facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Vartotojai turėtų gauti to pačio prekės ženklo vienodos kokybės ir sudėties maisto produktus visose Europos Sąjungos (ES) šalyse, tačiau šiandien tokių prekių sudėtis gali smarkiai skirtis.

Vadinamosios dvigubos kokybės maisto produktų problema šiandien buvo aptarta tarpžinybiniame pasitarime, kuriame dalyvavo Teisingumo ir Žemės ūkio ministerijų, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai.

„Privalome užtikrinti Lietuvos vartotojų lūkesčius gauti tos pačios kokybės produktus, kuriuos  perka  vartotojai senbuvėse ES valstybėse. Šią problemą dėl dvigubos kokybės maisto produktų kelia ir Europos Komisija, jau suplanavusi konkrečius veiksmus“, – sakė pasitarimą surengęs   teisingumo viceministras Justas Pankauskas.
Liepos pabaigoje ES valstybės narės gavo trijų Europos Komisijos komisarų pasirašytą laišką, kad visoje Europos Sąjungoje bus siekiama nustatyti vienodą maisto produktų kokybės tyrimo metodologiją ir taip spręsti klausimą dėl dvigubos kokybės maisto produktų problemos.

Artimiausiu metu europiniame Vartotojų apsaugos bendradarbiavimo tinkle Lietuvai atstovaujanti Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba prisijungs prie Slovakijos iniciatyvos tirti dvigubos kokybės produktų problemas ES lygiu ir sieks, kad būtų sukurta vienoda  produktų tyrimų sistema.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai informavo, kad Lietuvoje yra atliktas kai kurių mūsų šalyje ir kitose ES valstybėse parduodamų maisto produktų sudėties tyrimas ir nustatyta nemažai sudėties skirtumų. Pavyzdžiui, Lietuvoje parduodamuose kai kuriuose produktuose yra daugiau riebalų, saldiklių, mažiau kakavos negu analogiškuose gaminiuose, kurių galima įsigyti Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje ar Austrijoje.

Taip pat atkreiptas dėmesys, kad nėra pažeidžiamos produktų ženklinimo taisyklės, nes gaminio sudėtis etiketėje nurodoma teisingai. Pavyzdžiui, tuo pačiu prekės ženklu paženklintuose saldumynuose kakavos kiekis gali skirtis dvigubai. Tačiau viceministro J.Pankausko teigimu, vartotojas, keliaudamas po ES šalis, neprivalo atsiminti maisto produkto sudėtį, nurodytą  etiketėje. Jo teisėti lūkesčiai  – prekės  ženklo garantuojama vienoda kokybė.

Į viršų