facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Euro kursas antradienį prekybos Europoje metu smuktelėjo po pranešimų, kad Graikija nori Jungtinėse Valstijose išplatinti obligacijų emisiją ir siekia pakeisti neseniai priimta Europos Sąjungos (ES) susitarimą dėl pagalbos. Tokie pranešimai rodo, kad Graikija tebeturi biudžeto deficito problemų ir skatina investuotojus išparduoti eurus.

Didžiosios Britanijos finansų dienraštis "The Financial Times" paskelbė, kad Graikija šį mėnesį ketina Jungtinėse Valstijose išplatinti milijardinės vertės obligacijų emisiją. Tai bus pirmas kartas, kai euro zonos šalis obligacijas platina kitoje šalyje kaip besivystanti rinka, ieškanti būdų aptarnauti savo augantį biudžeto deficitą.

Ekspertų teigimu, pranešimai žiniasklaidoje apie tai, kad Graikija nori įtraukti pataisas į finansinės paramos sutartį, pasiektą ES viršinių susitikime kovą, ir apie tai, kad Graikijos bankai nukentėjo dėl skolų dengimo, turi neigiamos įtakos eurui.

Kaip teigiama "Market News International" pranešime remiantis vyriausybės šaltiniais, finansinės paramos teikimo Graikijai sąlygos pernelyg griežtos ir gali sukelti socialinių problemų šalyje.

Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu sumažėjo 0,5 proc. iki 1,3407 JAV dolerio. Jenos atžvilgiu bendra Europos valiuta atpigo 1 proc. iki 125,76 jenos.

 

ELTA

Į viršų