facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

 

Vilnius. (ELTA).
Lietuvoje nuo šiol individualią įmonę galima įsteigti ir Juridinių asmenų registre įregistruoti visas procedūras atliekant internetu. Steigėjui reikiamus elektroninius dokumentus ir prašymus automatiškai generuoja pati informacinė sistema. Įmonės nuostatus ir kitus dokumentus bei prašymus savininkas pasirašo kvalifikuotu elektroniniu sertifikatu (elektroniniu parašu), platinamu Registrų centro padaliniuose.

Tokia nuo šio ketvirtadienio teikiamą naują paslaugą pristatė Valstybės įmonė Registrų centras ir Teisingumo ministerija.

Nuo sausio 28 d. internetu taip pat galima iš anksto rezervuoti būsimos įmonės pavadinimą. Pastaroji paslauga teikiama ne tik individualių įmonių, bet ir visų kitų formų juridinių asmenų steigėjams.

Individualių įmonių steigimo ir registravimo internetu paslauga sukurta Teisingumo ministerijos iniciatyva. Tai yra pirmasis žingsnis įgyvendinant Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą Juridinių asmenų registravimo elektroninės paslaugos (JAREP) sukūrimo projektą.

"Individualių įmonių steigimo proceso elektronizavimas - tik pradžia", - pažymi teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

"Iki šių metų pabaigos bus elektronizuotas uždarųjų akcinių bendrovių steigimas, taip pat bus sudaryta galimybė internetu pakeisti jau įregistruotus duomenis, laipsniškai pereinant prie visiško visų su juridinių asmenų registravimu susijusių paslaugų elektronizavimo. Įmonių steigėjams nebereikės su dokumentais keliauti į Registrų centrą ar pas notarą, o tai leis sutaupyti mažiausiai 500 litų ", - pabrėžia R. Šimašius.

Įmonės pavadinimo rezervavimo ir individualių įmonių steigimo bei registravimo internetu paslaugos teikiamos Registrų centro klientų savitarnos sistemos naudotojams adresu www.registrucentras.lt/savitarna/. 
Į viršų