facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Kai kurie mokomieji tekstai stinga praktiškumo bei orientacijos į veiksmą. Neturiu nieko prieš filosofines bei požiūrį į verslą formuojančias publikacijas, tačiau smulkiam verslui dažnai, atleiskite, nusispjauti į vizijos bei misijos formuluotes – pirmaisiais gyvavimo metais norisi įsitvirtinti. Tad, šįsyk pateikiame dešimt paprastų ir lengvai įgyvendinamų patarimų smulkiesiems verslininkams.

Kuo jūsų verslas išskirtinis?
Jeigu norite išsiskirti kuriamais produktais bei paslaugomis, paklauskite savęs – kuo iš tikrųjų skiriatės nuo konkurentų? Norėdami atsakyti į šį klausimą turite atlikti nedidelį konkurentų tyrimą iš vartotojų perspektyvos. Taigi, kuo esate išskirtiniai? Kodėl vartotojai turėtų pirkti jūsų paslaugas? Jeigu į šį klausimą jums sunku atsakyti, reikės įdėti šiek tiek darbo… tačiau tai pradžia.

Reikia stengtis pralenkti konkurentus
Po atlikto verslo aplinkos tyrimo, pats laikas sukurti konkurencinį pranašumą. Kalbu ne apie menkas detales, kurios nedaro esminės įtakos klientų apsisprendimui pirkti ar nepirkti. Kalbu apie darymą to, ko nedaro niekas kitas (idealiu atveju) bei sukuria pridėtinę vertę. Susikoncentruokite ties turimomis stiprybėmis ir išnaudokite jas. Tai vienintelis kelias išsiskirti rinkoje.

Pateikite unikalų pasiūlymą
Išsiskirti dėl paties išskirtinumo – nepakanka. Jūsų vartotojai nori žinoti, kad gauna iš jūsų tam tikrą vertę, kurios dėka esate išskirtinis. Galbūt jūsų produktai ar paslaugos yra žymiai geresni, arba žymiai pigesni, arba tiesiog siūlo daug daugiau privalumų už tą pačią kainą. Štai, užuomina: žmonės mėgsta nemokamus priedus. Vertę galima sukurti visur.

Tegul jūsų rinkodara būna išskirtinai efektyvi
Perskaitėte tris aukščiau pateiktus patarimus? Ką gi, tai galioja ne tik jūsų produktams ar paslaugoms, bet ir rinkodaros planui. Tegul jūsų rinkodaros kampanija būna kitokia, geresnė negu konkurentų bei turinti unikalų vertės pasiūlymą (daugiau pardavimų skatinimo ar vaidenimosi renginiuose). Šioje sferoje pasireiškia jūsų kūrybiškumas. Arba ne.
Net jei ir turite ryškų išskirtinumą, tai nereiškia, jog į kitas veiklos sferas bei procesus galite žiūrėti pro pirštus. Tobulinimas turi vykti visuose procesuose, į kuriuos įtraukiami ir klientai.

Prekės ženklas turi išsiskirti
Turėti puikų logotipą yra viena, o turėti puikų prekės ženklą – visai kas kita. Antroji sąvoka apima daug daugiau nei vien tik paprasčiausią grafiką. Prekės ženklo funkcija – nuolat priminti esamiems bei potencialiems vartotojams apie tai, kuo esate kitoks bei geresnis už konkurentus. Kuriant rinkodaros programą, būtinai atraskite vietos ir ženklodaros planui.

Vizitinės kortelės – įvaizdžio dalis
Šis nedidelis lapelis gali turėti tiek daug skirtingų variacijų, jog būtina jį panaudoti pardavimų didinimo tikslams. Bet, vėlgi, būdamas kitoks, išskirtinis ar kūrybiškas vien dėl pastebimumo – teigiamo efekto nepatirsite. Tegul vizitinės kortelės atitinka verslo stilių bei filosofiją: skirtingos negu kitų, tačiau tik todėl, kad sukuriate pridėtinę vertę. Plėtokite idėją toliau.

Internetinė rinkodara – neišnaudotos galimybės
Įdomi statistika: iš 10 Lietuvoje įkurtų naujų verslų, net 9 yra vienaip ar kitaip susiję su internetu. Jeigu skaitote šį straipsnį, neabejoju – ir jūs turite kažką bendro su pasauliniu kompiuterių tinklu. Lyginant su tradicinėmis rinkodaros priemonėmis, reklama internete nėra brangi, o potencialas – milžiniškas. Tarkim, tinklaraštis galbūt nepritrauks naujų klientų, bet sustiprins ryšius su esamais.

Nepamirškite ir kitų veiklos sričių
Net jei ir turite ryškų išskirtinumą, tai nereiškia, jog į kitas veiklos sferas bei procesus galite žiūrėti pro pirštus. Tobulinimas turi vykti visuose procesuose, į kuriuos įtraukiami ir klientai. Mažiausiai, ko būtų galima norėti, jog vartotojas apie jūsų bendrovę atsilieptų taip: „Taip, jie tiekia iš tiesų puikią paslaugą, tačiau klientų aptarnavimas tai košmariškas. Jau geriau einu pas..”
Turėti puikų logotipą yra viena, o turėti puikų prekės ženklą – visai kas kita. Antroji sąvoka apima daug daugiau nei vien tik paprasčiausią grafiką. Prekės ženklo funkcija – nuolat priminti esamiems bei potencialiems vartotojams apie tai, kuo esate kitoks bei geresnis už konkurentus.

Pristatykite save kaip rinkos ekspertą
Galite turėti geriausią pasiūlymą rinkoje, tačiau vartotojai vis tiek jumis nesidomės, nes neturite patikimumo savo srityje. Pažinkite savo rinką tiek iš vidaus, tiek iš išorės ir, žinoma, parodykite tai savo vartotojams dalindamiesi turimomis žiniomis. Štai toks atviras kompetencijos demonstravimas ir sukuria patikimumo jausmą esamiems bei potencialiems vartotojams.

Nereikėtų bijoti eksperimentuoti
Norite, kad jūsų verslas taptų išties unikalus? Jeigu konkurentas tam tikrą praktiką daro vienaip, jūs darykite kitaip (jeigu tai logiška, žinoma). Tradicinė išmintis dažnai yra klaidinga, tad meskite jai iššūkį, perrašykite žaidimo taisykles. Svarbiausia, jog tai nepakenktų jūsų teikiamam vertės pasiūlymui. Eksperimentuokite, bandykite, klyskite – o tuomet vėl eksperimentuokite.

Parengė Laima SIMAITYTĖ

 

Į viršų