiemos sezono startavo darbai tranzitinėse miesto gatvėse –  kapitalinio remonto darbai prasidėjo intensyvioje Pramonės gatvėje, toliau rekonstruojama ir modernizuojama Aukštabalio gatvė. Abu šie valstybei svarbūs vietinės reikšmės kelių projektai iš dalies finansuojami Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšomis, jiems šiemet skirta 3,67 mln. eurų.

„Šiauliuose tęsiami didelės apimties darbai, turintys strateginę reikšmę tiek gyventojams, tiek verslui, tiek tranzitiniam transportui. Šiaulių miestas yra svarbioje tarptautinių transporto magistralių sankirtoje, tačiau dėl iki galo nesuformuoto aplinkkelių tinklo tranzitinio eismo miesto gatvėse neišvengiama. Šiais projektais siekiame pagerinti tranzitinio eismo sąlygas, užtikrinti patogesnį ir saugesnį susisiekimą bei sumažinti transporto spūstis mieste",  – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Pramonės gatvė, einanti daugiausia per pramonės ir prekybos teritorijas, yra viena intensyviausių mieste, tačiau čia nustatyti 3 juodųjų dėmių ruožai, yra gerokai nusidėvėjusi  ir duobėta tiek gatvės, tiek šaligatvių ir dviračių takų danga. Bus atnaujinama  gatvės važiuojamosios dalies ir šaligatvių danga, įrengta nauja dviračių takų infrastruktūra, įgyvendinti sprendiniai dėl juodųjų dėmių panaikinimo (įrengiamos papildomos eismo juostos, rekonstruota avaringa sankryža, įrengtas pėsčiųjų perėjos šviesoforas bei kt.). Visus darbus planuojama baigti kitų metų pabaigoje.

Pramonės gatvėje kapitalinio remonto darbai vyks beveik 4 km. atkarpoje nuo Tilžės gatvės iki Serbentų gatvės prieigų ir nuo Serbentų gatvės prieigų iki Bačiūnų gatvės. Šiems darbams šiemet skirta 2,8 mln. eur KPPP lėšų. Transporto organizavimo Šiaulių mieste specialiajame plane ši atkarpa numatyta kaip vidinio Šiaulių miesto aplinkkelio dalis. Tokiu būdu dalis kelionių taptų žymiai racionalesnėmis.

Šiemet toliau bus rekonstruojama Aukštabalio gatvė. Pernai rekonstruota Aukštabalio gatvės dalis tarp Tilžės ir Garažų gatvių – 0,438 km, o šiemet Aukštabalio gatvėje vyks antro etapo statybos darbai 0,78 km ruože,  Aukštabalio gatvės pratęsimas sujungiant Tilžės ir Išradėjų/Baltų gatves. Šiems darbams šiemet skirta 862 tūkst. eur KPPP lėšų.

„Labai džiaugiamės pastarųjų metų bendradarbiavimu su Susisiekimo ministerija. Per tą laikotarpį kartu įgyvendinome Šiaulių miestui ir visam kraštui svarbius projektus. Šiemet planuojamiems darbams Pramonės ir Aukštabalio gatvėse taip pat bus skirtas solidus valstybinis finansavimas. Užbaigus Aukštabalio gatvės atkarpą, bus įgyvendintas pietrytinio miesto aplinkkelio projektas, jis ypač svarbus ne tik miesto verslui ir gyventojams, bet ir tranzitu vykstantiems. Pramonės gatvei, dėl didelių transporto srautų, jau seniai reikėjo atnaujinimo. Šiuos abu projektus dar vienija ir dėmesys tvariam judumui. Greta šių gatvių numatytas pėsčiųjų dviračių takų įrengimas ar esamų atnaujinimas", – sako Šiaulių miesto meras  Artūras Visockas.

Šiaulių miesto gatvių rekonstravimas yra vienas iš Lietuvos savivaldybėse įgyvendinamų projektų, kuriuos iš skirtingų institucijų sudaryta komisija atrinko kaip valstybei svarbius vietinės reikšmės kelius, finansuotinus šių metų KPPP lėšomis. Šiam projektų sąrašui pritarė Vyriausybė, tvirtindama 2024 m. KPPP sąmatą.

Iš viso finansuojama 11 projektų, įgyvendinamų Alytaus miesto, Biržų rajono, Kauno miesto, Klaipėdos miesto, Kretingos rajono, Panevėžio miesto, Šiaulių miesto, Tauragės rajono, Vilniaus miesto savivaldybėse, jiems bendrai  skirta 16,1 mln. eurų KPPP lėšų.

Į viršų