facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių universiteto bibliotekoje surengta akvarelės paroda ,,Skaidrios tylos“, kurios autorius – Algirdas Zibalis. Šiaulietis A. Zibalis 1975 m. baigė Šiaulių vaikų dailės mokyklą, 1984 m. baigė Šiaulių pedagoginio instituto (dabar – Šiaulių universitetas) Dailės fakultetą. 1990 m. priimtas į Lietuvos tautodailininkų sąjungą. 2011 m. jam suteiktas meno kūrėjo statusas tapybos srityje. Dirba Šiaulių universiteto gimnazijoje technologijų mokytoju. Jis jau yra surengęs daug personalinių parodų, dalyvavęs grupinėse meno parodose.

Parodoje – gamtos vaizdai
,,Bendrauju su Šiaulių universiteto biblioteka: čia buvo jau surengta mano paroda prieš 5 ar 6 metus. Anoji paroda buvo kitokia – net pats nustebau. Man norisi šviesos daugiau, kad būtų, nes šiaip mūsų gyvenime trūksta tų spalvų. Galbūt išskyrus vieną – žalią.

Mane apskritai labiau prie klasikinės tapybos traukia. Man visąlaik norisi kitų menininkų parodose nepraeiti pro šalį, o sustoti, pažiūrėti darbą ir dar ilgai sukti galvą, kaip tai padarė, o paskui ir bandyti pačiam tai padaryti. Norisi kokybės“, – sako A. Zibalis.

Kartu jis prisipažįsta, kad ne viskas pavyksta lengvai – kiekvienas darbas reikalauja daug apmąstymų ir triūso. Kartais, sako menininkas, pats jaučia, kad užsižaidžia detalėmis, smulkmenomis.

„Aišku, dar kita paroda tikrai tokia nebebus, bus visiškai kitokia. Gal peizažų nebus visai“, – sako A. Zibalis.

Jis mėgsta piešti gamtos peizažus, nes jam tai yra gražu. Peizažas yra sudėtingas žanras, jį reikia atlikti tiksliai, nes gamtos vaizdus tapyti yra sudėtinga. Juk peizažas keičiasi kas sekundę ir viskas priklauso nuo apšvietimo.

Šioje parodoje ,,Skaidrios tylos“ darbai yra sukurti per trejų metų laikotarpį. Peizažai nutapyti akvarelės technika, kuri jam labiausiai ir patinka.

,,Akvarelė – jau mano liga. Aš jau 30 metų, o gal ir daugiau, tapau akvarele. Tad darau tai, ką moku geriausiai, – akcentavo menininkas. – Kažkokių ypatingų pretenzijų neturiu, nes juk visiems žmonėms taip būna, kai nuvažiavę į gamtą pamato gražų vaizdą.“

Darbai pasižymi kruopštumu
Visi parodos ,,Skaidrios tylos“ darbai nutapyti smulkiais potėpiais. Anot dailininko, kuo vėlesni darbai, tuo jie kruopštesni, smulkesni.

,,Kiekvienas dirba pagal savo fantaziją. Ateis laikas ir aš ką nors pakeisiu, bet dabar va taip yra, nes nemėgstu blaškytis. Man norisi pastovumo. Vieną liniją padariau, paskui kitą padarysiu“, – sako A. Zibalis. Jis nori, kad žmonės jo darbais mėgautųsi.

,,Visas gražumas ir yra, kai saulė arba šviečia, arba nešviečia – rūkas, saulė, blyksnis. Visi darbai skirtingi: arba rytas, arba vakaras, arba ruduo“, – teigė A. Zibalis.

Jis nori perteikti optimistinę nuotaiką. ,,Mūsų gyvenime ir taip visokių pesimistinių gaidelių daug. Man pačiam patinka žiūrėti į įdomius darbus“, – teigė darbų autorius.

2016 10 24 21

2016 10 24 23

2016 10 24 22

Artūro STAPONKAUS nuotr.

Į viršų